oon itse menossa joulukuun lopussa au pairiksi tukholmaan ja olisi kiva saada kavereita muita au paireja jotka olisi ruotsissa !:) jos semmosii täältä löytyy ni viestii vaa ni vaihetaa aluks vaik sähköpostei tai jotain :)
Vastaukset 3
- sallakatariina
Hei, minä olen näillä näkymin lähdössä Tukholman lähettyville au apiriksi. Au pair perheeni asuinpaikasta on noin 25 kilometriä Tukholmaan. Olen menossa Tammikuussa. Jos annat vaikka sun sähköp. niin voimma jutella :)
- Oiiivoi
Voihan harmi, itse olen göteborin seudulla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS692238Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15895Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52786Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke44711- 43681
- 47634
- 80616
- 50585
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556