Pillun perässä matkustaminen - ja pettyminen

Kuinka pitkän matkan on ajanut pillun perässä - vain pettyäksesi?
12339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Irakilaiset matkustaa tuhansia kilometreja läpi Euroopan, eikä monesti tarvitse pettyä, suominaisen kiima matuja kohtaan tiedetään.

Äänestä
  • Monet nuoret irakilaiset ovat itse asiassa pillua koskaan saamattomia ätmejä. Ei Irakissa ole mitään mahdollisuutta saada pillua, jos ei ole naimisissa. Todennäköisesti pillu on on yksi merkittävä syy, mikä on houkutellut heitä tänne.

    Äänestä

Jos näkee naisen pelkkänä pilluna, ansaitseekin pettyä ja karvaasti. Omat eksäni ainakin kumpainenkin kunnioittivat naisia ihan ihmisinä, ja siinä yksi syy miksi heidän kanssaan seurustelin.

Äänestä
  • Juu, mutta eivät nämä mielenterveysongelmaiset siihen pysty.

    Äänestä

  • Mutta lopulta kuitenkin jätit molemmat, koska he eivät alistaneet sinua pelkäksi pillukseen.

    Äänestä

  • Ensimmäinen eksä oli uskontohihhuli ja toisen kanssa ei vaan syntynyt sitä kunnon rakastumisen tunnetta, vaikka olikin ominaisuuksiltaan lähes täydellinen pakkaus. Siinä ne oikeat syyt.

    Äänestä

  • Jos ei näe pelkkänä pilluna on aivan sama vaikka sitten hakisi miehiä kumppanikseen. Et sinäkään ilmeisesti naista hae joten mulkun perässä sinäkin juokset.

    Äänestä

247Km matkustin turhaan, oltiin sillo kirjoteltu ja soiteltu monesti päivässä ja joudoin menemään hotelliin yöksi.

Äänestä

En tiedä pettymyksistä? Mutta nopein on 9m ja aika 2 min. 10 sekuntia täyteen touhuun !

Äänestä

Kerran olin menossa treffeille espoosta ouluun ja 20 minsaa ennen oulua nainen lmoitti että ei pääse treffeille vaikka tiesi että olen tulossa. Meikä ajaa niinku 600 kilsaa turhaan ja 600 kilsaa takas.

Äänestä

2 x 160 km eli 320 kilometriä yhteensä. Ensin 160 kilsaa kulli pystyssä naisen luokse, sitten nainen ilmoitti heti kättelyssä että pillua on turha mankua, hän ei anna koskaan eikä kenellekään ensimmäisellä tapaamiskerralla eikä antanutkaan vaikka kovasti pyysin ja rukoilin että saisin edes sormella kokeilla, joten jouduin ajamaan pussit täynnä myös takaisin.

Äänestä

60km. olihan se kai ihan kiva kokemus, mutta niin nopea etten oikein ymmärtänyt mitään, ja nainen oli niin löysä etten juuri tuntenutkaan mitään. Ja kaiken lisäksi maksoi 100€

Äänestä

Kommentoi aloitusta


500km_ kirjoitti:

Kuinka pitkän matkan on ajanut pillun perässä - vain pettyäksesi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu