Todettu tomimattomaksi

harmistunut

Usein kuulee sanottavan että mitä enemmän mies tekee kotitöitä sitä enemmän nainen haluaa seksiä...Ei se nainen sitä pillua anna sen enempää vaikka miten paljon tuunaisit, tiskaisit ja touhuaisit, sen olen vuosien saatossa huomannut. Usein syy seksittömyyteen päänsärky, väsymys tai kolotus jossain. Mutta kun mies kieltäytyy niin johan menee herne nenään ja epäillään että on toinen nainen jossain mitä hoidellaan.

19

430

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seteliperho

      Kuka hölmö uskoo, että halu ja seksi olisi matematiikkaa? Nainen haluaa seksiä siinä vaiheessa eniten, kun sanot jättäväsi sen.

    • 7410

      No voi sun kevät. Jos toinen kieltäytyy seksistä niin hän ei halua sillon sitä. Se että mikä on syy. Sitä täytyy jokaisen miettiä itte. Se että nainen sanoo että särkee päätä ei tarkoita sitä vaan että ei tee sinua mieli. Missä syy?
      Kukaan ei ole velvollinen seksiin vasten tahtoaan. Ei edes nainen.

    • mitäpäsemullekuuluu

      Oikeastihan se menee niin, että mitä parempi mies on sängyssä, sitä enemmän nainen haluaa seksia.
      Yksinkertaista.

      • Voiha_se_ollakki

        Tämän kyllä vanha kansa tiesi: Se on miehestä kii, huutaako nainen hiii!

        Nykyisin kun yleensä molemmat ovat päivätöissä, kotitöiden jakaminen on kuulemma se yleisin syy, josta pariskunnat riitelevät. Ei ole ollenkaan huonosti päätelty, että eniten kotitöihin osallistuva mies olisi eniten myös haluttu.


    • MuistaakseniJotenkin
      • naikkonen25

        Keski-ikäisiä pariskuntia.
        Heillä lienee takaraivossa vanha malli, naiselle naisen työt, miehelle miehen, silloin asia voi ollakin näin.

        Itse 25 vuotiaana naisihmisenä pidän miestä epäkunnioittavana laiskamatona, jollei hän tee osaansa kotitöistä. Kun miehen käytös vituttaa ja itseä vielä väsyttää kun kaikki pitää tehdä itse, niin juu ei tosiaan heru!


      • mimmukkaaaa

        Näin juuri!


      • naikkonen25 kirjoitti:

        Keski-ikäisiä pariskuntia.
        Heillä lienee takaraivossa vanha malli, naiselle naisen työt, miehelle miehen, silloin asia voi ollakin näin.

        Itse 25 vuotiaana naisihmisenä pidän miestä epäkunnioittavana laiskamatona, jollei hän tee osaansa kotitöistä. Kun miehen käytös vituttaa ja itseä vielä väsyttää kun kaikki pitää tehdä itse, niin juu ei tosiaan heru!

        Ei vaan kognitiivinen dissonanssi. Naiset puhuvat eri kuin oikeasti tekevät. Pölyrätinvarressa heiluvasta miehestä katoaa seksikkyys. Jos taas mies tulee vaikkapa viikon työvuorosta rajaa vartioimasta, on nainen valmis.


    • NiinVaanOn

      Oot siis todella luokaton joko kotitöissä, seksissä tai molemmissa

    • hahmikävitsi

      Jos mies ei muuten arvosta naista ja halua viettää tämän kanssa aikaa niin tuskin kotitöiden tekeminen seksin määrää lisää.
      Parisuhteessa elävä mies usein kuvittelee, että seksi on tarpeeksi yhteistä aikaa. Ei ole. Moni mies viettää 10x enemmän vapaa-aikaa tietokoneella/salilla/baarissa kuin naisensa kanssa. Niin ja jos seksi on sitä että mies laukeaa ja nainen ei, niin ketä sellainen kiinnostaa.

      • nönnönnöö

        Vielä naurettavampaa on se, kun nainen kuvittelee, että mies ei välitä, jos mies ei vietä kaikkea aikaansa naisen kanssa. kaikki se aika minkä mies viettää esim. kavereidensa kanssa, on idiootin naisen mielestä ns "naiselta pois" ja kuvitellaan skitsofreenisesti, että mies ei sitten välitä.

        SAIRASTA.


      • Mitämuutajäänytväliin

        Jaaa, että sinä osoitat välittämisesi olemalla kavereittesi kaaa. Vai? Ei naurata, niin on kipee ajatuksesi juoksutus.


      • mitä.häh
        Mitämuutajäänytväliin kirjoitti:

        Jaaa, että sinä osoitat välittämisesi olemalla kavereittesi kaaa. Vai? Ei naurata, niin on kipee ajatuksesi juoksutus.

        Pitäähän sitä molemmilla olla omiakin kavereita. Jos nainen kieltää mieheltä kaverit, niin kai miehelläkin pitäisi olla oikeus kieltää naiselta kaverit, eikö.


      • Paastoistepäin

        Yleensä se on kyllät toisin päin. Yleensä ne ovat mieähiä, jotka asettavat 'säännöt' ja kahleet koska tykkäävät pitää piikaa ja orjaa alamaisenaan.


      • mitä.häh
        Paastoistepäin kirjoitti:

        Yleensä se on kyllät toisin päin. Yleensä ne ovat mieähiä, jotka asettavat 'säännöt' ja kahleet koska tykkäävät pitää piikaa ja orjaa alamaisenaan.

        Mun henkilökohtaiset kokemukset on aivan päinvastaisia. Siksi olenkin kovasti pettynyt naisiin. Tennetusti naisten kanssa "sopiminen" tarkoittaa, että tehdään kuten nainen haluaa. Jos mies on eri mieltä, niin "mies kääntää tahallaan asiat väärinpäin".


      • Näinonnäppylät

        Totta mooses sinä olet "pettynyt naisiin" jos et saa ja pysty pomottamaan yhtäkään.


      • mitä.häh
        Näinonnäppylät kirjoitti:

        Totta mooses sinä olet "pettynyt naisiin" jos et saa ja pysty pomottamaan yhtäkään.

        Kas kun mua ei pätkääkään kiinnosta pomottaminen. Haluaako joku että heitä itseään pomotetaan?


      • Kukaaneihalua

        Vaikka sinua ei niin liian montaa muuta kiinnostaa. Se on se mieähinen pätemisen tarve näääs.


    • HomeSweetisHome

      Kuuleehan sitä usein niiltä naisilta, jotka haluavat miehen tekevän kotityöt. Ja aina parempi, jos mies saa sen käsityksen, ettei kuitenkaan toimi ihan joka kerta. Tulee sitten niitä kotitöitä kuntoon. On paremmalla tuulella kun kotityöt eivät enää mietitytä jolloin aikaa saattaisi riittää jopa seksiin :)

      Riippuuhan tuo monesta asiasta, kuten ajankohdasta, hajuista, ulkonäöstä, ajatuksista, henkilöpiirteistä, sukulaisten sijainnista, lastenhoitotilanteesta, eilisten ja edellispäivien sytyttävistä aiheista jne. Nainen voi syttyä vaikkapa kynttiläillallisesta, mutta jo seuraavana päivänä mökkikylän rauhasta, seuraavana asuntovaunun ahtaudesta, seuraavana elokuva-asetelmista, seuraavina musiikin, tapahtumien, yms mukaan. Joku reaaliaikainen aihe tai ajatus tai kokemus voikin sytyttää.

      Harva nainen lukee saman artikkelin joka kerta uudelleen, kun haluaa lukea artikkelin. Samankaltaista voi havaita usein seksiasioissa. Tietysti nainen itse päättää nämä asiat vaikka joka minuutiksi erikseen...

      Kyllä ne kotityöt voi hoitaa hyvin, mutta harva nainen on pääasiassa kotityöseksuaalinen. Ehkä osa. Jos yksi nainen sadasta sanoo tuon, niin sadasta miljoonasta naisesta miljoona naista sanoo niin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      130
      14310
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      29
      5944
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5505
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      301
      4349
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4107
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      102
      3665
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3592
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3548
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2645
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1438
    Aihe