Odinien kerhotilat

Soosoosoo

Onko kenelläkään tietoa missä nämä soturit kerhotilaansa pitävä? Ja minne ovat menneet? koska ei enää kaduilla näy lukuun ottamatta itsenäisyyspäivän soihtu marssia.

22

1824

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä tiedän, mutta en kerro. Mene heidän fb-sivuille ja kysele sieltä, täällä heistä tuskin kukaan maleksii.
      Vai ei kadulla näy? Just äsken Cornerin lähistöllä oli muutama.

      • Soosoosoo

        Miksi et kerro missä se on? Onko se joku helvetillinen salaisuus?

        Ja niin... Tarkoitin katupartiointia en mitään kännissä örvellystä kapakan nurkalla.


      • Kemisti_82
        Soosoosoo kirjoitti:

        Miksi et kerro missä se on? Onko se joku helvetillinen salaisuus?

        Ja niin... Tarkoitin katupartiointia en mitään kännissä örvellystä kapakan nurkalla.

        Sinä et tee sillä tiedolla mitään. Sinun ei tarvitse tietää, missä Soldiers of Odin pitää kerhotilaansa. He eivät tarvitse sinua eivätkä ole kiinnostuneita sinusta. Pidä huolta vain omasta majastasi äläkä häiriköi Kemin kaduilla ja kujilla. Sillä tavalla kaikki viihtyvät parhaiten Kemissä.


    • odinin-homot

      Onko se joku homokerho?

      • Koppalakit

        Blue oyster club. Oikea miesten paikka, jossa ollaan koppalakit päässä, johtajilla nahkaiset.


    • haastattelu

      http://mvlehti.net/2015/12/10/soldiers-of-odinin-mika-ranta-revolverihaastattelussa/

      ..

      • Heilheil

        Lapsellista.


      • Kemisti_82

        Hyvä, että mahdollisimman moni yrittää taistella kasvavaa rikollisuutta vastaan. Poliisi ei enää ehdi, kun resursseja koko ajan leikataan. Olisi saatava varusmiehetkin kaduille öiksi vartioimaan järjestystä. Uimahalliinkan ei voi enää mennä, koska puhtaus- ja peseytymissääntöjä ei enää noudateta. Parasta olisi, jos uimahallit suljettaisiin. Verorahat menevät aivan hukkaan, kun sinne ei voi enää mennä likaisen uima-altaan veden takia.


      • Nfnfnfnfn
        Kemisti_82 kirjoitti:

        Hyvä, että mahdollisimman moni yrittää taistella kasvavaa rikollisuutta vastaan. Poliisi ei enää ehdi, kun resursseja koko ajan leikataan. Olisi saatava varusmiehetkin kaduille öiksi vartioimaan järjestystä. Uimahalliinkan ei voi enää mennä, koska puhtaus- ja peseytymissääntöjä ei enää noudateta. Parasta olisi, jos uimahallit suljettaisiin. Verorahat menevät aivan hukkaan, kun sinne ei voi enää mennä likaisen uima-altaan veden takia.

        Poliisilla menee resurssit odin-partion vahtimiseen.


    • suomen.snowden

      Oisko ollu tossa möylyntiellä, kun autotallista oli lentänyt ovi saranoita myöten irti ja oli mondeo pihassa..

    • arvelija

      kaipa he jossain päiväkerhossa viettävät aikaansa

    • Drsocialism

      Vanha baari ajoksessa

      • Ootko

        katteellinen? Mahtavat tilat heillä siellä. Ite joskus -70 luvun alussa siellä kellaritiloissa bändin kans treenattu.


      • asgasgasgsag
        Ootko kirjoitti:

        katteellinen? Mahtavat tilat heillä siellä. Ite joskus -70 luvun alussa siellä kellaritiloissa bändin kans treenattu.

        Tuskin kukaan on kateellinen vanhan homeisen baarin käyttämisestä poikien keskeiseen kivaan.


    • pelaavatpokemonia

      En tiedä niitten tiloista, mutta tänää niitä näkyi pitkästä aikaa kaduilla. Pelasivat sitä uutta Pokemon go peliä, hyvä että yksi ei ihan auton alle jäänyt.
      Sikäli hyvä, kun saavat vähän liikuntaa pelatessaan, muuten vaan kittaisivat kalvaa kertsillä.

      • ejehsö

        Pitäis pojille kehittää oma muhammed go! Peli


    • kalu_kunnossa

      ISOmmat pipPelit ne tarvitsis niin ei tarvis maahanmuuttajia nuin kovin peljätä..


      • ahmetinleila

        ei pidä paikkaansa,kyllä niillä on huomattavasti isommat vehkeet kuin suomalaisilla tuppikulli odineilla..


    • Anonyymi

      Eikö nämä elämänkoululais houdinit ole jo lopettaneet tämän säälittävän pelleilynsä.. 😂

    • Anonyymi

      yksi näistä johtohahmoista asuu asuntovaunussa ja hänellä on ulkoilmaihmisen ääni kun rupattelee,

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8351
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      464
      7556
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5686
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      96
      4732
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4634
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      108
      4480
    7. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      139
      4409
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      21
      4350
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4182
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3840
    Aihe