Sen verran siitä on aikaa kun sorruin näpyttelemään tänne keskellä yötä parin kaljan jälkeen. Se oli enemmänkin joku oma päätepiste tähän asiaan, tottakai tiesin että sä et ikinä voisi mun viestejä nähdä näillä palstoilla.
Toisaalta, siinä oli se hullu toive, että mitä jos se kuitenkin olisi yhtä epätoivoinen kun minä ja pyörisi katselemassa keskusteluja toivoen löytävänsä itsensä niistä?
Jotenkin käsittämätöntä tänä päivänä..
Tuskin kukaan uskoisi mua jos sanoisin että mä olin niin palasina että tosiaan kirjottelin suomi24-keskustelupalstalle viestiä ja itkin ja tukehduin omaan räkään kun tuntui-vaan-niin-pahalta.
Mulla on tänä päivänä rakastava mies, elämässä menee hyvin ja sä olet kaukainen muisto. Etsin äsken googlesta tietoja halloween juhlien ruokaresepteistä, eksyin tänne sivulle ja muistin mun taannoisen 'repsahduksen' tänne.
Täytyy myöntää, että nytkin tämä kirjoitus tulee kahden kaljan jälkeen, eikä tällä oikeastaan ole edes tarkoitusta.
Tahdoin vaan näpyttää ja kertoa itselleni että mä pääsin siitä yli, pääsin susta yli, lojuin monia viikkoja sängynpohjalla enkä nähnyt missään järkeä kaiken sen jälkeen.
Nyt se tuntuu kaukaiselta.
Nyt se tuntuu siltä, miltä sen pitäisi;
miten voi rakastua ihmiseen niin sokeasti, että jättää huomioimatta oman hyvinvoinnin?
Mä olen onnellinen kaikesta mitä sä laitoit mut käymään läpi, se otti aikaa, mutta sun lähtösi jälkeen mä löysin itsestäni sen voimavaran.
Opin rakastamaan itseäni.
Ja kaikken hassuinta on; ne asiat mitä sä mussa vihasit, mitkä kuvotti sua, mitä mun 'olisi pitänyt kehittää' on just niitä asioita mitä mun mieheni mussa rakastaa. Eli kaikki ei toimi yhteen, hyvä niin.
Tästä tais jo kääntyä henkilökohtainen päiväkirjan puolikas ja vähintään romaanin alku, joten nyt loppuu.
Mä tahdoin vaan jättää virtuaalisen jäljen maailmaan, mikä kumoaa mun sanat siitä että sä olit täydellinen. Sä et ollut, enkä tajua miten mä kaipasin.
Kiitos silti ajoista, opetuksista, kaikesta paskasta.
Nyt mun on hyvä.
Vuosien jälkeen
Yöllinenavaus
1
211
Vastaukset
- Kyllämäselviin1
Ihana kun kirjoitit :)
Tästä pääsee yli..minulle tuli toivoa.
Nyt on ikävä ja jossittelee ja miettii mitä tein väärin miksi kaikki ihana päättyi niin surkeasti. Itken ja itken kuten sinäkin joskus. Toivon että minäkin löydän itseni ja kukaan ei enää vedä mattoa altani koskaan!
Kaikkea hyvää sinulle !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380