Töissä on epämiellyttävää kun työkaveri haisee todella pahalle. Lialle, pesemättömälle, sukkahielle. Kuinka tuollaisesta voi huomauttaa? Hankala asia. Samassa huoneessa työskentely etoo.
Työkaveri haisee
16
2181
Vastaukset
- jjiiooll
Jospa sanot suoraan. Itse kun ei oikeestaan haista itseään, kun nenä turtuu. Ja saattaa olla vaikka joku tila takana, mikä aiheuttaa hajun.
- Kalashnikov_vodka
Aikoinaan minä työskentelin sisätiloissa ja melko lähellä venäläisten kanssa.
Minä ehkä usein haisin vanhalle viinalle, mutta ne venäläiset haisivat erittäin voimakkaasti VANHALLE HIELLE! - Gjtjrieod
Vain nirppanokkaneidit jaksaa valittaa työkaverin hajusta, etenkin teollisuus tai rakennusaloilla.
- Anonyymi
Totta ja siinä voi mennä työ joltain
- brööt
Pieru vähän väliä saa kalsarien saumat pysymään notkeina koko päivän.
- HemanAjatusta
Taidat olla nipo?
Oletko ihan varmasti tosissasi?
Nauttisit täydellisisyydestäsi, kun haise. Vassassakaan. - yrks
Jos haju on kiusallinen,hengityskin voi lemahtaa likakaivon hajulle,tai hiki voi haista.Ota työkaveri puhutteluun ja ole asiallinen hänelle.
- rähmänaama
Nämä on niitä noloja juttuja,joista vaikenee helposti.
- lääh
Yks työkaveri puhuu huutamalla,hänen hengitys lemahtaa järkylle,hän käy täysillä,puhuu höpöjä.Mitäs tehdä tälle tilanteelle.
- fkfjhfhfdhd
Jos rusoposket punottaa viikonlopun jälkeen niin työterkasta sitten hiukan maksa-arvoja kun joillakin lähti mopo käsistä kun muija lähti ja katkon ajan saa olla sitten rauhassa.
- Anonyymi
Rusoposket saa ihan yhdestä ihosairaudestakin. Syö vaikka luumutorttuja ja liikkuu jalan pakkasviimassa. Kyseessä on roscaea, ruusufinni. Se on pysyvä ihosairaus, joka välillä pahenee, ja hoidolla( rosazol- voide) asettuu. Tällä ei ole mitään tekemistä alkoholin kanssa. Toki viinakset, stressi, kylmän ja kuuman vaihtelut, jotkin mausteet, jotkin ruoat voi laukaista tämän oireilemaan. Kutisee helkutisti. Itselläni on luumutortut ja pakkasviima jotka laukaisi tämän viimeksi. Tykkäsin syödä joulutorttuja vähän enemmän.
Että jäitä hattuun. Jokainen punaposki ei ole alkoholin käyttäjä.
- Wunderbaum
Eipäs ole hätä kummonenkaan. Parit Wunderbaumit narusta roikkumaan huoneeseen laitat. Nuppineulalla kiinnittää napsautat sermin levypintaan ihka oikeesti. Saat huoneilman hetkohta raikastumaan. Huonekaverisikin on tyytyväinen, kun et enää nokkaas viäntele alinomaa ja huomauttele joutavista. Kemiat ruppee taas synkkaamaan. Hengitätte samaan tahtiin. Ootte taas hyvvii kavereita keskenänne! Ja hankkikaa sinne firman vessaan paperia ensitöikseen, jos se on siitä kiinni ettei ole millä pyyhkästä ränninpää kuivaksi.
- Anonyymi
En ymmärrä hajuherkkiä töissä. Siis puolassa yksi ukrainalainen nuori nainen haisi aina pierulle mutta en valittanut. Ihmiset haisee. Koita päästä sen yli. Kukaan ei ole ikinä tuoksunut ihanalle toimistoissa joissa olen ollut ja se ei haittaa.
- Anonyymi
Eikö nykyään julkipaikoissakin kehotetaan tulemaan tuoksuista? Hajusteiden käyttö on joillekin piinaa, yliherkille.
Aiheuttaako työkaverin hiki jotain oireita? Jos, niin sitten asia erikseen. Itse pesen pyykkiä joka päivä. Hikoilulle töissä en mahda mitään. Etenkin kesähelteet on hirveitä. Pitäisi olla raikas työpäivän ajan, muttei millään onnistu kuumissaan työskennellessä. Suolakuori ihan tuntuu silloin tukevan iholle, ja varmasti hiki haisee ja pitkälle. - Anonyymi
Meillä myös töissä eräs joka haisee hielle, sellaiselle kitkerälle hielle..pidätän hengitystä joka kerta kun sattuu edes kävelemään ohi.Ja hän on vielä nainen.Eikö hän itse haista sitä hien katkua ollenkaan?
- Anonyymi
Tuoksutikkuja ja sermi työpöydälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 934099
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.613359Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1643063Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723024SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812509Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52326Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1872038Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a282024Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s651982- 951403