BREAKING: Alfa-tason kiinnostuksen merkki!

Eräs tärkeimpiä yksittäisi tkeijöitä tason nostossa, oli naisten kiinnistuksen merkkien todentaminen, ja häikäilemätön hyödyntäminen.

Tämän kertaisessa postauksessa, jonka voi sanoa olevan taas klassisesta ExPUA:aa, eli vinkkiä ja palstatotuuksia sisältä, me hieman tarkastelemme tätä asiaa.

Tässä mielenkiintoinen linkki: http://www.dpaki.com/stories/if-your-girlfriend-doesnt-argue-with-you-she-probably-doesnt-love-you/

Siinä siis sanotaan, että jos naisesi ei riitele kanssasi, hän ei rakasta sinua.

Keskimääräisesti naisten kohdalla tämä pitääkin kutinsa, sillä he ovat tunteidensa viemiä ja jännnyttä ihannoivia aikuisia pikkulapsia, sellaiset harvinaiset, 50 luvun hiljaiset ja järkevät vaimot ovat lukunsa erikseen.

Vaan tämä selittää samalla sen, miksi kiltit ja kunnolliset miehet saavat harvemmin naisia; heidät on opetettu olemaan ihannemiehiä, ihannenaisille, mutta naiset ovat ed mainitun kaltaisia.

Tästä pääsemmekin myös siihen, että tämä on jälleen kerran yksi 100% todiste siitä, miten minä ja hyvät ystäväni olemme kiistattomia palstan alfoja (heitä on mm. IkisM, NAL, Super-ATM ja BEM jne).

Pelkästään minusta, on tehty tämän vuoeen puolella jo suunnilleen 10 kurpparaivoa tursuavaa aloitusta, jotka kaikki perustuvat asioihin kuten siihen, että totuus sattuu ja totuudenpuhuja yritetään vaientaa, mutta myöskin siihen että kurpilla herää ikäkriisi, kun huomaavat että alfa valitseekin itselleen nuoria naisia sänkykumppaneiksi - tai sanotaanko näin, nuoret naiset valitsevat alfan! He eivät malta edes käsitellä asiaa, vaan symbolisesti syöksyvät alfan kimppuun, hieman kuten luonnossa simpanssinaaaraat yrittävät herättää alfan huomion joko näyttämällä rintojaan tai läpsäisemällä tätä. ;D

Sama juttu alfakaverieni kanssa, vaan kuten eräskin satunnainen nimimerkki on sanonut, jäävät palstan kiltit ja kunnolliset miehet tyystin vaille huomiota - NAISTEN toimesta- jos heidän tulee päättää, että "keskustelevatko" he joko heidän, vaiko palstan "naisvihaajien" eli äärimmäisen jännittävien ja seksiä sekä kompromissitonta tietoa omaavien, raudanlujien alfaurosten kanssa. Voit nähdä minkälainen meteli nousee, jos BEM vertailee ytminä kurppaa ja nuorta naista, tai jos NAL kertoo mielipiteen tai puhuu saamisistaan, tai jos IkisM jonka nimimerkkiä varastellaan ja jota naiset kinuavat kahville kanssaan, kertoo jonkun mielipiteensä joka on aina 100% asiallinen ja totuudenmukainen.

Entä jos kiltti ja kunnollinen palstamies puhuu jotain?

Hän jää vaiille vastausta, tai se on jokin "joo niin niin, joku muu nainen, plaa plaa, saa susta kunnon miehen, niin joo, pläääh".

(Tämä ei ole sana muuten kilttien ja kunnon palstan miesten vastaisesti, vaan heidän puolestaan, sen sijaan tässä osoitetaan taas kerran kaksi asiaa: mitä nainen haluaa ja sanoaa haluavansa).
58268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 58

Vanhimmat

Juuri esim. sinun henkilöösi kohdistuneet kurpparaivot ja hyökkäykset osoittavat.. Että herätät naisissa todellista kiinnostusta. Naisten kiimavitut kostuvat kun he lukevat mitä olet tehnyt ja mitä kirjoitat. Tosin, koska nämä raivoavat naiset ovat kurppia, jotka tiedostavat, että he eivät voi saada kaltaistasi toiminnan miestä. He, naiset, kurpparaivoavat ja yrittävät kekesiä syitä saamattomuudelleen.

Äänestä
  • Juuri näin. :)

    PItää varmaan tätien mennä VOKkeihin vapaaehtoisiksi, niin saavat jotain tekemistä, siksi aikaa kunnes taistelu-ytmit kotoutuvat, ja löytävät heidän tyttärensä.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Juuri näin. :)

    PItää varmaan tätien mennä VOKkeihin vapaaehtoisiksi, niin saavat jotain tekemistä, siksi aikaa kunnes taistelu-ytmit kotoutuvat, ja löytävät heidän tyttärensä.

    Taistelija-YTMien kiinnostus todellakin kohdistuu kurppien tyttäriin. Ei siis yli-ikäisiin turvahtaneisiin lisääntymiskyvyttömiin, vyötärönsä menettäneisiin tatuoituihin kurppiin.

    Tyttärien korkkaus ja siementen sisään lasku suuremmallakin porukalla saa taistelija-YTMien voitokkaat geenit leviään nopeasti yli Suomen.

    Äänestä

Neitsytsetä se siellä taas satuilee.

Äänestä
  • Onneksi olkoon, olet ensimmäinen elävä esimerkki siitä mikä on tyhmä kurppa, ja jutun pointti! :D

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Onneksi olkoon, olet ensimmäinen elävä esimerkki siitä mikä on tyhmä kurppa, ja jutun pointti! :D

    Ole jo hiljaa neitsytsetä.

    Äänestä

  • Lopeta.jo kirjoitti:

    Ole jo hiljaa neitsytsetä.

    Osu ja uppos! :D

    Luuletko että alfat ottelee kurpilta käskyjä, vaikka nämä kuinka raivoaisivat?

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Osu ja uppos! :D

    Luuletko että alfat ottelee kurpilta käskyjä, vaikka nämä kuinka raivoaisivat?

    Raivoa sydämesi kyllyydestä neitsytsetä :D RAIVOA!!!

    Äänestä

  • old_profile_94610 kirjoitti:

    Raivoa sydämesi kyllyydestä neitsytsetä :D RAIVOA!!!

    Vaihda nyt hyvä kurppa uudet patterit..

    Äänestä

  • helgamies kirjoitti:

    Vaihda nyt hyvä kurppa uudet patterit..

    Voi miten hellyyttävää. Helgamies rientää muna pystyssä puolustamaan poikaystäväänsä :D

    Äänestä

  • old_profile_94610 kirjoitti:

    Raivoa sydämesi kyllyydestä neitsytsetä :D RAIVOA!!!

    Osu ja uppos! :D

    Nyt vuorossa: 0% vastauksia, 100% Raivokasta matkimista, ja mehän tiedämme mitä se tarkoittaa. ;)

    Ai niin, se että raivostut on trollaamista. Sori, meinasin jo unohtaa että rationalisointihamsterin työn tuloksia ei saa arvostella. :D :D

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Osu ja uppos! :D

    Nyt vuorossa: 0% vastauksia, 100% Raivokasta matkimista, ja mehän tiedämme mitä se tarkoittaa. ;)

    Ai niin, se että raivostut on trollaamista. Sori, meinasin jo unohtaa että rationalisointihamsterin työn tuloksia ei saa arvostella. :D :D

    1. ExPUA kirjoittaa: Luuletko että alfat ottelee kurpilta käskyjä, vaikka nämä kuinka raivoaisivat?
    2. Minä käsken häntä raivoamaan
    3. ExPUA raivoaa

    Ja 0 % vastauksia? 0 % vastauksia mihin kysymykseen? :D

    Äänestä

Ei naiset halua edes puhua meidän kunnollisten kilttien kanssa. En ole juuri koskaan puhunut naisen kanssa 5 minuuttia pidempää.

Äänestä
  • Totta, minun huomiota he suorastaan hakevat, ja kiltit miehet jäävät aina huomaamatta. Sellainen ei voi olla oikein, vaan vaadin jokaiselle miehelle saman verran huomiota naisilta, kuin mitä me alfat saamme!

    Ei minulla riitä teille kaikille muutenkaan aika, vaan ottakaa tästä Kilttiatm!

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Totta, minun huomiota he suorastaan hakevat, ja kiltit miehet jäävät aina huomaamatta. Sellainen ei voi olla oikein, vaan vaadin jokaiselle miehelle saman verran huomiota naisilta, kuin mitä me alfat saamme!

    Ei minulla riitä teille kaikille muutenkaan aika, vaan ottakaa tästä Kilttiatm!

    Oletpa jalo, sulla kun ei aika riitä Alfana kaikille naisille eli sun kielellä lutkille. Pyydät niin nätisti että ottakaa naiset(lutkat) nyt tämä kiltti mies tästä.
    Kuka mies vielä tämän esityksen uskoo?
    Tämä kuvotus panee kilttiatminkin naista jos haluaa.

    Äänestä

  • Hyisaaaaatana kirjoitti:

    Oletpa jalo, sulla kun ei aika riitä Alfana kaikille naisille eli sun kielellä lutkille. Pyydät niin nätisti että ottakaa naiset(lutkat) nyt tämä kiltti mies tästä.
    Kuka mies vielä tämän esityksen uskoo?
    Tämä kuvotus panee kilttiatminkin naista jos haluaa.

    Ja taas: kiinnitit huomion minuun, et kilttiin ätmiin. :O

    Oikeasti, en halua seksiä kanssasi, ota Kilttiatm.

    Äänestä

Voi voi, sääliksi käy kun elämänkatsomuksesi on tulitikku askin kokoinen. Melko rajoitteista tuntuu elämäsi olevan. Ikäänkuin kiihkouskovaisen elämä, täytyy jatkuvasti kirjasta katsoa miten saa toimia ja miten ei.

Äänestä
  • Juuri näin. Niitä on tullut aamusta iltaan, ja niille on ominaista se, että sellaista määrää seksuaalista turhautumista, ikäkriisiä ja raivoa ei olla, eikä tullakaan koskaan antamaan kilttien ja kunnollisten, tai muuten naisten mielestä "tylsien ja mitättömien" miesten suuntaan koskaan.

    On huomattavaa, että esim. sinä olet niitä jotka saa naiset höyrähtämään, jolloin toisaalta varastellaan nimimerkkiä, käytetään henkilöhyökkäyksiä, ja toisaalta pyydetään kahville. :D

    Siinä jostain syystä nämä modernit "kyllä kulta, jokaisella on menneisyys ja ketään ei voi omistaa"-miehet jotenkin aina jäävät lehdelle soittelemaan.

    Ja erittäin kuvaava tuosta jutusta oli seuraava: "hänellä on mielestäni usein todella ärsyttävät jutut. Työssään hän on tosin aika hyvä, samoin kollegana esimerkiksi projekteissa.

    Miten voisin olla lankeamatta ärsyttävään työkaveriini aina uudelleen? Pitäisikö minun kertoa miehelleni näistä syrjähypyistä?"

    Naisia uskomalla, sitä kuulisi vain heidän sanansa, ja luulisi että mitään ei tapahdu, mutta ihan out of the blue sieltä tuleekin ilmoitus että ihan syrjähyppyjä on tehty, sillä se on looogisin asia tehdä kun toinen ärsyttää.

    Äänestä

  • Ei mutta huhhuh mitä ohjeita ne antavat: "Kysyt, pitääkö sinun kertoa syrjähypyistä kumppanillesi. Mieti, mitä kertomisesta voi seurata ja kuinka valmis olet aloittamaan keskustelun ja ottamaan vastaan sen herättämät tunnereaktiot. Mieti, miksi haluat kertoa miehellesi. Mitä hyötyä ja mitä haittaa siitä voi olla?"

    Niin tosiaan, hypergaminen nainen saadaan heti ajattelemaan sitä olennaisinta suhteesta ja rehellisyydestä: "mitä hyötyä ja mitä haittaa siitä voisi olla itselle" :D

    Ei ihme että naiset ovat täysin moraalittomia narsuja.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Ei mutta huhhuh mitä ohjeita ne antavat: "Kysyt, pitääkö sinun kertoa syrjähypyistä kumppanillesi. Mieti, mitä kertomisesta voi seurata ja kuinka valmis olet aloittamaan keskustelun ja ottamaan vastaan sen herättämät tunnereaktiot. Mieti, miksi haluat kertoa miehellesi. Mitä hyötyä ja mitä haittaa siitä voi olla?"

    Niin tosiaan, hypergaminen nainen saadaan heti ajattelemaan sitä olennaisinta suhteesta ja rehellisyydestä: "mitä hyötyä ja mitä haittaa siitä voisi olla itselle" :D

    Ei ihme että naiset ovat täysin moraalittomia narsuja.

    Mitäpä sitä kiimavittu itselleen voi.

    Äänestä

Eli jos tuntematon nainen on minulle mukava ja hymyilee niin hän ei ole kiinnostunut minusta?

Äänestä
  • Juuri niin.

    Asiaan auttaa kuitenkin se, että tanssit hänelle norsutanssin*.

    Tämä on vanha ja toimiva PUA-kikka.

    (*Vedät hepin ja taskut ulos housuistasi, ja ryhdyt hyppimään tasajalkaa. "Sexy and I know it"-kappaleen laulaminen tai vislaaminen pelkästään tehostaa tanssia, ja voikin olla, että olet pian yhdynnässä kyseisen naisen kanssa).

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Juuri niin.

    Asiaan auttaa kuitenkin se, että tanssit hänelle norsutanssin*.

    Tämä on vanha ja toimiva PUA-kikka.

    (*Vedät hepin ja taskut ulos housuistasi, ja ryhdyt hyppimään tasajalkaa. "Sexy and I know it"-kappaleen laulaminen tai vislaaminen pelkästään tehostaa tanssia, ja voikin olla, että olet pian yhdynnässä kyseisen naisen kanssa).

    Ilmankos et saanut pua-opeilla naista.

    Montako sataa meni pua-opuksiin ja kursseihin?

    Äänestä

  • 800.euroa kirjoitti:

    Ilmankos et saanut pua-opeilla naista.

    Montako sataa meni pua-opuksiin ja kursseihin?

    Olet näemmä myös tosikko, onneksi olkoon kurppa! :D Kukapa ei haluaisi naista joka on sisäisesti ja ulkoisesti vastenmielinen.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Olet näemmä myös tosikko, onneksi olkoon kurppa! :D Kukapa ei haluaisi naista joka on sisäisesti ja ulkoisesti vastenmielinen.

    Harvinaisen huonoa läppää tulee sulta nyt. Tarvitset tason nostoa.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Olet näemmä myös tosikko, onneksi olkoon kurppa! :D Kukapa ei haluaisi naista joka on sisäisesti ja ulkoisesti vastenmielinen.

    Vastaa asiallisiin kysymyksiini. Vai oliko arka aihe?

    Paljonko meni rahaa pua-oppeihin ja opuksiin?

    Äänestä

  • Osu ja uppos! :D

    Multinikkaus alkakoot! EI, kun se on jo alkanut.

    Nyt sitten jankutetaan raivokkaasti, kunnes päätä on taottu kyllin seinään nimeltä Ex PUA.

    Äänestä

No, tuohan on vain yhden ihmisen ja hänen omien kokemustensa kautta tehtyjä oivalluksia ja huomioita. Ei siis voi mitenkään yleistää... Kuinka järkevää? Senkin voi jokainen miettiä omista lähtökohdistaan.

Äänestä
  • PUA on äärimmäisen ulkonäkökeskeinen ja yleistävä sekä naisia haukkuva ihminen

    Äänestä

  • Osu ja uppos! :D

    Kurppaa raivostuttaa, kun se nyt tajuaa olevansa tässä asetelmassa se, joka oikeuttaa minun alfa-asetelmani, kuin myös hyvien ystävieni.

    Samoin tuo yksittäistapauskortti on kyllä jo niin väsynyt kuin voi olla.´Puhe oli yleisestä periaatteesta, mikä pätee naisiin yleensä.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Osu ja uppos! :D

    Kurppaa raivostuttaa, kun se nyt tajuaa olevansa tässä asetelmassa se, joka oikeuttaa minun alfa-asetelmani, kuin myös hyvien ystävieni.

    Samoin tuo yksittäistapauskortti on kyllä jo niin väsynyt kuin voi olla.´Puhe oli yleisestä periaatteesta, mikä pätee naisiin yleensä.

    Kertaa se yleinen periaate, mikä pätee naisiin yleensä.
    Kerron sen jälkeen mielipiteeni rehellisesti ilman vinoilua.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Osu ja uppos! :D

    Kurppaa raivostuttaa, kun se nyt tajuaa olevansa tässä asetelmassa se, joka oikeuttaa minun alfa-asetelmani, kuin myös hyvien ystävieni.

    Samoin tuo yksittäistapauskortti on kyllä jo niin väsynyt kuin voi olla.´Puhe oli yleisestä periaatteesta, mikä pätee naisiin yleensä.

    En pitäisi kovinkaan korkeana saavutuksena olla suomi24-palstan anonyymi kirjoittaja, joka valehtelee neitsytätminä naismenestystään.

    Et saisi oikeasti edes haukkumiltasi kurpilta. Oletpa tainnut saada heiltä ikäviäkin pakkeja.

    Runkkaat huoran kuville, joita olet kinunnut ympäri nettiä. Olet kerännyt kansioihin kuvat.

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    En pitäisi kovinkaan korkeana saavutuksena olla suomi24-palstan anonyymi kirjoittaja, joka valehtelee neitsytätminä naismenestystään.

    Et saisi oikeasti edes haukkumiltasi kurpilta. Oletpa tainnut saada heiltä ikäviäkin pakkeja.

    Runkkaat huoran kuville, joita olet kinunnut ympäri nettiä. Olet kerännyt kansioihin kuvat.

    Kuka haluaa kurppaa?

    Äänestä

  • helgamies kirjoitti:

    Kuka haluaa kurppaa?

    Sinä.

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    Sinä.

    Katsoppa nyt joku hieromasauvatarjous hyvä kurppa, vaikka useammalla sauvalla ja tapilla.

    Äänestä

  • helgamies kirjoitti:

    Katsoppa nyt joku hieromasauvatarjous hyvä kurppa, vaikka useammalla sauvalla ja tapilla.

    En ole kurppa, vaikka niin toivoisit.

    Ottakaa te alfaurokset sauvat testiin ja testatkaa peräaukkonne erogeenisuudet.

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    En ole kurppa, vaikka niin toivoisit.

    Ottakaa te alfaurokset sauvat testiin ja testatkaa peräaukkonne erogeenisuudet.

    Melko myöhäinen hetki kurpparaivolle.

    Äänestä

  • helgamies kirjoitti:

    Melko myöhäinen hetki kurpparaivolle.

    Pullistuiko otsasuoni?

    Ehdottamallani tavalla voisitte aloitella ja päästä käsiksi seksin saloihin.

    Äänestä

  • Lapsellineneronnut kirjoitti:

    Kertaa se yleinen periaate, mikä pätee naisiin yleensä.
    Kerron sen jälkeen mielipiteeni rehellisesti ilman vinoilua.

    Lue tuo linkki, siinä on tämä periaate esitelty. Lue myös avaus.

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    En pitäisi kovinkaan korkeana saavutuksena olla suomi24-palstan anonyymi kirjoittaja, joka valehtelee neitsytätminä naismenestystään.

    Et saisi oikeasti edes haukkumiltasi kurpilta. Oletpa tainnut saada heiltä ikäviäkin pakkeja.

    Runkkaat huoran kuville, joita olet kinunnut ympäri nettiä. Olet kerännyt kansioihin kuvat.

    Miksi valehtelet?

    Se, että olet samalla foorumilla todistaa sen, että pidät siitä kyllin jotta se olisi aikasi arvoinen.

    Se, että olen siellä alfa ja sinä et, taas kertoo kaikissa skenaarioissa syyn sille, miksi olet noin kamalan kiukkuinen. =O)

    Vihje: Helgamies sen osuvasti ilmaisikin. Taisi reaktiostasi päätellen myös upota.

    Äänestä

  • Ex----------PUA kirjoitti:

    Miksi valehtelet?

    Se, että olet samalla foorumilla todistaa sen, että pidät siitä kyllin jotta se olisi aikasi arvoinen.

    Se, että olen siellä alfa ja sinä et, taas kertoo kaikissa skenaarioissa syyn sille, miksi olet noin kamalan kiukkuinen. =O)

    Vihje: Helgamies sen osuvasti ilmaisikin. Taisi reaktiostasi päätellen myös upota.

    En valehtele. Jos pitää jollain suomi24-foorumilla nostaa itse itsensä alfan asemaan, niin se on vain säälittävää.

    Helgamiehelle yhtä idioottimainen vastaus, kuin oli kysymys.

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    Pullistuiko otsasuoni?

    Ehdottamallani tavalla voisitte aloitella ja päästä käsiksi seksin saloihin.

    Onko sinulla patterit loppu?

    Äänestä

  • Valehtelija-pua kirjoitti:

    En valehtele. Jos pitää jollain suomi24-foorumilla nostaa itse itsensä alfan asemaan, niin se on vain säälittävää.

    Helgamiehelle yhtä idioottimainen vastaus, kuin oli kysymys.

    Et valehtele? :D SInä siis tiedät minun asiat paremmin kuin minä itse, sitäkö sinä väität? Voiko tuon pahempaa valehtelijaa enää edes olla! :D

    Sinä esität sellaisia väitteitä minusta, jotka edellyttävät että vähintäinkin tunnet minut - edes se ei vielä tuo niihin uskottavuutta.

    Joten, tuossa nyt oli heti muutama väite, jotka siirtävät todistustaakan sinulle.

    Että hopi hopi kimppuun, tai sitten pöytäkirjaan merkitään että olet vain valehtelija, johon on osunut ja uponnut. Ja joka nolosti syyttää toisia valehtelijaksi.

    Äänestä

Tästä voimme päätellä, että pulla on tullut torjutuksi vihamielisesti naisten taholta... No senhän toki täytyy tarkoittaa sitä, että oikeasti ne naiset on kiinnostuneita hänestä. Eihän toki se voi tarkoittaa sitä, että pullero on naisten mielestä vastenmielinen hyypiö...

Äänestä
  • Päättelee nimimerkki "musta valkoiseksi". :D

    Tätä, on se kuuluisa naisen logiikkaa.

    Vaan, sinun viesti todistaa jälleen sen, että olen alfa, ja tuo mustaa valkoiseksi rationalisointihamsteri varmentaa sen.

    PS. En halua seksiä kanssasi.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Päättelee nimimerkki "musta valkoiseksi". :D

    Tätä, on se kuuluisa naisen logiikkaa.

    Vaan, sinun viesti todistaa jälleen sen, että olen alfa, ja tuo mustaa valkoiseksi rationalisointihamsteri varmentaa sen.

    PS. En halua seksiä kanssasi.

    Älä välitä, en minäkään sinun.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Päättelee nimimerkki "musta valkoiseksi". :D

    Tätä, on se kuuluisa naisen logiikkaa.

    Vaan, sinun viesti todistaa jälleen sen, että olen alfa, ja tuo mustaa valkoiseksi rationalisointihamsteri varmentaa sen.

    PS. En halua seksiä kanssasi.

    Pitäisikö tämä nyt ymmärtää niin, että sinä expua todellakin olet nainen? Nimittäin naisten töykeä ja vihamielinen käytös sinun mukaasi tarkoittaa kiinnostusta. Itse kirjoitit hyökkäävän kommentin nimimerkille "Musta-valkoiseksi" ja koit tarpeelliseksi vielä lopussa mainita ettet halua seksiä hänen kanssaan... Eihän miesten kohdalla vihamielisyyden pitänytkään olla merkki kiinnostuksesta, vai miten se meni?

    Äänestä

  • Huhutko_totta kirjoitti:

    Pitäisikö tämä nyt ymmärtää niin, että sinä expua todellakin olet nainen? Nimittäin naisten töykeä ja vihamielinen käytös sinun mukaasi tarkoittaa kiinnostusta. Itse kirjoitit hyökkäävän kommentin nimimerkille "Musta-valkoiseksi" ja koit tarpeelliseksi vielä lopussa mainita ettet halua seksiä hänen kanssaan... Eihän miesten kohdalla vihamielisyyden pitänytkään olla merkki kiinnostuksesta, vai miten se meni?

    Se että minua väitetään naiseksi, nyt on taas näitä sarjassamme epäitoivoisia viimeisiä oljenkorsia, joissa naiset käyttävät omaa sukupuoltaan haukkumasanana. Mitä se kertoo naisista? Etenkin kun perusteeksi sanottiiin, että olen nainen koska tunnen naiset niin hyvin. Miten joku

    Mustaa valkoiselle taas vastasin hänen viestinsä arvon mukaan - se oli täysin perusteluista tyhjä viesti, mitä tulee aiheeseen, ja ennalta-arvattavaa naisen logiikkaa, jolla yritetään shaming languagea minua vastaan, koska nostamani aihe osui ja upposi.

    Ja koska olen alfa, niin tuo raivoaminen minua kohtaan oli vain osoitus siitä, että häntä kiinnostaa seksi kanssani, ja tein heti selväksi ettei minua taas kiinnosta seksi hänen kanssaan.

    Sinä muuten taas turvaudut itte oot-defenssiin. :D Etkä millään tavalla pystynyt käsittelemään itse aihetta - ellet sitten vain vaihtanut näin puheenaihetta ja nikkiä, jatkaen tuota samaa henkilöhyökkäyslinjaa, sillä mistä muuten tietäisit että edellinen keskustelija oli nainen? :D

    Joten hyvin hoidettu naiset! Erinomainen tapa näyttää että olette toistenne hiilikopiota ja täysin ennalta-arvattavia. :D

    Olen jälleen voittanut.

    Äänestä

  • Musta-valkoiseksi kirjoitti:

    Älä välitä, en minäkään sinun.

    Älä nyt suutu! :D Et vain ole minun tyyppiäni. Sinun täytyy ymmärtää että vain se jos sinä olet kiinnostunut minusta, ei tarkoita että tunne olisi molemmin puolinnen. Alfoille muutenkin on kysyntää. Kuten hyvin näkyy.

    Aloitko muuten multinikkaamaan kun vastaukseni osui ja upposi?

    Hyvin siinäkin näytit ettet voi kieltää tätä aiheen totuutta. :D

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Se että minua väitetään naiseksi, nyt on taas näitä sarjassamme epäitoivoisia viimeisiä oljenkorsia, joissa naiset käyttävät omaa sukupuoltaan haukkumasanana. Mitä se kertoo naisista? Etenkin kun perusteeksi sanottiiin, että olen nainen koska tunnen naiset niin hyvin. Miten joku

    Mustaa valkoiselle taas vastasin hänen viestinsä arvon mukaan - se oli täysin perusteluista tyhjä viesti, mitä tulee aiheeseen, ja ennalta-arvattavaa naisen logiikkaa, jolla yritetään shaming languagea minua vastaan, koska nostamani aihe osui ja upposi.

    Ja koska olen alfa, niin tuo raivoaminen minua kohtaan oli vain osoitus siitä, että häntä kiinnostaa seksi kanssani, ja tein heti selväksi ettei minua taas kiinnosta seksi hänen kanssaan.

    Sinä muuten taas turvaudut itte oot-defenssiin. :D Etkä millään tavalla pystynyt käsittelemään itse aihetta - ellet sitten vain vaihtanut näin puheenaihetta ja nikkiä, jatkaen tuota samaa henkilöhyökkäyslinjaa, sillä mistä muuten tietäisit että edellinen keskustelija oli nainen? :D

    Joten hyvin hoidettu naiset! Erinomainen tapa näyttää että olette toistenne hiilikopiota ja täysin ennalta-arvattavia. :D

    Olen jälleen voittanut.

    No onnittelut siitä. Aivan mahtava saavutus... Saitko jonkinlaisen pokaalin tai raha -palkinnon tästä suorituksesta? Kai nyt kunniakirjan ainakin? Entä ketkä tulivat perintöprinsseiksi?

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Se että minua väitetään naiseksi, nyt on taas näitä sarjassamme epäitoivoisia viimeisiä oljenkorsia, joissa naiset käyttävät omaa sukupuoltaan haukkumasanana. Mitä se kertoo naisista? Etenkin kun perusteeksi sanottiiin, että olen nainen koska tunnen naiset niin hyvin. Miten joku

    Mustaa valkoiselle taas vastasin hänen viestinsä arvon mukaan - se oli täysin perusteluista tyhjä viesti, mitä tulee aiheeseen, ja ennalta-arvattavaa naisen logiikkaa, jolla yritetään shaming languagea minua vastaan, koska nostamani aihe osui ja upposi.

    Ja koska olen alfa, niin tuo raivoaminen minua kohtaan oli vain osoitus siitä, että häntä kiinnostaa seksi kanssani, ja tein heti selväksi ettei minua taas kiinnosta seksi hänen kanssaan.

    Sinä muuten taas turvaudut itte oot-defenssiin. :D Etkä millään tavalla pystynyt käsittelemään itse aihetta - ellet sitten vain vaihtanut näin puheenaihetta ja nikkiä, jatkaen tuota samaa henkilöhyökkäyslinjaa, sillä mistä muuten tietäisit että edellinen keskustelija oli nainen? :D

    Joten hyvin hoidettu naiset! Erinomainen tapa näyttää että olette toistenne hiilikopiota ja täysin ennalta-arvattavia. :D

    Olen jälleen voittanut.

    Kai sitä nyt väkisinkin voittaa jos kilpailijoita on vain yksi ;) Onnea itsensä voittaneelle expualle :)

    Äänestä

Tämä keskustelu paljastaa huiman märän kurpparaivoa, joka kohdistuu alfaan, jota kurpat eivät voi saada.

Äänestä
  • Olet täysin oikeassa.

    Seksuaalinen turhautuminen ja ikäkriisi eivät ole mikään hirveän helppo yhdistelmä, ainakaan tuon ikäisille naisille. ;)

    Äänestä

Näin se on. Raivoaminen (kurpparaivo) on osoitus siitä että "osu ja uppos" ja "se koira älähtää johon kalikka kalahtaa". Jos eräiden palstalle kiroittavien miehien jutut olisivat epätodellisia, niin kurppien reaktiona olisi välinpitämättömyys. Raivoaminen on osoitus siitä etteivät he tykkää kuulla totuutta. Argumentoinnin vastineena heiltä tulee pelkkää nimittelyä ja hiljentämisyrityksiä.

Äänestä
  • Juurikin näin.

    Sillä näin helppoa on lukea naista. Kun sen kerran oppii, nämä ennalta-arvattavat laumaeläimet toimivat jokainen samalla tavallla (tai sitten yksi tai kaksi vain multinikkaa, missä siiinäkin on pohjalla pelkuruus ja joukkosieluisuuteen perustuva ajattelutapa).

    Samaten, sen myös näkee ja tietää, että jos jokin mistä me puhumme ei olisi totta, he tällöin kyllä puuttuisivat siihen, mutta koska tämä ei onnistu, on lopputulos sitten tämä shaming language ja henkilöhyökkäys - joka tunnetaan jo kaikkialla, jopa siinä määrin että naisille nauretaan kun he lankeavat kerta toisensa jälkeen siihen. Tämä todistaa, että he ovat kuin yksipuolisia hyötyjiä, jotka eivät anna mitään keskusteluun ja valittavat asiasta mistä heillä ei ole varaa valittaa.

    Äänestä

  • Ex------------PUA kirjoitti:

    Juurikin näin.

    Sillä näin helppoa on lukea naista. Kun sen kerran oppii, nämä ennalta-arvattavat laumaeläimet toimivat jokainen samalla tavallla (tai sitten yksi tai kaksi vain multinikkaa, missä siiinäkin on pohjalla pelkuruus ja joukkosieluisuuteen perustuva ajattelutapa).

    Samaten, sen myös näkee ja tietää, että jos jokin mistä me puhumme ei olisi totta, he tällöin kyllä puuttuisivat siihen, mutta koska tämä ei onnistu, on lopputulos sitten tämä shaming language ja henkilöhyökkäys - joka tunnetaan jo kaikkialla, jopa siinä määrin että naisille nauretaan kun he lankeavat kerta toisensa jälkeen siihen. Tämä todistaa, että he ovat kuin yksipuolisia hyötyjiä, jotka eivät anna mitään keskusteluun ja valittavat asiasta mistä heillä ei ole varaa valittaa.

    "valittavat asiasta mistä heillä ei ole varaa valittaa."

    Naiset eivät uhripääomasta ihan helpolla luovu. Naisten uhriutuminen on kyllä nyky-yhteiskunnassa todella naurettavaa, koska he ovat monessa asiassa etuoikeutettuja miehiin verrattuna.

    Äänestä

Olet kiinnostava kyllä paperilla, mutta retoriikkasi todistaa hyvin rivien välistä sen että olet livenä jotain ihan muuta.. luultavasti asemaansa surkutteleva ihka aito neitsytsetä :p

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex------------PUA kirjoitti:

Eräs tärkeimpiä yksittäisi tkeijöitä tason nostossa, oli naisten kiinnistuksen merkkien todentaminen, ja häikäilemätön hyödyntäminen.

Tämän kertaisessa postauksessa, jonka voi sanoa olevan taas klassisesta ExPUA:aa, eli vinkkiä ja palstatotuuksia sisältä, me hieman tarkastelemme tätä asiaa.

Tässä mielenkiintoinen linkki: http://www.dpaki.com/stories/if-your-girlfriend-doesnt-argue-with-you-she-probably-doesnt-love-you/

Siinä siis sanotaan, että jos naisesi ei riitele kanssasi, hän ei rakasta sinua.

Keskimääräisesti naisten kohdalla tämä pitääkin kutinsa, sillä he ovat tunteidensa viemiä ja jännnyttä ihannoivia aikuisia pikkulapsia, sellaiset harvinaiset, 50 luvun hiljaiset ja järkevät vaimot ovat lukunsa erikseen.

Vaan tämä selittää samalla sen, miksi kiltit ja kunnolliset miehet saavat harvemmin naisia; heidät on opetettu olemaan ihannemiehiä, ihannenaisille, mutta naiset ovat ed mainitun kaltaisia.

Tästä pääsemmekin myös siihen, että tämä on jälleen kerran yksi 100% todiste siitä, miten minä ja hyvät ystäväni olemme kiistattomia palstan alfoja (heitä on mm. IkisM, NAL, Super-ATM ja BEM jne).

Pelkästään minusta, on tehty tämän vuoeen puolella jo suunnilleen 10 kurpparaivoa tursuavaa aloitusta, jotka kaikki perustuvat asioihin kuten siihen, että totuus sattuu ja totuudenpuhuja yritetään vaientaa, mutta myöskin siihen että kurpilla herää ikäkriisi, kun huomaavat että alfa valitseekin itselleen nuoria naisia sänkykumppaneiksi - tai sanotaanko näin, nuoret naiset valitsevat alfan! He eivät malta edes käsitellä asiaa, vaan symbolisesti syöksyvät alfan kimppuun, hieman kuten luonnossa simpanssinaaaraat yrittävät herättää alfan huomion joko näyttämällä rintojaan tai läpsäisemällä tätä. ;D

Sama juttu alfakaverieni kanssa, vaan kuten eräskin satunnainen nimimerkki on sanonut, jäävät palstan kiltit ja kunnolliset miehet tyystin vaille huomiota - NAISTEN toimesta- jos heidän tulee päättää, että "keskustelevatko" he joko heidän, vaiko palstan "naisvihaajien" eli äärimmäisen jännittävien ja seksiä sekä kompromissitonta tietoa omaavien, raudanlujien alfaurosten kanssa. Voit nähdä minkälainen meteli nousee, jos BEM vertailee ytminä kurppaa ja nuorta naista, tai jos NAL kertoo mielipiteen tai puhuu saamisistaan, tai jos IkisM jonka nimimerkkiä varastellaan ja jota naiset kinuavat kahville kanssaan, kertoo jonkun mielipiteensä joka on aina 100% asiallinen ja totuudenmukainen.

Entä jos kiltti ja kunnollinen palstamies puhuu jotain?

Hän jää vaiille vastausta, tai se on jokin "joo niin niin, joku muu nainen, plaa plaa, saa susta kunnon miehen, niin joo, pläääh".

(Tämä ei ole sana muuten kilttien ja kunnon palstan miesten vastaisesti, vaan heidän puolestaan, sen sijaan tässä osoitetaan taas kerran kaksi asiaa: mitä nainen haluaa ja sanoaa haluavansa).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu