talvessa ? :)))
Mikä on tympeintä
33
129
Vastaukset
- Jorma-
Se, kun käsiä meinaa palella työmaalla.
- i_hate_this
Liukkaus. Saa pelätä ajavansa ojaan tai kolarin.
- kummajainenseuranamme
Ikävintä trollaus. Hauskinta trollin itkupotkuraivarit palstalla, kun se ei osaa trollata määmyn puhetta, vaikka nimmarilla trollais.
Tää trolli on ihan ihka elävä narsisti seuranamme. Miten lapsenmielinen hän on loukkaantuessaan. Tavallaan kummallisen suojelua vailla olevan oloinen, mut ilman sisäsyntyisiä normeja käsittämättömän häijy. Sellaista jotain todella rumaa mitä katselee joskus inhoten. Hän ei ymmärrä tai näe sitä mitä me näemme, emmekä me ymmärrä ikinä häntä. Hän ei lopeta koskaan, koska koskaan ei voi onnistua sellaisesss asiassa, jossa onnistuminen ei ole mahdollisuus. - lumirunoilija
Lumen puute etelässä
Eniten vituttaa talvi.
- Nti_Näpsä
Eniten vituttaa jatkuva vitutus.
- luontofriikille
Tympeintä on se kun ei voi naatiskella luonnossa, pylly jäätyy. Ihan toista on silloin kun katajat pölisee.
- EI_Reino
Sama kuin kesällä: Lääkelehtinen, modelli ja muut ikäloput hörhöpapat.
Pimeä.
Nuuorempana pimeys ei haitannut saatoin ajoittain jopa nauttia kävelyistä pimeänä iltana mutta ei enää..
Sen jälkeen kun täytti kolmekymppiä alkoi vaivata kaamosmasennus ja korkeanpaikan kammo.- lyhyet.kesät.pitkät.talv
Kylmyys, pimeys, liukkaus, loskakelit, auto ei pysy puhtaana millään.
Itse tykkään kun on 30 joten Suomi on mulle väärä maa asua :D Montako päivää tänä vuonna oli 30? - Ei_pääse_lähtemään
.
"Kun on järvet jäässä eikä pääse lähtemään!!!!!1!1!11!1!1!1!!1!1!!" botski
har!1
. - ankeuttaja
Jouluhömpötys.
a) sitä ei tule
b) se tulee sittenkin,loska :) lähden illan päälle liikenteeseen niin voisin antaa kiltille miehelle lumipesun ennen sitä, kertookohan äidille heti.
- kiItti_mies
Tarjoaisitko lumipesun jälkeen päiväkahvit eli kuumaa kaakaota? :)
- laiskalartsa
kiItti_mies kirjoitti:
Tarjoaisitko lumipesun jälkeen päiväkahvit eli kuumaa kaakaota? :)
voisin tarjota. omaani voisin terästää tilkalla giniä, sitte käydä tekemässä pari lumienkeliä :)
loska :) lähden illan päälle liikenteeseen niin voisin antaa kiltille miehelle lumipesun ennen sitä, kertookohan äidille heti.
- ari_zwag
Ympäri vuoden pyöräilevänä, se aika vuodesta kun sulaa päivällä ja jäätyy yöllä, sitten saa nasta parat hakea kitkaa jurmuista minkä kerkiää.
Tympeintä? Välillä kaikki. Pimeys, harmaus, jne. Kesään on aivan liian pitkä aika.
- syytä.sitä.myäs
Peppukolosi on yhtä pimeä ;)
- määmy
Leutous. Joutuu pesee bilikan kaks x viikko
- jfkfkk
Tarvitseeko sen auton aina niin kiiltää? :)
Ja se jatkuu, ja jatkuu, ja jatkuuuu....
Ensi viikon jälkeen helpottuu.- määmy
10 vrk ennusteen mukaan, tääl uuteen vuoteen plussal. Uhoo ilmatieteenlaitos.
Sukset & luistimet saa lepää varastos tänki talve. Lähin keinojää ties mis Etenkin lasten kannata harmillista. Lunta ja pakkasta taitaa olla vain pohjoisessa. Nyt puol suomee rampanneena en ole nähnyt lunta missään.
Itse kaipaan eniten valoa.- määmy
Frendi murehtii, ku e saa duunattuu jokatalvist liukumäkee. Hiihtiksen aikaa priimakunnos. Meilki ois rinne, mi päättyy lampeen.
Täs kelis se positiivisuus, e tartte duunaa avantoo talviuintiin. Luistin avantouimareista tänä(-kin) vuonna. Montakohan talvea jo on ollut tarkoitus aloitella...
Lämmityskustannukset pysyvät edes hieman inhimmillisempinä.- määmy
Mtä nopsammi menee veteen, sitä helpompaa & ekat kerrat vaikeempii.
Ite piän simmarien lisäks pipoo & tennissukkii. Maal liikkumises kumiset sandaalit. määmy kirjoitti:
Mtä nopsammi menee veteen, sitä helpompaa & ekat kerrat vaikeempii.
Ite piän simmarien lisäks pipoo & tennissukkii. Maal liikkumises kumiset sandaalit.Sen mitä joskus oon kokeillut, maalla ja jäällä käveleminen paljain jaloin oli ikimuistettavan tuskallinen vaihe, vaikka veteen meno on yhtä kidutusta. Froteesukat paremmat kuin puuvillaiset. Uimatossut on muuten kans kiva lahjaidea.
1.5. vuotta ne muista, kävin uimassa ja oli kylmää vettä. Sisu ei antanut periksi ja ainakin talviturkki tuli heitettyä pois.
Sen jälkeen kävin pari kertaa ja tulin kipeäksi. Avantouinti ei ole minun hommani.
Tänä kesänä en käynyt kertaakaan uimassa, vaikka joelle lyhyt matka.
- 774877
Se, kun on kylmää ja pimeää eikä jaksa mitään, ja kundikaveri tahtoisi nähdä. Ja kun ei jaksa, hän loukkaantuu.
- zetoria_ei_saa_käyntiin
.
"Se kun zetoria ei saa käyntiin talvella"
https://fi.wikipedia.org/wiki/Zetor_(ravintola)
har!11
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722101
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo371465Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321154Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56922- 55856
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol251823Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20792Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18735Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58723Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis199661