Epäilty tyttö iski huppumieskortin pöytään. Tyttö pitää vapauttaa, koska Anneli Auerkin vapautettiin.
Huppumies Seinäjoen teinisurmaaja?
Huppari-asialla
986
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taitaa olla myöhäistä kertoa huppumieheksi, kun on isälleen kertonut tappaneensa.
Huono puoli siinä, tytöt oli ihastuneet samaan poikaan, missään ei ole tietoa, oliko ky. poika ihastunut jompaaankumpaan tyttöön.
Venäjällä teki kolme tyttöä itsemurhan, koska samassa rapussa asuva poika ei ollut ihastunut heihin. Ky. poika yllättyi, kun kuuli itsemurhien syyn
Poika on kertonut, että oli ihastunut uhriin, olivat "enemmän kuin ystäviä". Tappaja ei ollut kuulemma "hänen tyyppiään" ollenkaan. Tappajateini ilmeisesti alitajuisesti aavisti tämän ja raivo kasvoi.
Auer kertoi myös, mutta poliisille...
.
"Me Syytämme salaperäistä #TALONMIESTÄ#"
har!11
.
runontajaa vai?
Niin, onhan runontajalla lahjaksi saatu NICEn huppari, ties vaikka olisi mennyt suljetun ikkunan läpi, sitä särkemättä.
Ei Auerin juttu ole vielä päättynyt. Korkein oikeus heittää vielä tuon rikollisen tyrmään.
Enemmänkin vaikuttaa oikeusjärjestelmämme omaavan pakkomielteestä saada Auer vankilaan. Koska kyseessä on murhasyyte, sitä voi kierrättää oikeusasteissa vielä Auerin kuolemankin jälkeen
.
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2008/08/08/martti-vainio-talonmies-ja-steroidit
har!11
.