Haluan sinusta eroon, enkä halua kuitenkaan. Sinä haluat minut, muttet halua kuitenkaan.
Tunteet, lakatkaa orjuuttamasta minua. Antakaa hänen jo mennä.
- Vapaus ?
11
295
Vastaukset
- Viemutpois
itselleen toivon samaan, olen hetkellä sellaisessa parisuhdessa
- Muria
Avaan ikkunan yöksi. Marraskuu puhaltaa sisään.
Ole kiltti, tuuleta ajatuksenikin. Puhalla jokaiseen kasaan ja nurkkaan, käännä ne ympäri. Jätä vaan tärkeimmät jäljelle.
Järjestän ne kyllä itse uudelleen. Etsin keinot.
Hyvää yötä. - Muria
Lähettelet taas viestejäsi, tahtomatta kuitenkaan tehdä elämässäsi tilaa minulle. Kokeilet kepillä jäätä. Ensin loukatut tunteeni nousevat pintaan, sitten päätän antaa olla.
Ne ovat vain viestejä. Ymmärrän, sorrun niihin itsekin. Niiden ei tarvitse muuttaa mitään.
https://youtu.be/t99KH0TR-J4 - Miksinäin
Sama täällä. Tiedän että olisi järkevää päästää irti ja surra, nousta ja jatkaa matkaa mutten pysty. Kohta kolme viikkoa etten ole saanut viestiä enkä ole sellaista laittanut. Olen niin yksin ja yksinäinen. Tiedän että kohta tulee viesti ja kysymys miten voin ja miten olin nainen jota et koskaan unohda muttet pysty jatkamaan yhdessä. Tiedän jo että vastaan "painu h..n!" vaikka haluan kaikkea muuta. Niin monta kertaa olen loukattuna lähtenyt mukaan ja toivonut/odottanut uutta ...sen kaiken ihanan välillämme jatkuvan ja taas olen kaatunut. Miksi järki sanoo yhtä ja sydän toista ja ihan varmasti sitä ensimmäistä pitäisi kuunnella ettei riko itseään lopullisesti vaan jaksaa lasten ja muiden läheisten takia :(
- Samakuedell
Sielläpä se viesti tuli juuri niinkuin arvasin. Vastasin tylysti ja loukkasin. Nyt itken ja säälin..mutta tämä on koettu jo niin monta kertaa. Revin itseni irti vaikka mikä olisi tällä kertaa..
- Muria
Miten nyt menee?
- go_on-off
Jokaisella showlla on myös viimeinen näytöksensä.
https://www.youtube.com/watch?v=6aVPVlKh0KA - Muria
Taas. Horjun päätöksessäni. Tahtoisin luovuttaa, mutta en kuitenkaan.
Kunpa malttaisin nyt. - etteitarvikärsiä
Vapaus- tää on nykymaailmassa parasta!!!!!
- Nyrkkiäodotellessa
Eikö tossun alla nyrkin ja nenän kanssa olekkin mukavaa.
- pikkumyy13
mikä on sana vapaus. en tiedä sitä sanaa ollenkaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096436Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884061L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393385TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72780Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6231378- 65794
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55783- 9769
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193758Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47739