Odinien kerhotilat

Onko kenelläkään tietoa missä nämä soturit kerhotilaansa pitävä? Ja minne ovat menneet? koska ei enää kaduilla näy lukuun ottamatta itsenäisyyspäivän soihtu marssia.
221960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Minä tiedän, mutta en kerro. Mene heidän fb-sivuille ja kysele sieltä, täällä heistä tuskin kukaan maleksii.
Vai ei kadulla näy? Just äsken Cornerin lähistöllä oli muutama.

2Äänestä
  • Miksi et kerro missä se on? Onko se joku helvetillinen salaisuus?

    Ja niin... Tarkoitin katupartiointia en mitään kännissä örvellystä kapakan nurkalla.

    Äänestä

  • Soosoosoo kirjoitti:

    Miksi et kerro missä se on? Onko se joku helvetillinen salaisuus?

    Ja niin... Tarkoitin katupartiointia en mitään kännissä örvellystä kapakan nurkalla.

    Sinä et tee sillä tiedolla mitään. Sinun ei tarvitse tietää, missä Soldiers of Odin pitää kerhotilaansa. He eivät tarvitse sinua eivätkä ole kiinnostuneita sinusta. Pidä huolta vain omasta majastasi äläkä häiriköi Kemin kaduilla ja kujilla. Sillä tavalla kaikki viihtyvät parhaiten Kemissä.

    2Äänestä

Onko se joku homokerho?

Äänestä
  • Blue oyster club. Oikea miesten paikka, jossa ollaan koppalakit päässä, johtajilla nahkaiset.

    Äänestä

  • Lapsellista.

    Äänestä

  • Hyvä, että mahdollisimman moni yrittää taistella kasvavaa rikollisuutta vastaan. Poliisi ei enää ehdi, kun resursseja koko ajan leikataan. Olisi saatava varusmiehetkin kaduille öiksi vartioimaan järjestystä. Uimahalliinkan ei voi enää mennä, koska puhtaus- ja peseytymissääntöjä ei enää noudateta. Parasta olisi, jos uimahallit suljettaisiin. Verorahat menevät aivan hukkaan, kun sinne ei voi enää mennä likaisen uima-altaan veden takia.

    Äänestä

  • Kemisti_82 kirjoitti:

    Hyvä, että mahdollisimman moni yrittää taistella kasvavaa rikollisuutta vastaan. Poliisi ei enää ehdi, kun resursseja koko ajan leikataan. Olisi saatava varusmiehetkin kaduille öiksi vartioimaan järjestystä. Uimahalliinkan ei voi enää mennä, koska puhtaus- ja peseytymissääntöjä ei enää noudateta. Parasta olisi, jos uimahallit suljettaisiin. Verorahat menevät aivan hukkaan, kun sinne ei voi enää mennä likaisen uima-altaan veden takia.

    Poliisilla menee resurssit odin-partion vahtimiseen.

    Äänestä

Oisko ollu tossa möylyntiellä, kun autotallista oli lentänyt ovi saranoita myöten irti ja oli mondeo pihassa..

Äänestä

kaipa he jossain päiväkerhossa viettävät aikaansa

Äänestä

Vanha baari ajoksessa

Äänestä
  • katteellinen? Mahtavat tilat heillä siellä. Ite joskus -70 luvun alussa siellä kellaritiloissa bändin kans treenattu.

    1Äänestä

  • Ootko kirjoitti:

    katteellinen? Mahtavat tilat heillä siellä. Ite joskus -70 luvun alussa siellä kellaritiloissa bändin kans treenattu.

    Tuskin kukaan on kateellinen vanhan homeisen baarin käyttämisestä poikien keskeiseen kivaan.

    Äänestä

En tiedä niitten tiloista, mutta tänää niitä näkyi pitkästä aikaa kaduilla. Pelasivat sitä uutta Pokemon go peliä, hyvä että yksi ei ihan auton alle jäänyt.
Sikäli hyvä, kun saavat vähän liikuntaa pelatessaan, muuten vaan kittaisivat kalvaa kertsillä.

Äänestä
  • Pitäis pojille kehittää oma muhammed go! Peli

    Äänestä

ISOmmat pipPelit ne tarvitsis niin ei tarvis maahanmuuttajia nuin kovin peljätä..

Äänestä

  • ei pidä paikkaansa,kyllä niillä on huomattavasti isommat vehkeet kuin suomalaisilla tuppikulli odineilla..

    Äänestä

Eikö nämä elämänkoululais houdinit ole jo lopettaneet tämän säälittävän pelleilynsä.. 😂

2Äänestä

yksi näistä johtohahmoista asuu asuntovaunussa ja hänellä on ulkoilmaihmisen ääni kun rupattelee,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Soosoosoo kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa missä nämä soturit kerhotilaansa pitävä? Ja minne ovat menneet? koska ei enää kaduilla näy lukuun ottamatta itsenäisyyspäivän soihtu marssia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu