Siis siitä kun naiset lähtee porukalla baariin?? kuinkahan paljon siellä puhutaan paskaa miehistä??? "Heh olipas sillä pieni pili" "taas se yksi paska viestitti mulle" ...yms!
Puhutaan naisten illasta???
manday2015
1694
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riippuu naisista. Jos et halua, että pilistäsi puhutaan, niin deittaile aikuisia naisia.
Valitettavasti iso osa naisista ei kasva koskaan aikuisiksi, mutta sama toki päätee myös miehiin.
Laitoin ne esimerkkinä, ei mulla ole pientä piliä yms....
Minua ei ole koskaan kutsuttu naisten iltaan, mutta siitä huolimatta olen aivan varma, että enemmän kuin miehistä niissä puhutaan paskaa siitä porukan naisesta, joka juuri sillä kertaa ei ole mukana.
Miksköhän sua ei ole koskaan kutsuttu mukaan?
Tuo oli muuten ns hyvä;)
No tietty siksi että se ei olisikaan enää naisten ilta, jos olisin siellä. Kutsutaanko teillä muka miehiä naisten iltaan? Pizzalähettiä ei lasketa.
Puhumme miesten rintalihasten kiinteydestä :/
En ole koskaan ollut naisporukassa, jossa olisi puhuttu kenenkään sukupuolielimistä.
Sehän riippuu ihan naisista ja siitä naisten illan teemasta.
Kaikki arkiset askareet ja muutkin aiheet ovat keskustelulistalla. Ravintolassa tietenkin vaihdetaan kuulumisia ja mikäli osallistujaporukka on hyvin läheisiä saatetaan siellä vaihtaa negatiivisia kokemuksia miehistä, mutta sehän riippuu täysin niistä naisista, joten voit vain arvailla. =)
Naiset sattavat kehua ja arvostella illan aikana tavattuja miespuoleisia henkilöitä ja heidän isku yrityksiään. (Varsinkin jos se iskuyritys on tyyliin 2005 radiohitti pelimies ja porsasnaurulla; tänä iltana ei tuu pakkeja, ei tuu pakkeja). Mikäli porukan yksi tai useampi nainen tietää tai tuntee sinut, niin jos olet kusipää niin sitten olet kusipää, mutta harvemmin naiset haluavat iltaansa pilata sinulla tai muilla kusipäillä. =)
(Mut jos yksi on paksa ja se yksi paska viestittelee, eikä edes ymärrä tai halua ymmärtää, niin varmasti siitä mainitaan, koska silloin ystävältä saa vertaistukea ja paremman mielen, kun vastaus useimmiten on myötäilevän positiivinen)
Mutta miksi he puhuisivat paljon paskaa, kun he voivat puhua paljon hyvää miehistä (tai paremminkin miehestä)? =) Oih kun se on niin kohtelias, komeakin vielä, ihanan pitkä. =)
Todellisuudessa puhuvat vähemmän tai olemattomasti miehistä, mikäli verrataan kuinka usein miestenillassa jotkut, ei ikinä aikuiseksi kasvavat puhuvat pelkästään tisseistä.
Olen nyt päässyt pari kertaa osallistumaan nuorehkojen sinkkunaisten iltaan. Ensimmäisestä kerrasta laitoinkin raporttia tänne. Toisessakin tuli mukavasti palstatotuuksia, mutta siitä myöhemmin.
Minun mukanaoloni tietysti vaikuttaa jonkin verran juttuihin, mutta kyllä miehistä puhutaan paljonkin noissa. Miesten kaluista ja niiden koosta ei kyllä puhuta juuri ikinä, niin kuin naisten p*lluista tai niiden tiukkuudesta niissä miesporukoissa, joissa itse liikun.
En kyllä muista yhtään kertaa, että oltaisiin puhuttu miesporukassa tuollaisista. Joskus saatetaan mainita, että ollaan tavattu joku kiva tai joku todella outo, mutta seksin suhteen ei yleensä mennä yksityiskohtaisuuksiin ellei se ollut jotain todella friikkiä.
Juuri tuota tarkoitin. Muistan viimeksi puhuneeni naisten pilluista armeijassa.
Tämähän tarkoittaa vain, että naiset ovat keskenkasvuisia kun puhuvat vielä yli 30-vuotiaanakin pippeleistä, mutta useimmat miehet kasvavat ulos tuosta vaiheesta jo armeijan jälkeen.
Sisälukutaito jälleen hukassa? Naiset nimenomaan eivät puhu pippeleistä tai edes kikkeileistä ja kyrvistä, kuten edeltä olisit voinut lukea.
Olen aina ihmetellyt sitä, miksi naiset puhuvat keskenään miehistä, mutta miehet eivät juurikaan puhu naisista (laajahko mutu-tutkimus perusteena). Eikös se ole vain hyvä, että vaivaudumme sentään puhumaan teistä, ottakaa kohteliaisuutena:).
Oma naistuttavapiirini 27-60 v.: ei puhetta pippelin koosta, olkaa huoleti. Lähinnä puhutaan siitä kuka olis kiva, on ne miehet ärsyttäviä noin yleensä, keillä on sutinaa ja tuo ja tuo tuli ehdottelemaan. Hirveässä kännissä kahden kesken voidaan jotain salaisuuksia jakaa, mutta ei teille naureskella isolla porukalla. Me emme myöskään pääsääntöisesti hauku poissaolevia. Tietenkin on ihmisiä, jotka eivät tule toimeen keskenään, mutta tunnen tasan yhden ihmisen joka haukkuu niitä ihmisiä, joiden kanssa on naamatusten hyvää pataa.