Moikka lihavat, aloitan laihdutuksen 30kg

Ihramies109.3kg

Puntarissa painoin jokin aika sitten 109,3 kg.

Tavoitteena on 79,3 kg.

Aikamoinen kasa ihraa laihdutttaa. Olo on sen verran laiskanoloinen ja kun muistan miten energisempää meno oli hoikkana niin pitää toi laihdutushomma tehdä alta pois.

Herkkupäivät olkoon joka kuun 19 päivä. Silloin saa vetää namia.

Jaan tavoitteen kuuden kilon ihrapaketteihin, joita on yhteensä 5 kpl.

Aina kun saan yhden ihrapaketin valmiiksi niin hymyilen.

Ei tässä muuta. Varmaan vuosi menee laihduttaessa. Vettä koitan laittaa suuhun. En oikein ole vedenjuojatyyppiä vaan tykkään maidosta ja se lihottaa vaikka rasvatonta onkin.

Ei kai tässä muuta voi tavoitella kuin joka päivä 100g minimiihrapoistumaa ja olla siihen tyytyväinen. Jos 100g lähtee päivässä niin onhan se homma sitten hoidettu 300 vrk:ssa. Pitää vaan koko aika kytätä painoaan sen 300 vrk niin ei se mahdotonta ole, sano Niilo22 kun putosi pöydältä.

7

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppiiii

      Onnea! Kerro edistymisestä täällä, jotta voidaan seurata. Uskoisin, että runsailla kasvismäärillä ja protskulla ja esim. 40 min kävelyllä päivittäin saat melkoisen tehostartin. Parina ekana viikkona voi lähteä montakin kiloa.

    • Ihramies108.9kg

      Juuri kävin puntarissa ja lukema oli 108,9 kg. Tulos 4 vrk =pois 0,4kg. Tyytyväinen saan olla.

      19.12. 2015 on seuraava karkkipäivä. Kääretorttuhan tässä on mielessä päällä siivu jäätelöä.

      Ei muuta luin 0,1 kiloa päivässä pois niin 296 vrk enää jäljellä ja olen saavuttanut tavoitteeni.

    • gdfsgdfgdfgdfg

      Maltillisuus onkin hyvästä!

      Energiankulutustasi saat lisättyä, jos aloitat voimaharjoittelun. Ihan kotikuntopiiri riittää siihen, ja samalla saat muotoja paremmaksi. Lainaa tai osta oppaita. Välineiksi ei tarvitse kuin oman painon, käsipainosarjan, jumppakuminauhan tms. Ihan perinteinen askelkyykky on tosi hyvä liike, jos polvesi kestävät. Reisilihakset ovat elimistön isoimpia lihaksia, ja niitä harjoittelemalla saat monta terveyshyötyä (säätelevät verensokeria, kuluttavat energiaa, liikuntakyky säilyy parempana vanhuuteen jne).

      Itse olen normaalipainoinen ja koettanut aloittaa liikuntaa (tavoitteena ei ole laihtua, vaan saada muotoja). Ei ihan helppo juttu, mutta lihaskunnon parantumisen huomaa jo lyhyellä ajalla. Sinulla on kaksi kertaa enemmän massaa mukana kuin minulla. Eli kaikki liikkeet mitkä teet, teet myös suuremmilla painoilla ja siis suuremmalla teholla.

      • gdfsgdfgdfgdf

        En huomannut, että olet mies: sitä suuremmalla syyllä. Testosteroni helpottaa lihasten kasvua, eli kannattaa treenata niitä! Miehenä sinulla on hurjan paljon suuremmat mahdollisuudet lisätä energiankulutusta ja vartalon muotoja sopivalla liikunnalla kuin naisella. Muista välipäivät, ettet saa lihaksia ylikuntoon. Onnea matkaan!


    • gtufytfjjkug

      Hei. Olisiko joku hyvä vinkki laihduttamiseen 30 kg pitäis saada talven aikana pois. pittuutta 184 cm ja painoa 111.1 kg olen 14 vuotias

    • lunssapiru

      runsas vedenjuonti näyttäisi auttavan.. olen ollut itse 5 pv sairaana ja normisyömisen lisäksi juonut paaljon kipeän kurkun takia, niin painoa on hävinnyt nyt 2 kiloa ja painan 78 kg (joo tiedän että on nesteet jotka lähtee ihan ensin).

      Ihmisille sopii hyvin erilaiset laihdutustavat, pitää vaan löytää se oma tapansa. Joillakin on se herkkupäivä joka lauantai (ei kuitenkaan övereitä kannata mättää) ja joillakin toimii vaan totaalinen kieltäytyminen kaikesta herkuista....

    • Tonnitunkkitankki

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      51
      1673
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1612
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1178
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      981
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      954
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe