Mitä mieltä olette? Meidän 12kk vauva on nukkunut nyt puoli vuotta meidän, minun ja mieheni välissä. Ns. "Perhepedissä". Nyt mieheni haluaisi, että hän nukkuisi omassa sängyssään, mutta meidän näkemyksemme eroavat siinä suhteessa.
Lapsi ei ole enää rintaruokinnassa.
Mielipiteitä??
Lapsen peti
4
150
Vastaukset
- 5858
Omaan petiin vain, mutta samaan huoneeseen! :) Tuolla menolla ei tiedä josko lapsi mielisi nukkua joka yö vieressänne vielä vuosia (vaikka lapsilla on usein tapana kömpiä kyllä viereen kun siihen kykenevät).
- miehesionoikeassa
Miehesi on oikeassa. Kun lapsi nukkuu omassa sängyssä, te kaikki nukutte paremmin. Sulle ajatus on kauhistus mutta kokeilkaa edes. Saattaa siinä muutakin vipinää syntyä sängyssä kun lapsi ei ole vieressä.
- Isäpappa
Oiskohan hyvä siirtymävaihe laittaa ensin lapsen sänky teidän sängyn viereen? Siitä sitten ehkä vähitellen oppisi omaan huoneeseenkin.
- mekkk
Se lapsi estää sekin siinä teidän makuuhuoneessa ja lapsi pitää opetta omaan sänkyynsä heti ei 5v pasta ja muista että voitte nuukuessaan kääntyä lapsen päälle ja se voi vaikka tukehtua siihen. Miehenä en aikoinaan kanssa tykäänyt että lapsi nuukkuu aikuisten sängyssä kun se häiritsee seksielämää kun normaali mies tarvitsee seksiä 2-5 kertaa viikossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso204141Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504049Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133206Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663048Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1502619- 772604
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282293- 311799
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1141574- 201495