Olenhan sentään kunnollinen kiltti mies enkä mikään paska naisten hakkaaja jännämies joten minulle kuuluisi kaunis hoikka nainen. On nyt kumma kun naiset ei arvosta muita kuin niitä hakkaavia jännämiehiä joille sitä pillua aina antavat.
Miksi en saa kaunista naista
Fiksu-ja-kunnollinen
32195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
"joten minulle kuuluisi kaunis hoikka nainen"
Tjaa, eikös se näiden markkina-arvotasojen mukaan mene pikemminkin niin, että kaunis hoikka nainen kuuluisi komealle hoikalle miehelle? Siinähän aina vedotaan, että saman ulkonäkötason omaavien tulisi olla yhdessä.
Kuuluu vain jos se hoikka ja komea mies on kiltti ja kunnollinen. Ja tietty naisen pitää pysyä ikuisesti nuorena ja kauniina jos luulee komean miehen ansaitsevansa
Tiedät itsekin ettei tuo ole mahdollista, kukaan ei pysy nuorena ja kauniina ikuisesti, ulkonäkö on katoava luonnonvara, joten sen varaan ei kannata turhan paljon laskea. Ei kukaan voi vaatia mitään tuollaista keneltäkään, niin miehet kuin naisetkin ikääntyvät ajan saatossa. Tosiasia jolle emme voi mitään eikä välttämättä tarvitsekaan, ei se kivaakaan ole, mutta se on osa elämää. Ja olen samaa mieltä että ihmiset yleensä pariutuvat omantasoisensa ihmisen kanssa. Eripari pareja ei näe kuin Hollywoodissa, 98% pareista on ihan tavallisia ihmisiä, joten nämä palstan jutut ovat pelkkää fantasiaa millä ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
OLET LIIAN PINNALLINEN
Et vaikuttanut tuon perusteella kyllä yhtään fiksulta.
Paljonko on rahaa, pituutta, jännämies statusta?
Valitse keski-ikäisen roikkunahan sykkivä röhmykyrpä, niin et jää ilman.
Naisilla ei ole mitään syytä olla nirsoja.
Jokaiselle atmille kuuluu kaunis alle 30 v nainen sillä ovathan atmit tämän maan parhaita saaliita ja erittäin kunnollisia miehiä.
Oletko sä solidaarisena vedelly vain yli 30v rumia kurppia?
Ätmikuoro laulaa sulle ylistyslauluaan!!
Eikö sinulle kelpaa kunnollinen vähän ylipainoinen tavallisen näköinen nainen? Miksi pitää olla kaunis? Kauneus on katoavaista, js ihminen on vain vähän aikaa nuori.
Ei kelpaa. Miksi et voi laihduttaa? Olisit paitsi kauniimpi, myös terveempi.
Miksi pitäisi ottaa nainen joka tahallaan tekee itsestään vastenmielisen näköisen syömällä liikaa ja vielä kuluttaa rahaa siihen, että saa itsensä läskiksi?
Ei se ylipaino ole kyllä hyvän näköistä miehelläkään, enkä sano tätä nyt sillä, että puolustelisin naisten ylipainoisuutta.
Yli- tai alipaino ei näytä kenellekään hyvältä. Tosin osa naisista tykkää, kun mies on "nallekarhumainen" (eli vähän ylipainoinen) ja osa miehistä tykkää kun nainen on "siro" (eli ehkä vähän alipainoinen). Ihmisen pitäisi pyrkiä pääsemään normaaliin painoon ja vähän kuntoilla myös. Näyttää viehättävemmältä ja elää todennäköisesti terveellisempää elämää.
Fakta on, että parisuhdemaailma toimii pelkästään ulkonäön puitteissa. Ulkonäkö on se, joka on ratkaiseva tekijä. Mukava ja kunnollinen mies/nainen ei koskaan kelpaa, jos ei ole tarpeeksi komea/kaunis. Näin se vaan menee.
Sitten ei yksinäisten kannata valittaa yksinäisyyttään. Itse ovat osansa valinneet.
Koska niillä kauniilla naisilla riittää ottajia, kun jokainen mies yrittää niitä. Ne valitsee parhaat miehet. Sä et siis pärjää kilpailussa muita miehiä vastaan, koska olet niitä huonompitasoisempi. Menikö perille?
Kohota tasoasi roimasti tai ole yksin, mutta lakkaa valittamasta.
Minulle myös kaunis kunnollinen nainen eikä mitään jännämiehen nussimaa naista.
Kauniilla naisilla on myös korkeat vaatimukset. Heille ei kelpaa ruma mies. Täytyy olla mallitason mies ja nuori.Muiden on turha vinkua heidän peräänsä. Miksi he huolisivat omaa tasoaan alemman miehen?
Kauniit naiset vain katselevat, eikä aloitteita kuulu. :-/
A.K?
En sanoisi "kyllä" vaikka olisin.
Varmaan et saa naista, koska ruikutat siitä suomi24 forumilla sen sijaan, että yrittäisit etsiä naisia ja tehdä aloitteita. Ei ne kauniit naiset tule sua kotoa hakemaan joten suosittelen aloittamalla vaikka keskustelemalla heille. PS. Hyvä asenne ja itsevarmuus viehättää suurta osaa naisista.
Olen pyytänyt kauniita naisia treffeille.
Haluat kauniin ja hoikan naisen. Oletko itse komea ja hoikka mies?
Ihmiset on nii pinnallisia
Niin on, etenkin ne jotka vaativat omaa tasoaan parempaa kumppania antamatta mitään takaisin sille toiselle ihmiselle, he voisivat kysyä itseltään kysymyksen että mitä heillä itsellään on tarjottavana sille tulevalle elämänkumppanille? Miksi kulkea jokin lista kädessä ihmisiä arvioiden kun sen arvioinnin voisi aloittaa omasta itsestä? Mutta sitä moni ei ole valmis tekemään koska vaatiminen on helpompaa kuin oman itsensä tutkiskelu.
>Miksi en saa kaunista naista
Arvosi ja kommunikointitaitosi eivät ole kohdallaan. Tai sitten et vaan kohtaa (mielestäsi) kaunista naista.
Miksi on väärin haluta jotain. Heti haukutaan kun halutaan.
Ei kukaan ole sanonut ettei saa haluta mutta eri asia on saako sitä haluamaansa.
Kateelliset haukkuu kun itse eivät voi saada