Montako persua Pellossa

Persupuolue on puolittanut muutamassa kuukaudessa itsensä. Olis mukava tietää montako persuparkaa Pellossa on jäljellä
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oisko noita 2-3 vielä jälellä.

Äänestä
  • Virallisesti ainakin kaksi. Kunnanhallituksessa yksi ja valtuustossa yksi tekemässä tärkeitä päätöksiä.
    Persuthan on työväen puolue, kuten kokoomus ja keskustakin.

    Äänestä

Taitaa jängän poijat nuolla näppejään kun tuollaiseen protesti puolueeseen aloit.meni maine ja kunnia.Paralamentin kokouksessa jossa perskujen edustaja oli paikalla päivällä ja suunitteli takinkääntö puoluetta pelloon johon maankääntäjä alkais puheenjohtajaksi ja nokikeitin kahveenkeittäjäkis ja ojaanaja vaakunaksi ja pastori kenttätykiksi ja mie ulkoilumaisiteriksi ja 550 muuta alkais meän palvelijaksi jos ei ole loikanneet takkiakääntäneet keskustan leikkauslinjalle keskussairaalan urologiselle puolelle,jotaa ei syntyisi enään k-päitä loikkareita:))

Äänestä

On niitä parikymmentä Pellon paikallisosastossa ja lisää on tulossa. Kuntavaaleissa tehdään kunnon jytky

Äänestä

Kyllä niitä on useampia.Ne on semmosia piilopersuja. Valtuuston vpj ja kepun kunnallisjärjestön puheenjohtajan kommentit ja älynväläykset ovat hyvin lähellä Soinin ajatuksia. Sen sijaan, että ajattelee mitä sanoon niin sanoo mitä ajattelee. Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja toimii samalla kaavalla. Kouhomainen toiminta on piilopersumaista toimintaa.

Äänestä

Kohta lähdetään pikkujoulun viettoon pysäkille,eitä on kolme pers aukista heppua joka haluaa peppua!!

Äänestä

käyttäkää vaippoja jos alatta jytkyä tekehmään.

Äänestä
  • Kyllä tosiaan vaippoja tarvitaan tänään,oli sellainen reissu eilen pikkujoulussa että mämmitkin alkoi sulaa takamuksessa ja siitä kiitos pellon kolmelle kovikselle nivanpäässä--

    Äänestä

Onneksi ei tullut vastaanottokeskusta mamuile kun piilopersut olis kuitenki polttanu sen.

Äänestä

Taitaa olla veressä jollakin suvun kautta polttelu,olishan siinä nähny on geenit siirtyneet lapselle

Äänestä

rosentti on jälelä mutta sitäki tiukempaa persua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Töyräs kirjoitti:

Persupuolue on puolittanut muutamassa kuukaudessa itsensä. Olis mukava tietää montako persuparkaa Pellossa on jäljellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu