Doubing hullutus

Penkkiurheilija123

Urheilu on ihmisen leikkiä.peliä suorituksia toista osapuolta vastaan.
Jotkut haluavat intohimoisesti voittaa vastustsjansa ..se on pelin henki.
Kauan on jauhettu doubingin käytöstä.
Testataan jokaisissa kisoissa onko käytetty aineita suorituksen parantamiseen.kauheeta hölmöläisten touhuilua.
Asia korjaantuisi yksinkertaisella tavalla.
Järjestetään omat skabat ns.puhtaille urheijiloille jotka käsi raamatulla vannoisivat etteivät ole käyttäneet mitään aineita.
Ja sitten omat kilpailut niille jotka käyttävät aineita.
Pelleily loppuisi siihen ja olisi varmasti mielenkiintoista seurata molempien tulos saavutuksia.
Kaikki olisivat tyytyväisiä joska kenenkään enää tarvitsisi epäillä toisen yltiöpäistä paremmuutta vaikka venäjän yleisurheiöijoiden saavutuksista .
Kertakaikkiaan järjetöntä ko urheilun kanssa meihkaaminen ja typeryyden tasolla oleva järjenkäyttö
Herätkää hyvät ihmiset..

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raamattu

      Tuo nyt ei ratkaisisi mitenkää tuota ongelmaa. Aina niitä käyttäjiä lipsuu sinne puhtoselle puolelle. Taitavat nytkin kaikki käyttäjät vannoa käsi raamatulla etteivät käytä.

    • dopingvaiei

      Miksi vasta nyt kaivetaan kymmenen vuotta vanhoja doping-näytteitä esille? A- ja B-näyte pitää tutkia samanaikaisesti, mutta eri laboratoriossa.

    • AntaaMennäVain

      Minusta douppaus pitäisi sallia. Ajatelkaa millaisia lääketieteellisiä hyötyjä siitä koituisi! Jos monet kilpaurheilijat haluavat vaarantaa jo nyt terveytensä, niin sallittakoon se heille luvan kanssa. Tämähän siis vastaisi esim formulakisoja; autoteollisuus saa kullanarvoista tietoa ja tavalliset ihmiset hyötyvät siitä, että kilpa-ajajat vaarantavat terveytensä. Eli ei poikkea mitenkään doupatuista urheilijoista.

    • lukijansormessa

      onkohan lääke väärään vaivaan

    • urheiluntäytyyollaväärin

      1890 joku keksi nämä kreikkalaiset 2000 vuotta aiemmin leikki alasti vatukossa naiset eivät olleet keksitty silloin

    • Huumehiihtoa

      Moikka. Sponsoroitteko vielä likaista urheilija Juha Lallukkaa? Tällaiset ex-urheilijat likaavat koko hiihtolajin!! Sponsorit ovat tyhmiä kun maksavat hiihtäjien piikit!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1443
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      741
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe