jatkuvasti muslimi rikollisia ja raiskaajia?
Todella epäisänmaallista sakkia.
Miksi vasemmiston hyysärit puolustelevat
18
112
Vastaukset
Yrittihä he aikoinaan liittää meitä Neuvostoliittoon? Jospa tämä uudenlainen juoni saada sitten Putinilta apua jossa itäräja muuttuisi länsirajaksi ja valuutta ruplaksi.
Vasukoista ei koskaan tiedä.- ehehehehehe
Vasurit palvoo nykyään monikulttuurisuutta, kun kommunismi romahti.
- mikä-lopetti
ehehehehehe kirjoitti:
Vasurit palvoo nykyään monikulttuurisuutta, kun kommunismi romahti.
"MEILLÄ ON UNELMA" Miksi tuo syksyllä niin elävä YLEVÄ ja arvostettu iskulause ei enää sovi edes vihervasemmistosuvakkuíen suuhun ?????????
Syksyllä torit täynä ja oltiin niin"MONIKULTTUURIA" MISTÄS NYT TUULEE KUN EI ENÄÄ KUULU SAMAA HYMISTELYÄ ????
- mnjh8766
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015121620841387_ul.shtml
Taistolaisia! - sesiitä-vaskannasta
En usko, että vasemmistolaiset allekirjoittavat nämä Lii Andessonin ja Paavo Arhinmäen kannanotot näitten pakolaisten hyysäämisestä. Pakolaiset kotiin ja äkkiä. Ei Suomen tarvitse mitään lentoja kustantaa, ovathan päässeet tänne omin kustannuksin,Ruotsissa jossainmäärin maksoivat lippunsa itse Haaparantaan saakka,Suomessa oli vieraanvaraisuus viety huippuunsa linkkarit odotti länsirannalla näitä Sipilän kutsuvieraita. Rahaa heillä kuulema on.Kielteiset päätökset voimaan ja kaikki sosiaalituki pois. Eiköhän ala kotimatka maistua. Ei Suomi ole mikään maailman sosiaalitoimisto.Arhinmäki teki vasemmistoliitolle kusimullintemput mennessään Kreikkaan tansimmaan Zorpasta Tsiprasin kanssa. Hyvä että huomasi itsekkin eikä ole käytettävissä enään puh.jot kisassa, ei muuten ole kyllä kannatustakaan tuon tempun jälkeen. Suomi ei tarvitse rikollisia lisää pakolaisista meille riittää kyllä nämä omatkin.
- nmjhkiuytrewsnjkloiuuyt
Lii Anderson on vieraillut tarkkaan vartioidussa palautuskeskuksessa jossa käännytetyt odottavat palautusta. Hän oli keskustellut palautusten saaneiden pakolaisten kanssa, ja erittäin järkyttynyt kun heitä pidettiin lukkojen takana, tarkoin vartioituna. Lii aikoo miettiä inhimillisempää ratkaisu asiaan. Mutta ei ole ottanut huomioon sitä, että jos nämä päästetään vapaaksi siihen asti kunnes palautetaan, nämä pakenevat maan alle välittömästi. Siitäkin on jo kokemusta, että palautetut tulevat kuin muuttolinnut vielä takaisin. Jostain kumman syystä vasemmiston sympaattiset ajatukset ovat enemmän pakolaisten, kuin oman maan köyhien puolella, melkein joka asiassa.
- Täällä_Rytikari
Suomen vähävaraiset vanhukset on unohdettu. Terveydenhoitokuluja leikataan. Hoitajia ei ole sairaaloissa tarpeeksi auttamaan vuoteen omaksi joutuneita vanhuksia. He joutuvat makaaamaan jopa ulosteissaan tuntikaupalla. Kuka heitä auttaisi? Kaikki haluavat auttaa vain pakolaisia, jotka ovat suurimmalta osalta terveitä nuoria miehiä. Syntyperäisten suomalaisten invalidien kohtelu on ala-arvoista verrattuna uusien pakolaisten kohteluun. Samoin on unohdettu vielä elossa olevat sotiemme veteraanit. Miksi kotimaamme hädänalaisia ei ole vara hoitaa ja auttaaa, jos on mielettömästi varaa hoitaa pakolaisia ja tuhlata miljoonia heidän auttamiseensa ja oikeudenkäyntikuluihinsa?
- Täällä_Rytikari
"Lii Anderson on vieraillut tarkkaan vartioidussa palautuskeskuksessa jossa käännytetyt odottavat palautusta. Hän oli keskustellut palautusten saaneiden pakolaisten kanssa, ja erittäin järkyttynyt kun heitä pidettiin lukkojen takana, tarkoin vartioituna."
Lii voisi ottaa heidät asumaan kotiinsa, jos auttamishalu olisi todellista. Ovathan pakolaiset suurimmalta osalta nuoria miehiä. Samalla hän voisi valvoa, että käännyttämispäätöksen saaneet eivät katoaisi maan alle. Säästyisi yhteiskunnalta suuria summia.
- nbhjuiutredvbhguioo
Tämä tässä auttamisessa onkin erikoista kun miljoonia ollaan antamassa pakolaisten auttamiseen. Nuoria terveitä, työkykyisiä ihmisiä otetaan tänne oleskelemaan täydellä ylläpidolla. Kuitenkin osa heistä on perunut turvapaikka hakemuksen palatakseen takaisin kotimaahan. Mihin katosi kotimaasta sota ja kauhea kidutus, jota varten paettiin henkensä kaupalla? Turvapaikka turismia ainakin osa näistä tänne tulleista. En usko, että todelliset köyhät pääsevät edes sieltä lähtemään mihinkään. Maamme trio ässät ovat unohtaneet täysin oman maan hädässä olevat, vanhukset omissa ulosteissaan, ja he jotka yrittävät vielä kotona pärjätä. Ilman apua, vaikka sitä tarvittaisiin. Nyt vielä Kelan omavastuuta nostetaan, että köyhät saavat puolituksen sijaan laittaa tapletit neljään osaan.
- hoitotarvettako
Onko sinulla paljon psyykkisiä ongelmia? Älä kiihdy tuolla tavoin, se ei ole hyväksi. Meidän kaikkien tulisi ainakin koettaa pysytellä terveinä tässä vaikeassa tilanteessa. Tältä Kemipalstalta et saa apua. mene oikeille ongelmienratkomispalstoille.
- Täällä_Rytikari
hoitotarvettako kirjoitti:
Onko sinulla paljon psyykkisiä ongelmia? Älä kiihdy tuolla tavoin, se ei ole hyväksi. Meidän kaikkien tulisi ainakin koettaa pysytellä terveinä tässä vaikeassa tilanteessa. Tältä Kemipalstalta et saa apua. mene oikeille ongelmienratkomispalstoille.
Sinulla itselläsi näyttää olevan akuuttia psyykkisiä ongelmia ja pikaista hoitotarvetta. Olet ainut, joka on kiihtynyt tässä viestiketjussa.
- tässähyväkyssäri
Minkä takia nämä maahanmuuttokriitikot jatkuvasti linkittävät maahanmuuttajien tekemiä rikoksia nettiin ?
Minkä takia maahanmuuttokriitikot yleensä mustamaalaavat ja kirjoittelevat negatiivisesti yleistäen maahanmuuttajista ?
Ei tuolla toiminnalla ole mitään tekemistä isänmaallisuuden kanssa ainakaan.
Minä en muuten ole mikään vasemmistolainen hyysäri.- jäätilmanvastausta
Eipä taida tulla kysymykseen vastausta. Jos sitä miettii, niin vaikea on fiksusti asiaa perustella.
- bnhgytrewmnjkiugxko
Meillä poliittiset päättäjät puhuvat, että kaikkia ihmisiä kohdeltava tasavertaisesti? Minusta tämä ei meillä toteudu. Esimerkiksi subjektiivisen päivähoidon muutos koskee vain suomalaisia, vain erityistapaukset poikkeuksia, ei maahanmuuttajia. Myös yhteisen hyvän ja hyvinvoinnin puolesta, on lause jonka kuulee usein. Toteutuuko tämä kaikkien kohdalla? Niin kauan kun meillä on leipäjonoja, ei toimeentulo ole kaikilla riittävä. Presidenttipari saa joka joulu ilmaisen kinkun, joulukalan ja kuusen, tarvitseeko näin hyvätuloinen mitään ilmaista? Ei tarvitse, tällä tulotasolla pystyy kyllä ostamaan itsekin.
- nmkjiuhgtredfvbhu
Helsingissä jälleen puukotus, ja tekijät odottavat kuulusteluja, tulkeista pula. Pakoon on lähdetty väkivaltaa ja kuljetaan teräaseet taskussa. Oliko taas yksittäinen tapaus?
- Ruåtsalaistun
Mitä v... Teillähän on Persut jytkyttäneet vaalivoiton kokoomus komppaa ja kepu leikkaa palkansaajat ja eläkeläiset kuppaa sairaat ja työttömät nauttikaa narsistit.
- jotainhyvääkin
Kukaan ei loukkaantunut tulipalossa. Vastaanottokeskukseen oli tulossa ensimmäiset turvapaikanhakijat tammikuussa. Mutta ilmeisesti uutisen mukaan, ei sitten tullutkaan.
- Ahmedis
Tervolassa paikallinen ruusu rakastunut irakin urhoon. Oma mies linnassa. Irakin urho kertonut että tervolassa vok issa irakin etsintäkuuluttama henkilö. Ruusu on ilmoittanut poliisille. Facebookista löytyy lisätietoa aiheesta. Tämä mies nähty tervolassa salessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4256117Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1153462Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?792373Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251869Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1091085Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?941053- 631035
- 611015
- 42912
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te77909