Jopa oli taas Ropsista keksitty juttu eilisessä lapinkansassa.Miksi pitää kirjoittaa yhdestä seurasta joka viikko Lapin kansassa???: Onhan täällä Rovaniemellä paljon meneestyneimiäkin seuroja ja urheilijoita kuin Rops .Onko lehden urheilutoimittajat pelkkiä pallomiehiä vai mistä se johtuu?.
TAAS Ropsia lapinkansassa.
ropsiaropsiaropsiaropsia
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei kiinnosta tosiaan potkupallot, eihän siinä lehdessä enää ole muuta kuin hallituksen ihannointia ja ihqja matuja.
On todella nykyisen päätoimittajan aikana Lapin Kansan taso pudonnut alas ja moni asia suututtaa nykysisällössä. Olen ollut tilaaja jo 45 v tauotta, mutta kyllä nyt on vakaassa harkinnassa sanoa irti kestotilaus. Joka numerossa on grafiikkaa jolla väännetään itsestään selviä asioita palkkien ja "käppyröiden" avulla. Saahan sitä niinkin sivuille täyttöä.
JA OLEN MUUTEN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ POTKUPALLOILIJOIDEN KATSOMOHIRVITYS ON MAAILMAN RUMIN RAKENNELMA! Eihän sitä saa ääneen sanoa, pitää kehua ja hymistellä ikään kuin satu keisarin vaatteista.
Jos Ropsin pelaajista olisi vaikka puolet Rovaniemeläisiä niin silloin vois joskus kirjoitella lehdissä,mutta ei silloinkaan sivutolkulla.
Ja taas Ropsia Lapin Kansassa 10,12 koko sivu,jos tosiaan ole muuta kirjoittamisen aihetta urheilusivulle,niin jättäkää kirjoittamatta.
Miten ois urheilusivuille iso kuva joulukinkusta. ;-)
Totta turiset, takaakin ristikoilla ja tummilla seinillä se on niin kuin helvetin kolu, etu puolelta en kommentoi muutenkuin PYH. ;-)
Huomisessa Lapin Kansassa on lisää Ropsi uutisia....Perke....saatan...helevet...sentään.
Juha Malinen kävi vessassa.;-)
RoPS, satu keisarilla ei ole vaatteitta jalkapalloilusta, napapiirin Barcelona, todellisuudessa monikulttuurista sääriin potkimista ja pallon perässä juoksemista ulkomaalaisvoimin Obiloria lukuunottamatta asunto, ruokalipuilla, verkkareilla, joita voi näytellä Koskikadulla työmarkkinatuen suuruisella palkkioilla, ja Kiistala vetelee taustalla naruja ja nauraa partaansa ja kerää rahat.