Olen barbaari naisten suhteen

Barbaari_

En osaa iskeä naista, olen ilmeisesti liian suorasanainen. Minulla ei ole liiemmin kokemusta naisista enkä ole oikeastaan koskaan osannut jutella naisille, kuitenkin naisen kaipuu olisi kova. Naiset tuntuvat olevan niin herkkiä että kaltaiseni ei saa koskaan naista. Mistä juttelu oikein pitäisi oikein alottaa?

5

159

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma_veikkaus

      Sano asias kiltisti ja rakkaudella ❤

    • koira6

      Eläimet on paljon mukavampia !? Mitä enemmän tunnen ihmisiä _lähinnä naisia sitä enemmän rakastan koiraani ...

    • barbie9898

      Oo kiltti ja lempeä. Kysele naisesta asioita. Tykätään kun saadaan huomiota ja mies osoittaa kiinnostusta nätisti. Kysy, mitä tekee työkseen, mistä on kotoisin, miten ilta on sujunut jne. Silleen nätisti ja hymyllä, liian yrmeä ei saa olla. Sano, että nainen on kaunis, kehu hiuksia tai asua. Kyllä sie osaat, tsemppiä!

    • Naiset eivät vierasta suorasukaisia barbaareja. Suorasukaisuus saattaa kuitenkin johtua sosiaalisten tilanteiden outoudesta, jännittämisestä taikka jopa pelosta. Jokainen haistaa keskustelukumppanistaan arastelun ja pelokkuuden, vaikka kumppani yrittäisi sitä suorasukaisuudellaan peitelläkin.

      Tässä on ongelmana, että jännittynyt taikka arka ihminen antaa itsestään vilpillisen taikka uhkaavan vaikutelman, jos kuvittelee suorasukaisuudella arkuuttaan peittävänsä.

      Sinänsä ehdotonta vilpittömyyttä ei ainakaan naisten kanssa kannata tavoitella, mutta tunteissaan ei kannata valehdella. Jos koet jonkun naisen miellyttäväksi, voit kertoa sen hänelle sopivan hienotunteisesti ja samalla ilmaista hänelle, että tilanne on sinulle outo ja jännittäväkin. Harva ihminen kohteliaisuudesta suuttuu ja jos suuttuu, on se hänen vikansa ja ongelmansa. Luonnollisesti siitä tulee myös sinun ongelmasi, jos lähestyt varattua naista tämän miehen läsnäollessa.

      Mitä karkeisiin barbaareihin ja heidän suhteistaan sivistyneisiin naisiin tulee, voidaan esimerkiksi ottaa Tarzan ja Jane. Tiettävästi yksikään apinain kuningas ei ole todellisuudessa tavannut yksinään viidakossa lojuvaa yläluokkaista länsimaalaista naista, mutta silti tarinaa pidetään uskottavana. Tämä johtuu siitä, että naiset oikeasti ihastuvat mitä ihmeellisimpiin tyyppeihin, oli suhteessa järkeä tai ei.

    • kevyinaskelin

      Naisten kanssa oleminen ja eläminen on kuin kävelemistä kananmunankuorien päällä rikkomatta niitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1295
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      664
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      438
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    17. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      427
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe