Pakettiauto ostamassa

ympelo

Ja rahaa on käytössä 5t euroa.Mikä olisi käypä merkki ja mihin pitäisi kiinnittää huomiota ostaessa?Ei tule raksa käyttöön.Kiitos!

4

257

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • weqsxdcqqq

      Kaikessa hiljaisuudessa voi suositella yleensä pakuja mitkä on ollu jonkun isomman firman käytössä, niillä on varaa huoltaa ja pidetään hyvässä kunnossa, hyvä huoltohistoria. Kun vertaat tätä johonkin kiertopalkintoon missä auton historiasta ole mitään juurikaan niin saisi olla puolet halvempi.

      Isommat firmat kauppaa kalustoa jonkun verran tuolla nettihuutokaupoissa, korkeimman tarjouksen tehnyt saa auton. Kuten nyt joku 300-400tkm ajettu vanha ambulanssi voi olla tosi hyvä ostos, niitä pidetään hyvänä, huolletaan säännöllisesti, korjataan kulumat ja kaikki. Yleensä siis mersun pakuja mikä on paras paku jos laatua kaipaa.

      • bnbnbnb

        Ambulanssit saa usein raskaasti kenkää ja niissä on aina raskas varustelu päällä, kesärenkaat voi mennä niissä muutamassa kuukaudessa vaihtokuntoon, kun nuoret kollit näyttää taitojansa.


      • rintterillämennään

        Mulla on ollut entisiä invatakseja, sprinttereitä. Ne ovat olleet varmoja pelejä, Vehon taksihuollossa laitetaan aina uutta osaa kun tarvii. Nykyiseen sprintteriini, mittarissa n. 800 000 km, on edellisen omistajan aikana viimeisten parin sadan tuhannen aikana laitettu mm. uusi perä ja kardaaniremppa,takajouset, webasto, kaikki jarrut, laturi, startti, jakopään ketju kaikkinen kilkkeineen ja samalla kaikki kannen liikkuvat osat, vesipumppu, öljypumppu, ilmastoinnin kenno, etupään nivelet ym. pientä.
        Alle viiden tonnin peli ja sillä mennään huolettomasti yli miljoonaan kun nuo 600-700 tuhannen kilometrin rempat on tehty.
        Auton mukana tuli huoltohistoria jota yleensä ei ole muissa kuin takseissa ja viranomaiskäytössä olleissa autoissa mukana.
        Jonkun raksaeemelin vanhan huoltamattoman pakun kun erehtyy ostamaan niin se voi olla lähellä finaalia jo 300 000 km:n kohdalla.


    • tghfhgfhgfhfg

      Jokin transit joita voi löytyä ihan kuolinpesistä kohtuu kilometreillä.Hiacet jo niin rullattuja ja mersut omalla riskillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe