60v mies otti 19-vuotiaan teinivaimon

kakkosvaimoksi 44-vuotiaan kurppavaimon rinnalle. On jo pannut tytön paksuksikin

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1449369091540.html
31124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

"Ennen nykyistä uraa saarnamiehenä Thom oli kovan luokan rikollinen. Hän muutti elämäntyylinsä päästyään vankilasta vuonna 1991."

-> Jännämies

Äänestä

Kurppavaimonsa, joka on vain 16v nuorempi, ymmärtää miehen teon toisin kuin naiset yleensä. Vaimo tajuaa, että mies haluaa parhaassa iässä olevan nuoren alle 20v naisen, jonka kanssa harrastaa seksiä ja että hän itse ei sitä enää ole ollut vuosikymmeniin.

Äänestä

Tässä voi olla myös takana sellaista, että sen lisäksi, että tämä 44v vaimo on ruma ja vanha, niin hän on myös toisen miehen korkkaama.

Eli tämä 60v YTM halusi kauniin naisen lisäksi myös vaimonsa omistajaksi. Sikäli humaania, että antaa tämän käytetyn kurpan pyöriä vielä nurkissaan.

Äänestä
  • Todennäköisesti asia on juuri näin.

    Tosin mielestäni moraalisesti oikein olisi, että jos tämä 60v YTM olisi potkinut tämän haahkan ulos ja sanonut, että menkööt korkkaajansa luokse asumaan minne kuuluukin.

    Ehkä tämä 19v kiltti teininainen on sanonut aviomiehelleen, että antaa kurpan pyöriä heidän kanssaan ettei tarvitse kadulla asua ja toimia esim. kokkina.

    Äänestä

  • Teininaiset ovat kauniita sekä ulkoisesti että sisäisesti. Kurpat taas ovat rumia sekä sisältä että ulkoa.

    Äänestä

  • Kurpalle on jäänyt tosiaan kotipiian rooli kun mies ilakoi uuden, nuoren naisen kanssa. Varmaan tämä YTM on sanonut haahkalle että siitä armosta saat jäädä asumaan jos teet kaikki kotityöt ja ruoka on aina valmiina silloin kun esim uusi vaimo näin vaatii. Ja uutta vaimoa puhutellaan aina että yes mama.

    Äänestä

Hyi helvetti! Molemmilta päät poikki! Tuossa ei ole mitään normaalia! Missä nuo asuvat ja mistä saisin aseen helposti?

Äänestä
  • Iskikö kurppaan ikäkriisi? :D

    Äänestä

  • Ex-----PUA kirjoitti:

    Iskikö kurppaan ikäkriisi? :D

    Mä sitä kun en todellakaan ole mikään kurppa et sun on ihan turha luulla sellasta.

    Äänestä

  • Mutta sinusta tulee sellainen hyvin nopeasti. Taidat olla niin tyhmä, että vanheneminen tulee sinulle yllätyksenä.

    Äänestä

  • 6p1 kirjoitti:

    Mä sitä kun en todellakaan ole mikään kurppa et sun on ihan turha luulla sellasta.

    Kyllä olet, muuten et ajaudu silmittömään raivoon lukiessasi tälläistä.

    Tulevaisuutesi on siten jalkavaimona, ja siihenkin pääset vasta kun annat miehelle luvan harrastaa nuorten naisten kanssa seksiä.

    Äänestä

Järkevä mies!

Äänestä
  • Ja taas yksi nuori mies menetti potentiaalisen tyttöystävä/vaimoehdokkaan, kun tällainen vanha ukko kaappasi tytön itselleen, vaikka oli jo naimisissa. Ja nöyrät at-miehet vaan ihailevat ja pokkuroivat ja kehuvat näitä itsekkäitä narsistisia yt-miehiä, jotka polkevat heidän varpailleen.

    Äänestä

  • Tuolla 19-vuotiaalla tytöllä ei taida kyllä olla kaikki muumit laaksossa, kun alistuu tuollaisen vanhan, ruman ja lihavan ukon leikkikaluksi. Ja koska ukkeli on ex-rikollinen, niin luultavasti tappaisi nuoren vaimonsa, jos ja kun tämä hairahtuu syrjähyppyyn nuoremman ja komeamman miehen kanssa. Tunnettu tosiasiahan on, että vanhat ukot ovat sairaalloisen mustasukkaisia nuorista kumppaneistaan.

    Äänestä

  • Mies toimii siis juuri niin kuin itsekin toimisin vastaavassa tilanteesa. Lutkalta henki pois jos hairahtuu syrjähyppyyn nuoremman, mutta ei todellakaan komeamman kanssa.

    Äänestä

Miksi palstakurpat ovat niin hiljaa? Oli tässä yksi joka ajautui heti täyteen kurpparaivoon, mutta antavatko muut jutun olla vaikka kyseessä on ilmiselvä yksittäistapaus? Kohtahan joku voi luulla että kurppien palstatotuudet eivät pidä paikkaansa.

Äänestä

Todentotta! Kommentoinnissa näkyy, yksinkertaisten ja älyllisesti kypsymättömien miehien (ehkä vasta 16-20vuotiaiden) arvomaailma ja ajattelutavat. Nuorien ja naisettomienkin. Joiden mielestä perverssillä, vanhalla miehellä saa olla kaksi, tai useampi vaimo. Kun jollain ei ole sitä yhtäkään. Tälläisten mielestä on myös oikein, että nuori nainen pilaa elämänsä tuollaisen elähtäneen ja ruman kurppamiehen kanssa, vaikka löytäisi ikäisiäänkin.
Tämä 19 vuotias nuori nainen ei voi mitenkään olla henkisesti ihan terve, ei sen enempää kuin 44 vuotias nainenkaan.
Tämä mies ex-rikollinen, vaikka itsekin näyttää olevan vinksahtanut, hän osaa silti manipuloida tuollaisia"älyllisesti vajavaisia" naisia, jotka eivät kykene itsenäiseen ajatteluun. Rikolliset narsistithan etsii uhreikseen juuri tälläisiä manipuloitavia ihmisiä, sukupuoleen katsomatta.
Tälläiset naisparat ja ihmiset ovat, tuon miehen kaltaisten julkeiden ja pahojen ihmisten hyväksikäytön uhreja. Kauhistuttaa, että tuollaiseen perheeseen syntyy lapsiakin. Niitäkin tuo inhottava perverssi mies saattaa manipuloida ja käyttää hyväkseen. Pystyy varmaan myös manipuloimaan lasten äidit hyväksymään tämänkin kauheuden. Tuon perheen käytäntö ei lainkaan näytä terveeltä, saati kristilliseltä. Oikein puistatti kun tuon luki.
Ne jotka hyväksyvät tälläisen toiminnan. Hekin ovat älyllisesti hukassa.
He fantasioivat itse tälläisestä perverssistä elämästä. Eivätkä arvosta naista ja parisuhdetta terveellä, normaalilla tavalla.

Äänestä
  • Kurpparaivoa! Tulihan sitä sieltä! :D Silloin mies ei ole terve jos on vanhan muumion kansssa, mutta on täysin luonnollista että parhaan MAnsa edustajat löytävät toisensa.

    Paljon sinulla on ikää ja miten moni mies on käyttänyt sinua?

    Äänestä

  • Ex------PUA kirjoitti:

    Kurpparaivoa! Tulihan sitä sieltä! :D Silloin mies ei ole terve jos on vanhan muumion kansssa, mutta on täysin luonnollista että parhaan MAnsa edustajat löytävät toisensa.

    Paljon sinulla on ikää ja miten moni mies on käyttänyt sinua?

    Ihan ikäisensä muumion kanssa kannattaa jokaisen olla. Samanikäisten ei kannata kurpatella toisiaan.
    Sinun ikää ei kannata edes kysyä, kun sen näkee, että olet 15 vee.

    Äänestä

  • Ei ole mitään"mieskurppia". Vain nainen on kurppa, mies on charmantti vanhempi herrasmies ja miehen tasoon ei ikä vaikuta muutenkaan.

    40v miehelle samanikäinen nainen on auttamatta vanha kurppa, sen sijaan se mies ei ole vielä edes saavuttanut komeushuippuaan ja on ulkonäöllisesti noin 25v naisen tasolla.

    Äänestä

Vähän epäreilua panna kahta naista

Äänestä

siis totuus on se että oma vaimo on kuitenkin se kovin rakas ja tuttu ja jo aikuinen joka tavalla. jos ei syytä ole heivata pihalle,ja vaimolle käy moinen ni mikä jottei. mullekin kävisi. ja olen 43 v kurppa. tosin en ole kurppa vaan annan ukolle sellasta kyytiä mitä noi teinit ei oo nähny ees elokuvissa. se ei ottais toista tähän.. :D

Äänestä

miehet ovat aikuisenakin tosi pentuja.oikein hävettää välillä suuren osan älyllinen/älytön toiminta. mies ei osaa perustella miksi joku asia ei ole oikein,tai reilua toista kohtaan,joten siitä ei kannata edes kysyä-tähän vaan on tyytyminen. ainoa toimiva elin löytyy ihan muualta kuin päästä. jos siis toimii. ei aina sitäkään..

Äänestä

Tuossa tökkii nyt se, että mies saa olla suhteessa ainoa jolla saa olla useampi kumppani.

Äänestä
  • No totta kai se mies on sitä mieltä. Eihän hän tietenkään halua, että kumpikaan näistä "vaimoista" harrastaisi seksiä jonkun nuoremman ja vetreämmän miehen kanssa ja toteaisi sen jälkeen, ettei tuosta vanhasta lihavasta ukosta ole mihinkään.

    Sitä en kyllä ymmärrä, miksi nuo naiset ovat niin typeriä, että suostuvat moiseen järjestelyyn. Luultavasti molemmilla psyykkisiä ongelmia.

    Äänestä

  • seonselvää kirjoitti:

    No totta kai se mies on sitä mieltä. Eihän hän tietenkään halua, että kumpikaan näistä "vaimoista" harrastaisi seksiä jonkun nuoremman ja vetreämmän miehen kanssa ja toteaisi sen jälkeen, ettei tuosta vanhasta lihavasta ukosta ole mihinkään.

    Sitä en kyllä ymmärrä, miksi nuo naiset ovat niin typeriä, että suostuvat moiseen järjestelyyn. Luultavasti molemmilla psyykkisiä ongelmia.

    Pakkomielle on pakkomielle ja se ei kuole helposti.

    Äänestä

  • seonselvää kirjoitti:

    No totta kai se mies on sitä mieltä. Eihän hän tietenkään halua, että kumpikaan näistä "vaimoista" harrastaisi seksiä jonkun nuoremman ja vetreämmän miehen kanssa ja toteaisi sen jälkeen, ettei tuosta vanhasta lihavasta ukosta ole mihinkään.

    Sitä en kyllä ymmärrä, miksi nuo naiset ovat niin typeriä, että suostuvat moiseen järjestelyyn. Luultavasti molemmilla psyykkisiä ongelmia.

    Naiset suostuvat järjestelyyn, koska vanhempi mies se vaan on niin paljon seksikkäämpi, että sellaisen voi jopa jakaa toisen naisen kanssa.

    Ja tuon vanhemman vaimon kanssa ei kyllä kukaan normaali"nuori"ja"vetreä"halua seksiä harrastaa

    Äänestä

Katsokaapa miten täälläkin löytyy samanlaisia hulluja naurettavia ukonalkuja, nimittelemässä reteesti naisia kurpiksi. Miehenkuvatuksia. likaisine, sairaine fantasioineen, miesrassukoita, joita tyydyttää ja hyväilee läpi elämän vain se oma käsi. Taputellaan säälien päähän noita ressukoita, jotka kateellisina ja katkerina katselevat, kun oikeat miehet nappaa itselleen naiset ja menee naimisiin ja perustavat perheen. Tai seurustelevat sinkkuina normaaliin tapaan naisten kanssa, toisin kuin tälläiset nolife-runkkunörtit täällä.

Äänestä
  • Keittääkö kurpalla siellä pahasi kun oma MA alkaa olemaan pakkasen puolella? Taidat olla myös vajaa-älyinen.

    Äänestä

Thom elää jokaisen miehen unelmaa.

Äänestä

Onhan tänne saatu jo pari kunnon kurpparaivaria. Voin kuvitella miten otsasuonet pullistelee ja sätkä palaa pitkällä liekillä kun kurpat yrittää niellä raivoaan :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Näinsekäy kirjoitti:

kakkosvaimoksi 44-vuotiaan kurppavaimon rinnalle. On jo pannut tytön paksuksikin

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1449369091540.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu