Pinssin kiinnittäminen näkyville kertoo joskus aikamoisella voimalla kantajastaan. Se on selkeä viesti ja jatkuvana se yhä vahvistuu.
Pinssiin liittyvä mielikuva persuista voisi olla: Onks toikin niitä? Ei olis uskonu!
Peruspinssipopula
19
<50
Vastaukset
- EprsAnj
Luotin aikoinaan persuihin ja olin hetken mukana. Lindström lierojen lierona vei täydellisesti luottamukseni.
Aika moni Kouvolan seudulla on samaa mieltä. - 567fdh
Meilläkin persut on jo ajettu ulos liitosta - turha tulla enää ovia kolkuttelemaan.
- pinssipersepersut
Oikealla soiniuskovaisella on pinssi perseessäkin?
- Peruskannikka
Olisko tosiaankin tatuoituna kannikkaan?
SS-pinssillä voinee profiloitua, kuten leijonariipuksella.
- Kummajuttu
Sillä profiloituu erittäin selvästi hillotolppahiihtäjäksi.
- näin.kokenut
Persut viestittävät pinssillä myös sanomaa: "Olen erittäin pirullinen ihminen"?
näin.kokenut kirjoitti:
Persut viestittävät pinssillä myös sanomaa: "Olen erittäin pirullinen ihminen"?
Tai sitten, että: "piereskelen kovaan ääneen julkisilla paikoilla".
- varma_nakki
Pinssiä kun vilauttaa niin muut äijänköriläät heti kiinnostuu yökylään tulosta.
- jaHommahaisee
pSS äijänköriläät sanovat saunailloissaan sankkireikää leikkisästi myös "nakkimukiksi"? Aika jännää.
- Persuasiantuntiat
Tuo puoluepinssien ripustaminen ministerin takinkaulukseen kertoo, ettei persuilla ole mitään käsitystä siitä, ketä hallituksessa edustetaan. Ministerit eivät ole hoitamassa puolueensa asioita vaan heidän pitäisi olla päättämässä koko Suomen asioista. Tämä tuntuu olevan persuille täysin mahdoton asia käsittää.
- pinSSIPerSSu
Aikoinaan Saksassa kaikilla virkamiehillä ja poliitikoilla oli hakaristipinssi takin liepeessä kiinni. Suomessa ainostaan perseministereillä on sama vastenmielinen tapa pitää pinssiä.
Ilmiö on todella vastenmielinen! - aitosuomi
Suuri ongelma on myös pinssittömät persut, jotka pyrkivät piiloutumaan kantasuomalaisten joukkoon.
- Tyhmä_äänestäjä
Onko Leijonakoru sama kuin persupinssi?
- Karkakarl
pepep kirjoitti:
Kai se pinssi yrittää ikäänkuin soluttautua sivistyneistöön.
Todellinen sivistyneistö nauraa Soinille. Soinissa ei ole edes pintasilausta aidosta sivistyksestä.
- JatsariPaukkuu
Ihminen on luonnostaan kiiltävän perään.
Kohtahan siellä mahtaa taas mesoa porukka sinisissä kravateissa ja rähinäremmeissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss885949Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243547- 1612081
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2312002Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741751Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2841513- 671031
Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571031Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211010Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.110946