Mä en enää tiiä että mitä mun pitäis tehä. Me erottiin aika riitasissa tunnelmissa ja menin vielä sanomaan pahasti tästä :( enkä tarkottanu mitää mitä sanoin.. Mul on ollu kokoajan ikävä tuota miestä enkä tiiä kauanko kestän tätä enää. Se sai mut aina hymyileen huonoina päivinä ja oli mun tukena.. Mä haluaisin mennä puhumaan sille mutta en tiiä onko se jo varattu. Mä oon jopa nii epätoivonen että kuvittelen et tää mies kävis jossain omeglessa ja törmäisin siihen sattumalta siellä ja meidän juttu alkais toimimaan uudelleen.. ja tää erohan oli mun "idea" en tajua että mikä muhun meni ): niin miten mä alotan keskustelun vai alotanko ollenkaan, jos se vihaa mua ihan hirveesti tai on varattu koska en kestäis sitä tietoa enkä kyl kestä tätä epätietosuuttakaa ):
Ikävä sua ;_;
9
621
Vastaukset
- Tultakiville
Ajatus kaunis. Kun lähdit toisen mukaan niin ymmärsit sen jo silloin että tulevaisuutesi ei ole hänen käsissään. Nyt elät sen ajtuksen kanssa. Ja kuten huomasit, puhuit jo menneessä aikamuodossa.
- purrr2
Mä tarvin apua tän kanssa D: haluisin vaan tietää että onko hän varattu mut en viitsi millään mennä puhumaan :(
- juu123
up^^
- jesssse97
Paska tilanne! Pyydä jotain tuttua että menis kysymään häneltä, että onko varattu?:) Jaksuja sinne!
- Purrr
Muuten joo mutta mul ei oo oikeen ketään :( ja kik pitäs olla olemassa eikä kellää kavereista ole.. Kiitos silti ❤️
- 16plus17
Sinä jätit hänet ja nyt maksat siitä kovaa hintaa. Ota tämä henkinen kipu opettavaisena kokemuksena, ehkä et jatkossa jätäkään ketään ihan kevyin perustein. Äläkä enää ruikuta entisen miehen perään. Muuten saatat olla tulevaisuudessa uudelleen samassa tilanteessa kuin olet nyt. Kun sitten olet päässyt yli, huomaat olevasi ns. "uudestisyntynyt" yhtä elämänkokemusta rikkaampana.
- 198403
Jos se kerran häirittee sua niin marssi kysyyn siltä
- M....Mies
Kirjoita hänelle viesti ja pyydä tapaamista vaikka kahvittelun merkeissä. Kyllä aikuiset ihmiset saa juttelemalla asiat selvitettyä ja molemille tulee parempi mieli. Ei sinun pidä miettiä sitä että onko hän vapaa vai varattu vaan sitä että saatte välit kuntoon niin voitte molemmat jatkaa eteenpäin hyvillä mieli yhdessä tai erikseen.
- Höhöhöä
Voi k....a parkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211286Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373803Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092979Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1012312Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin671952Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1911705Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.295959Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17740Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143695- 53659