Miten maamme hallitus turvaa kantaväestön turvallisuuden, siitä ei informoitu millään tavalla? Poliisit näyttävät työllistyvän maahanmuuttajien ongelmien kanssa vastaanottokeskuksissa. Siellä järjestyshäiriöt lisääntyneet maahanmuuttajien keskuudessa. Valitettavasti näyttää siltä, että suurin huoli on nimenomaan maahanmuuttajien turvallisuus. Riski toimii kyllä toisinkin päin.
Maahanmuuttajien turvallisuus
nbvgtrewkjmnuytrewq
1057
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei kai hallitus tätä palstaa lue.
Ei niin, mutta sinä luet.
Kysy sitten minulta äläkä hallitukselta.
Ei vaikuta kysyä sinulta, et tiedä, eikä tiedä hallituskaan.
Aluksi täällä naureskeltiin soldiers of odinin jengille, että pitävät yllä "järjestystä" kadulla. Alkaa olemaan silleen, että täytyy myöntää. Odinin porukka on hyvällä asialla.
Kai sellainen myöntää, joka haluaa Suomeenkin jonkin mafia-järjestelmä ajan myötä.
Mielestäni on erittäin huolestuttavaa kun hallitus huolehtii vain turvapaikan hakijoiden turvallisuudesta. Eikö oman maan kansalaisten turvallisuus huoleta. Ottaen huomioon palaavat isisin soturit ja muut väkivaltaisen taustan omaavat henkilöt.
Muutaman raiskauksen jälkeen maahanmuuttajat evakoidaan turvallisempaan paikkaan. Entä nämä mahdollisesti raiskauksen kohteeksi joutuvat tytöt?
On se vain kumma kun näitä "yksittäisiä" tapauksia tulla tupsahtaa tämän tästä. Mistä lienee johtuu. Yksikin yksittäinen tapaus on liikaa. Hallitus aina vetoaa juuri yksittäiseen tapaukseen.
Raiskaukset lisääntyneet huolestuttavasti. Raiskaaja pyytää vielä tekonsa jälkeen Facebook kaveriksi. Mitä näiden mamujen mielessä oikein liikkuu? Pitäisikö heille antaa psykoterapiaa kotouttamisen sijasta?