toimistotilat on vuokrattu kaupungin kalleimmasta toimistotalosta, Revontulesta, voivittu. Ja onhan paskaloisilla lämminautotalli omille autoilleen.
Rovaniemen energian paskaloisilla menee hyvin, kun
voiperkele
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mene sinäkin ääliö jo vihdoin palkkatöihin ettei tartte kateellisena kirjoitella joutavia.
Kaikenlaisia se sossukin elättää.
Milloin alat elättämään itsesi ja perheesi oikeilla töillä, vai elätkö hautaan asti naapureiden rahoilla... Voivittumitäpaskaa.
Sen jälkeen kun sinä kykenet edes kuntouttavaan työtoimintaan, loinen.
ettet elätä itseäsi ja perhettäsi oikealla työllä. Toki kaikkihan tuon ovat tienneet myös sinä itse mutta henkisesti hajalla olevana sinulla ei ole ollut voimia tunnustaa sitä. Nyt sinulle voi alkaa parempi elämä kun edes yrität alkaa elättämään itsesi ja perheesi. Tsemppiä pikkuinen. Jos oikein kovasti yrität, voit saada kansalaisluottamuksenkin takaisin !
Sinulta, loinen, ei kansalaisluottamusta saa takaisin. Olet varmaan senkin pantannut loisvelkojesi takia.
Tärkein elämäsi tehtävä on leivän muuttaminen paskaksi.