Me muut voitaisiin keskustella asiallisesti, kun nämä häiriköt eivät riehuisi palstalla toistamassa typerähköjä ja virheellisiä jankutuksiaan.
Ateistit pitäisi bannata tältä palstalta.
häiriköt.pois
3050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ateistien virhe: Uskonnot ja uskomukset - palstalla
1> Jumalaa ei ole ja Pallihiki oksettaa
2 > ATEISTIT KAVERJEERAA HOMOJEN KANSSA, menevätköhän kohta naimisiin ja helvettiin häämatkalle?
"2 > ATEISTIT KAVERJEERAA HOMOJEN KANSSA, menevätköhän kohta naimisiin ja helvettiin häämatkalle?"
En tunne yhtään homoseksuaalia, vaikka puolustankin homoseksuaalien oikeutta.
Olen ateisti, vaikken ole lukenut Raamattua.
En mene naimisiin, haluan elää avoliitossa naisen kanssa.
Etkö keksi muita häämatkakohteita homoille kuin helvetin?!
Eli ateistit eivät saisi keskustella ateismipalstalla? Oletko nyt aivan varma sanoistasi? Mistä ja miten sitten keskustelisit ja kenen kanssa?
Sama kun kirkossa keskusteltaisiin Sillien kiihtyvyydestä Ford Flathead -moottorilla.
Olisi sentää enemmän asiasisältöä tuolla kirkkosaarnalla!
Teille uskiksille on ihan oma palsta, jopa jokaista eri haaraa varten, pysykää siellä jos ateistit täällä häiritsee. Tosin suurin osahan näistä häiriköistä täällä on tosiasiassa uskiksia jotka yrittää epätoivoisesti antaa huonon kuvan ateisteista.
Ja vilkaisepa huviksesi tämän palstan viestiketjuja. Täynnä pelkkää kristittyjen roskapuhetta ja olkiukkojen pieksäntää. Eli ketkä ne täällä häiritseekään?
Mitäs sitten tuut tänne - häirikkö. Sun jutut MV-lehden, Magneettimedian, ja dosentti/desantti Johan Bäckmanin tasoa.
Ja uskovaiset pois kirkoista? Ei todellakaan, ongelma on juurikin se että eivät tahdo pysyä kirkoissa, vaan tupavat kaikkialle muualle tuputtamaan tolkuttomia uskomuksiaan.
Pysykää uskovaiset kirkoissa ainakin silloin kun haluattae tupputtaa uskomusianne, me stet ei tulla häiritsemään.
Älä sinäkään tule tänne ateisti-palstalle häiritsemän ateisteja, tämähän on meidän mesta.
"Älkää panko tuhkaa meidän kusialtaisiin, eihän mekään kusta teidän tuhkakuppeihin. Renttu-rock, Renttu-rock, Renttu-rock, Reent-tuu-roo-o-oo-o-o-oo-o-o-o-ock." (Kari "päätön mies" Peitsamo, Renttu-rock)
Tämä on Suomi24.fi -palsta, eikä mikään ateistien palsta.
Täällä on tarkoitus kritisoida asiallisesti ateismia sen kaikissa muodoissaan.
Ateistit tulevat tänne häiriköimään, koska ette kestä kritiikkiä.
Olet väärässä!
>Täällä on tarkoitus kritisoida asiallisesti ateismia sen kaikissa muodoissaan.
Nyt siis kaikki kritisoimaan helluntailaisia, adventisteja, jehovia ja muita lahkoja niiden nimiä kantaville palstoille. Kritiikkiä vartenhan ne siellä on. :)
Et edes tiedä mitä ASIALLINEN tarkoittaa.
Entä jos poistettaisiin kaikki, mitä löytyy kohdan "uskonnot ja uskomukset" alapuolelta? S-24 palsta ainakin järkevöityisi huomattavasti.
Oliko ehdotus yhtä tyhmä kuin aloituskin? Siihen ainakin pyrin.
Taikka JeesusoJees.juttujen siirtoa Lestadiolaisforumille. Sitähän ehdotti avaaja itsekin.
esim.http://keskustelu.suomi24.fi/t/13906971/mita-nama-palstalaiset-taalla-meinaa
Oletteko uskovaiset niin ylivertaisia että ryhdytte rajoittamaan
sananvapautta? Oletteko keksineet laillisen keinon jolla rajoitatte
toisinajattelijoiden sananvapauden?
SiSinähän tässä olet rajoittamassa keskustelun vapautta. Pölvästit!
Juuri näin!
Näkyykö änkytys jo kirjoituksessakin?
Uskovaiset pitäisi ampua
nimittäin raketilla Mars-planeetalle.
Eikä mitään nettiyhteyksiä sinne.
Tämän palstan ateistien suunnitelma a.
Pidelkää kiinni foliohatuistanne.
Niitähän käyttää vain kaltaisesi tollot. Ideakin tuli sieltä.
Voi voi !
Olen jo pitemmän ajan seikkaillut, sekä antanut elämän ohjeita noilla monilla lahkolaisten sivuilla, hyvällä menestyksellä.
Jukuripäisemmät ovat näköjään paenneet näille sivuille.
No johan siitä syntyisikin "keskustelu"! Eri lahkolaiset parjaisivat tälläkin palstalla toisiaan oikein olan takaa. Ateismiin kukaan tuskin ottaisi mitään kantaa, koska sehän ei olisi millään tavoin relevanttia, kun kaikki aika ja energia menisi oman lahkon erinomaisuuden ja oikeassaolemisen hokemiseen. Porukalla sitten lähettelisitte kaikki muut helvettiin ja muihin ikävyyksiin! Bravo!
Ikävä kyllä, uskontokiimaiset ovat pahasti pilanneet tämän palstan, jolla olisi mahdollista keskustella asiallisestikin ja argumentoida mielipiteensä. Siihen eivät uskovaiset uskalla ryhtyä, koska siitä seuraisi todennäköisesti passitus mielikuvitusolennon ylläpitämään pätsiin. :-DDD
Mutta eihän täällä ole aloittajalta aikaisempia viestejä missään. Hän ei ole keskustellut täällä lainkaan, joten hänellä ei siis ole edes moraalista puheoikeutta ateismipalstan asioihin.
Ateisteilla ei ole moraalia.
kristityillä ei ole mitään!
Uskottele vaan itsellesi. Tosiasia kuitenkin on, että sellainen löytyy kaikilta ilman yliluonnollisiin olentoihin turvaamista.
Kun taas se "moraali" mitä esimerkiksi raamattu opettaa, on niin barbaarinen ja kuvottava etten yhtään ihmettele, miksi kristityt itsekään eivät sitä noudata. :D
Jep ja äärikristityt kristinuskon palstalta!
Mitähän siitäkin tulisi, kun uskovaiset keskustelisivat vain keskenään ???
Luultavasti teema olisi >kiitos kiitos kiitos kiitos kumarru kumarrus kiitos kiitos kiitos kumarrus kumarrus kumarrus ......jne.
Lisäksi vakuuteltaisiin toisille >kyllä varmaan on kyllä varmaan on .....jne.
Joten ei ihme, kun pyrkivät "syntisäkkinsä" kanssa sivustoillemme tuulettumaan.
Täysin pieleen mennyt arviosi kristityistä?
Teillä oli Kirkko kuulolla sivusto mutta se piti lopettaa koska juttunne olivat niin tökeröitä ja loukkaavia ,että kirkko katsoi parhaaksi luopua sivustosta.