Kainalopaikan saa nainen joka lukiessaan alta tuntee piston sydämessään.
- empatiakykyinen, ymmärtäväinen, auttamishaluinen
- avoin keskustelija ja pystyy puhumaan vaikeistakin asioista provosoitumatta
- ateisti / juhlakirkkoilija
- on sinut kroppansa kanssa
- omaa positiivisen elämänasenteen
- tykkää matkustella
- harrastaa liikuntaa, valmis yhteiseen harrastukseen
- savuton, radalla sillon tällöin = 0-2 krt / kk
- tulee kainaloon kattoo esim. Avaraa Luontoa
- ulkoilee
- seksi on muutakin kuin kerran viikossa lauantaina saunan jälkeen lähetyssaarnaajassa minuutin ajan
- pitää suuseksistä varsinkin ottavana osapuolena
- masturboi
- empatiakykyinen, ymmärtäväinen, auttamishaluinen
- avoin keskustelija ja pystyy puhumaan vaikeistakin asioista provosoitumatta
- ateisti / juhlakirkkoilija
- on sinut kroppansa kanssa
- omaa positiivisen elämänasenteen
- tykkää matkustella
- harrastaa liikuntaa, valmis yhteiseen harrastukseen
- savuton, radalla sillon tällöin = 0-2 krt / kk
- tulee kainaloon kattoo esim. Avaraa Luontoa
- ulkoilee
- seksi on muutakin kuin kerran viikossa lauantaina saunan jälkeen lähetyssaarnaajassa minuutin ajan
- pitää suuseksistä varsinkin ottavana osapuolena
- masturboi
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hep. Täällä olis yks. Minkäikäinen olet ;)? Vaikka iällä ei niin merkitystä.
30v :D
-AP-
Ei vainesta , oon jo 40 mut nuorekas kaljamaha.
Millanen on nuorekas kaljamaha? :D
No kuulostaa kyllä minulta. Paitsi harvoin kyllä katson avaraa luontoa(katson jos ei telkkarista tule mitään muuta)
Terv, 28 v.
Se oli vain esimerkki, voihan sitä katsoa vaikka joulukuusenkannon piirimestaruuskisoja jos siltä tuntuu. Pääasia, että on niitä pieniä hetkiä yhdessä. Ja usein tommoset hetket ainakin mun osalta menee hiplaus/kutitus/kosketus/kiusaus/pussaus -osastolle. Koskettamalla toista, koskettaa myös toisen sisintä.
Aww, kuulostaa kivalta. Tosin olen niin kamalan ujo etten uskaltaisi nähdä kuitenkaan.
Ujothan on söpöjä. Voi vaan kattoo toista, ei tarvii sanoo mitään. Antaa tilanteen viedä. Jos tuntuu hyvältä niin ottaa ehkä kädestä kii. Eihän kahden ihmisen kohtaamisessa mitään pahaa ole. Kerran kun astuu kehästään ulos voi saada kehäänsä toisen ihmisen ja eikös se ole kaikkein tärkeintä. Jos otat mua kädestä en koskaan päästä irti... :)
Miksikähän uskonnollisia/hengellisistä asioista kiinnostuneita pidetään niin vastenmielisinä? Mua häiritsee tietynlainen ehdottomuus tuollaisessa. Ei kukaan voi todistaa sen kummemmin sitäkään ETTEI mitään korkeampia voimia ole olemassa kuin niiden olemassaoloakaan. Näkemykseni mukaan ihminen ei voi tietää, joten en ole ateistikaan.
Kunhan kommentoin, ei kiinnosta muuten.
En pidä ketään vastenmielisinä. Mulle kaikki ihmiset on samanarvosia. Ihonväriin, sukupuoleen, uskontokuntaan, kokoon ja näköön katsomatta.
Nämä vain ovat niitä valintoja ja jokaisella on oikeus valita, se vain pitää hyväksyä. Elämää pitää elää niin, että se tuntuu hyvältä. Uskonnoissa ei ole mitään vikaa päinvastoin. Se vain ei ole minun juttuni.
Uskonnottomalla ja uskonnollisella ihmisella on melkein väkisin niin suuria elämänkatsomuksellisia eroja, ettei välttämättä yhteiselo oikein toimisi.
Ottaisitko tosissasi ihmistä, jonka mielestä lohikäärmeet ovat todellisia? Ei sitäkään voi todistaa, etteikö niitä olisi. Elämää on aika hankala elää, jos pitää ottaa huomioon kaikki mahdollinen, jota ei voi todistaa tyhjäksi. Mieluummin niin päin, että uskotaan niihin asioihin, joihin on selkeästi syytä uskoa ja jätetään muu omaan arvoonsa. Ateismi ei ota kantaa siihen, voitko tietää vai et. Jos et oikeasti usko että siellä joku on, niin olet ateisti ja piste.
Pointti on juurikin siinä, että harvemmin onnistuu sellaisten ihmisten liitto, joiden käsitys todellisuuden luonteesta on radikaalisti erilainen.
Kaikki muu menisi yksiin mutta en ole vielä päässyt tupakoinnista eroon.. :-( Kova uimari olen, ollut aina.
Jos olet yrittämässä tupakoinnin lopettamista niin toivotan tsemppiä sulle! :)
Tykkään kans uida. Auringonlasku, naku-uinti, läheisyys: toimii niin kotimaassa kuin ulkomailla! Lähtisitkö...? ;)
22-25 v nainen mulla