Tartuin syöttiin, jota aime.fi tarjoaa netissä eli tilasin tuon veloituksettoman pakkauksen Syn Ake voidetta.
En kuitenkaan halunnut jatkaa tilausta välittömästi vaan sovin yrityksen kanssa, että voivat toimittaa varsinaisen voidelähetyksen helmikuun lopussa (entisiäkin käyttämättä).
Näin luvattiin tehdä, mutta ...............
joka tapauksessa lähetys tulikin joulukuun puolivälissä!
Otin yhteyttä yritykseen ja ilmoitin palauttavani tuotteen, joka oli toimitettu vastoin sopimaamme.
Tällöin kerrottiin, ettei siirtoa oltu ehditty päivittää (yli kolmessa viikossa???) ja tuote oli kuitenkin sitten lähetetty.
Kysyin palautuskäytäntöä (sopimusta postin kanssa) jolloin ilmoitettiin, että asiakas maksaa palautuksen itse.
Tottakai sen tämän kerran maksan, itsepä olen ansaan mennyt, mutta muille tiedoksi yrityksestä, ettei kannattane tilailla ilmaisia näytteitä ko. firmalta, jossain vaiheessa sen saa kuitenkin maksaa tavalla tai toisella.
Yritys laskenee sen varaan, että tuotteet toimitetaan kerran kuukaudessa ja voisi em. perusteella olettaa, että se toimitetaan halusitpa sen niin usein tai et.
Ja jollet tee kokonaan peruutusta (ehditäänkö päivittää????), niin joko maksat lähetyksen tai maksat ainakin lähetyksen palautuskulut.
Ihonhoitotuotteiden näytetarjoukset
ettäsillee
0
197
Luetuimmat keskustelut
- 1361302
- 731223
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun105986Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50925- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40788- 67663
- 113634
- 45557