Teinipoika salilla

Onko täällä ketään muuta 13-19 vuotiasta poikaa joka käy salilla, kun mietin missä vaatteissa menisin.

Olen miettinyt tälläistä, että laittaisin vaaleat nilkkasukat, sisäpelikengät, t-paita tai hihaton ja kollarit

T. 13v poika
82276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

yleinen salietiketti on että hihatonta saa käyttää kun penkkaa yli 150kg.
muutoin katsotaan todella pahalla silmällä.

Äänestä
  • Itse asiassa todella moni alle 150kg penkkaava käyttää hihattomia yms.... Yli 150kg penkkaavat käyttävät t-paitaa ja verkkareita... Mutta niinhän se menee toppi sopii tytöille paremminXD

    Äänestä

Toi on totta. Se on myös tiedossa että kollarit jalassa sun pitää pystyä kyykätä 200kg
Kannattais vähä miettiä sitä vaatetusta. Ihan normi tuulipuku ens alkuun jos et muuta keksi.

Äänestä
  • Tuulipuku? Mitä helvettiä, ei nämä salit missään ulkoilmassa ole :D
    Itse, ja kaikki muutkin käyttävät aika pitkälti college-housuja/trikoita.

    Äänestä

  • Itse asiassa tuulipuku on vähintää 150kg kyykkääville, saunapuku on alotteleville punttaajille.

    Äänestä

  • 32452354 kirjoitti:

    Tuulipuku? Mitä helvettiä, ei nämä salit missään ulkoilmassa ole :D
    Itse, ja kaikki muutkin käyttävät aika pitkälti college-housuja/trikoita.

    Vähä se on ihanan näköstä kun lihaksikas kundi pitää tiukkoja trikoita jalassa ja näkee kun sen kalu pullistuu ja heiluu

    Äänestä

No ihan oikeeseen elämään. Salilla ei ole mitään etikettiä pukeutumisesta tai siitä että pitää olla jotain saavutuksia tiettyyn vaatteeseen.
Sä voit urheilukauoasta ostaa ihan sellaset vaatteett kun haluat.

Pääasia valinnassa on se että ne tuntuu mukavalta päällä.
Shortsit ja hihaton on aika hot yhdistelmä.
Jos sulla on iso niin se vielä näkyy shortseissa hyvältä ku ei pidä alkkareita, mut jos haluu mukavuutta ni sitte voi alla pitää kompressio housuja jotka on todella tiukat ja tukee lihaksia.
Ja jos meet treenin jälkee saunaan nii älä välitä siitä että kundit kattelee, se on yleistä ainaki mun salilla. Siellä saunas kaikki kattelee kaikkia. Ja katellaan iha joka paikkaa. Ainaki mä kattelen.
On siellä välillä paikat kovana jos oike halutaa esitellä.

Äänestä

Siis itselläni on ihan perus sisäpelikengät, kollarit ja yleensä joku ns. urheilut-paita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Boyinsal kirjoitti:

Onko täällä ketään muuta 13-19 vuotiasta poikaa joka käy salilla, kun mietin missä vaatteissa menisin.

Olen miettinyt tälläistä, että laittaisin vaaleat nilkkasukat, sisäpelikengät, t-paita tai hihaton ja kollarit

T. 13v poika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu