Kaikkea on juuri sopivasti, mitään ei ole liikaa, mitään ei ole liian paljon. Vähän muttei liian vähän, paljon muttei liian paljon - juuri sillä tavalla sopivasti.
yybeen täydellinen keskitien kulkeminen
ybmies
1359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
yybeen äiti ja isä, mummu ja vaari, kaikki esi-isät, lapset, serkut, tädit, sedät ovat kaikki sillee juuri sopivan rauhallisia ja juuri sopivan sitä ja tätä.
yb itse on ihan sillee sopivan koulutettu ja sillee juuri keskitason ihminen.
yb on sillee vähän kaikkien kaveri ja sillee juuri sopivasti puolustaa kavereita ja itseään, mutta ei toki liikaa!
Toisinsanoen asun sopivan kaukana mutta sopivan lähellä ja minulla on juuri sopiva määrä kanoja - ei liikaa eikä liian paljon:D
yb kirjoittaa sopivan pituisia kirjoituksia, ei romaaneja mutta ei myöskään haikuja. Juuri sopivia ja kaikille mieluisia:D
yb on käynyt ulkomailla ja lähettänyt sieltä kuvia palstalle jottei kukaan unohtaisi häntä:D Häntä täytyy muistaa juuri sopivasti - ei liikaa muttei liian paljonkaan, ei vähän muttei liian vähänkään.
Mulla on _mulle_ tietysti kaikkea sopivasti, tietty se on tavoitteena elämässä. Jollekin toiselle se voi olla liikaa tai liian vähän, mutta miksi mun sitä pitäis pohtia.
Olen siis omahyväinen, kun olen perustyytyväinen. Pitäis olla jotain liikaa ja jotain liian vähän. Voihan mulla ollakin, mutta en vissiin ole valitellut täällä riittävästi. Se olis tietysti mielenkiintoisempaa. Kai mä olen optimistinen ja tyytyväinen luonne kuitenkin. Anteeks siitä, silleen sopivasti ja keskiverrosti ;)
Ja mitä valokuvia ulkomailta? :D
En ole ikinä ulkomailla ollessani ollut täällä, tosi harvoin edes netissä. Tänä vuonna olin kaksi lyhyttä kertaa, ne oli ekat kerran, piipahdin fb.ssa ja sähköpostissa nopsaan kokeeksi.
ybn täytyy selittää kaikki asiat ettei kukaan vain menetä yöuniaan kun yb ei vastannut ja selittänyt sillee juuri sopivasti menemisiään tulemisiaan ja tekemisiään:D
Niin mitä valokuvia ulkomailta:O
yb on juuri sopivan kaunis - eii liikaa muttei liian vähänkään. yb on juuri sopivan painoinen, ei läski ei laiha.
ybllä on juuri sopivasti huumorintajua - eii liikaa muttei liian paljonkaan. Hän käyttää hauskoja nakkivertauksia koska hän on suomalainen, mutta hän on myös kansainvälinen ja rasisti hän ei missään nimessä ole vaan sillee juuri sopivan glopaali:D
Mun piti tehdä susta muuten jo kyselyä täällä, oot ollut tauolla, ainakin mun trollaamisesta. Nyt en olekaan ihan varma, oliko mulla sittenkään ikävä :D