poromies ja pieru

Kumpi oli ensin pieru vai poromies
1057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Poromies tietenki. Söi pinta savulihaa ja sen jälkeen päästi pierun

Äänestä

Vai olisiko niin, että märästä pieru -jopa ripulikasasta evoluution kautta kehittyi poromies.

Äänestä
  • Voi se olla niinkin.

    Äänestä

Kysymys on vaikea! Se kuitenkin tiedetään, että mainareiden -ja pieruporomiesten takaosasto haisee väkevästi paskalle.

Äänestä

Haisee tietenki ko on kunnon evästä. Kyllä pieruja maailmaan mahtuu.

Äänestä

Joo eihän köyhät piere ku EI Ole vara syyvä. Poromiehellä eri juttu

Äänestä

Ihan varmasti ensin oli poromies.

Äänestä
  • Oletkos nyt ihan varma?

    Äänestä

  • Riippuu ahterin koosta millainen, paukku sieltä tulee ja ruokavalio on tärkeää.

    Äänestä

Pieru on ihmiseselle luonnollinen aisa. Ei tietysti pidä päästellä joka paikassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juupajoelta kirjoitti:

Kumpi oli ensin pieru vai poromies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu