Se kuuluisa vanha suola janottaa. Exäni ei ole edes varsinainen exä, sillä ehdimme säätää 3 maagista kuukautta. Ja ihan turha tulla sanomaan ettei noin lyhyessä ajassa voi oikeita tunteita olla mukana. Se ei pidä ollenkaan paikkaansa. Kuten moni varmaan arvaa, kyseessä on nuori pari. Emme ehtineet edes tutustua kunnolla. Riitelimme valtavasti, luottamuspulaa oli aivan koko ajan, muutaman kerran pistimme välit poikki. Mutta aina uudestaan palasimme toistemme luo. Meillä oli uskomattoman ihania hetkiä, jolloin tuntui että koko universumi taipuu tahtoomme ja maailma on meidän. Eron pääsyinä olivat juuri tuo luottamuspula (nuorimies ei siis uskonut mitään mitä sanoin, vaan kaikki paska mitä minusta sanottiin ja mitä minun sanottiin tehneen oli hänen mielestään totta.) Kyllästyin siihen että hän uskoi kaikkia muita paitsi minua, mutta kun kuulin hänestä jotakin, kysyin aina ensimmäiseksi häneltä itseltään miten asia oli. Ja kun hän kertoi asioiden "oikean" laidan, en ikinä kyseenalaistanut. Mielestäni ei kovinkaan reilua. Toki kaikkien riitojen ja ongelmien taustalla on muutama todella paskamainen temppu, toinen hänen tekemänsä ja toinen minun. "Erostamme" on nyt kuukausi pari, ja olin ensimmäiset viikot "eron" jälkeen täydellisen onnellinen ja unohdin jätkän ihan kokonaan. Sitten sattumalta näin hänen ajavan ohi vieraillessani hänen asuinkaupungissaan. (Asumme vieruskunnissa.) Pillahdin itkuun hänet nähdessäni. En tarvitse kuin pienen muistutuksen hänestä tai jostain yhteisestä muistosta niin alan itkemään hillittömästi hänen peräänsä. Kaikista ongelmista huolimatta haluan hänet ja vain hänet, ja olen valmis antamaan hänelle vaikka murhan anteeksi. Ongelmana on, etten uskalla kertoa hänelle tästä, sillä minusta tuntuu ettei häntä kiinnosta ollenkaan. Tiedän, että asia pitäisi ottaa puheeksi hänen kanssaan, mutta miten? Neuvokaa hieman. Ja jos häntä ei ollenkaan kiinnosta, tajuan kyllä siirtyä eteenpäin enkä jää roikkumaan.
Mikä neuvoksi?
5
320
Vastaukset
- Sinniliina
Maagisia ihania juttuja on mahdollista elämänsä aikana kokea monien ihmisten kanssa, jopa sellaisten, joiden kanssa luottamuspula yms, turhaa säätämistä ei ole.
Jos olisin sinä, antaisin ehdottomasti olla, ajan kulua, että unohtuis koko tyyppi. Tulee joku toinen...
jos olemisenne oli jo nyt säätöä luottamuspulan yms kanssa, se on sitä myös myöhemmin ja tod.näköisesti vielä sotkuisempana. - jähmettyyyyyyy
tosi vanha suola
- tosi.iso.kyrpä
Haista nyt homo perse
- Sitruunaviikuna
Ei pidä ottaa liian vakavasti ja rajoittaa toista häkkiin: kokeitaa vaikkapa avoin suhde, suojaseksi ja ei ahdista toisen menot (tai tulot) :)
- EXexpertti
älä ainakaan esittäydy epätoivoisena :) ole rohkeasti oma itsesi ja näytä että pärjäät myös ilman häntä! Ole itsevarma ja "onnellisen näköinen". Usein ihminen haluaa sen, mitä ei voi saada, mutta älä kuitenkaan vie asiaa liian pitkälle!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182257Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301204Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089