Kannattaako jostain iskeä saksalainen mies? Tarkoitan siis kantasaksalaista, nyt kun noita mamujakin maassa riittää.
Saksalainen mies?
donnamare
7106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaa, ei sillä väliä onko Kiinalainen, vai Saksalainen. Pää asia on, että on ulkkis ja että saa täytettä haarukkaan.
Hyh, ei kiinalaista... Aasialaiset eivät nappaa, niin epämiehekkäitä. Pitää olla joko (kanta)länsieurooppalainen tai australialainen/kanadalainen.
No, eikö kellään ole mitään sanottavaa saksalaismiehistä? Musuaiheisiin ketjuihin mielipiteitä kyllä sen sijaan riittää.
Olen naimisissa ihan ehtan saksalaisen kanssa, oltu jo 35v, ihan tavallista arkea eletty, ei ole ollut kulttuuri eikä uskonto-ongelmia, olemme molemmat ateisteja. Asuttu Suomessa puolet avioliiton ajasta, miehellä oli jo työpaikka valmiina meidän tänne muuttaessa ja suomenkielikin oli melko hyvässä jamassa, koska hän opiskeli Saksassa suomenkieltä. Tosin meillä kotikielenä on edelleenkin saksa, jäi jotenkin päälle vanhasta tottumuksesta. Enpä osaa mitään erikoista mainita saksalaisista miehistä, ovat tietenkin kaikki erilaisia, kuten suomalaisetkin.
Ei ole sanottavaa, ei. Tämä palsta koostuu enimmäkseen kantasuomalaisia vihaavista suvakeista, joiden ajatusmaailmat on ristiriidassa islamilaisen ideologian kanssa.
Gran Canaria on melkoinen pikku Saksa. Näin siellä yllättävän hyvän näköisiä saksalaisia surffareita, joten sinne vaan.
Käytöstavat hallussa (arvostan) eivätkä juo itseään yleensä pöydän alle. Ei syvällisempää kokemusta. Yhteiskuntana on käsittääkseni hieman vanhanaikaisempi mikä voi vaikuttaa miesten ja naisten rooleihin parisuhteessa, mutta tämä on yleistys.