Onko halailu ja helliminen sohvalla....

ExOnLineDeittiMies

...osoitus siitä että toinen on kiinnostunut vähän enemmän kuin kaverimielessä?

Olen siis mies ja olin naisen luona katsomassa filmiä. Halailtiin soffalla ja oltiin lähekkäin. Mielestäni moinen kertoo siitä että on enempikin kiinnostusta.

3

456

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todettu

      Tuo ei merkitse vielä mitään.

    • Jonaituneiti

      Olen nainen ja vastaan vain omasta näkökulmastani.

      Mies, joka ei ollenkaan kiinnosta, tuskin tulisin ajautuneeksi hänen kanssa sellaiseen tilanteeseen, että katsoisin hänen kanssaan elokuvaa ja nauttisin siinä samalla läheisyydestä.

      Minun mielestä tuo on merkki siitä, että kiinnostusta on, mutta sinänsä se ei vielä kerro sen enempää. Enempi tuo kuulostaa sen tunnustelulta, että miltä tuntuu olla toisen lähellä, ja sen tunnustelua miten asiat etenevät.

      Hiljattain katsoin erään kiinnostavan miehen kanssa elokuvaa. Tuntui todella hyvältä olla lähekkäin vaatteet päällä, ja hellien tietyn jännitteen ollessa vahvana, mutta pääpointti oli itse elokuvassa. Siinä sai jotenkin rauhassa luottavaisin mielin olla toisen lähellä ja totutella siihen. Minulla ei esimerkiksi ollut mielessä seksiin asti eteneminen, vaikka seksuaalisesti olinkin kiihottunut siitä läheisyydestä. Mielestäni olimme liian vasta tavanneet ja sellainen kokeileva läheisyys oli vasta sopivaa.
      Mitään se kummempaa elokuvan jälkeenkään ei tapahtunut, vaan hän lähti kotiinsa jne... emme edes sopineet seuraavia treffejä tai mitään koska olimme niin uudet tuttavuudet, että tuntui luontevalta antaa asian olla muutaman päivän auki ja sitten katsoa uudelleen. Olimme kumpikin toisistamme jossain mielessä kiinnostuneita. Se oli selvää ja tuli myös seuraava tapaminen.

      Myös se toteutui sohva & elokuvan katselun ympärillä. Tuntui edelleen hyvältä olla lähellä ja tunnustella, helliä ja niin edelleen, mutta tällä kertaa mies kuitenkin halusi alkaa kopeloida enemmän ja itse asiassa jossakin kohti hän kiihtyi hetkessä enempäänkin, jonka torjuin, koska olen sitä tyyppiä, joka ei vaan osaa mennä puolituntemattomuuden kanssa liian aikaisin liian pitkälle.
      Mies oli jotenkin vaan täynnä sellaista päälle käyvää seksuaalista latautuneisuutta, ettei ollenkaan ollut tilanteen tasalla, että minä jarruttelin enkä halunnut edetä pitkälle. Hän vaan yritti ja yritti, mikä oli mielestäni sopimatonta...
      Siihen se minun kiinnostus sitten lopahtikin... myöhemmin sain kuulla sen olevan hänen taktiikkansa naisten kanssa. Ei tartte turhia keskustella ja jaaritella kun elokuvan nojalla pääsee heti lähelle ja kai hän kuvitteli, että jotenkin tällä konstin myös seksiä jotenkin helpommin irtoaa, kun pääsee ikään kuin vaihvihkaa lähelle... hänen tavoitteensa oli silkka seksi. Minä olin tutustumassa toiseen ihmiseen ja itseeni hänen seurassaan.

      Tuossa sinun tilanteessa molemmin puolista kiinnostusta näyttää ainakin olevan, mutta antaisin sen kaikessa rauhassa kehkeytyä... itse olen naisena sellainen, että aluksi kiinnostaa paljonkin toisen kanssa läheily ja hellyys, mutta mitään suoraa loikkaa seksiin en voi sietää, paitsi silloin jos vain etsin seksiseuraa, mutta lähinnä olen käynyt treffeillä löytääkseni elämänkumppanin.

      • kääkkkä

        No kyllähän leffailta tarkoittaa, että seksiä harrastetaan. Meille vai teille netflixiä "katsomaan".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7706
    2. 107
      5888
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5147
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4516
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3210
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2947
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2898
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2434
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2427
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2036
    Aihe