Niin, eli se totuus on että Kemin

katupartiosta, ei ole ollut mitään vaaraa tai haittaa kenellekkään. Eikös se näin ole?

Siitä vain pidetään kovaa älämölöä, koska heitä pidetään "natseina" ja joillain on jotain rikostaustaa. Ja tätä älämölöä pitää juuri se vasemmistolainen sakki, tai äärivasemmistolainen.

Ja kun tuosta rikostaustasta niin mekkaloidaan, niin on hyvä muistaa että monilla kansanedustajilla on myös rikostuomioita taustalla, siitä huolimatta he ovat kansanedustajia. Eli miksi vasemmistolaiset eivät huuda heistä mitään?
1578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei heitä "pidetä natseina" vaan heidän johtajansa myöntää avoimesti olevansa natsi ja kuuluvansa uusnatsijärjestöön minkä tavoitteena on Suomen valtion tuhoaminen ja uuden natsivaltion perustaminen. Hänellä on myös väkivaltatuomioita sekä uhannut lasta puukolla.

Netissä ovat uhkailleet tappaa "suvakit" kun "takaisinmaksun aika" tulee. Pari naispuolista tuttunani taas sanoo että ovat väkisin tunkeneet seuraan kun on baarista lähtenyt että pääsisi "turvallisesti" kotiin ja on joutunut ottamaan taksin että pääsi niistä eroon kun ei uskaltanut mennä kotiinsa.

Äänestä
  • Akat on hätää kärsimässä jos heidän ihannoimat mamut vietäis pois, ne niitä panetteluja kirjoittelee, se katupartiointihan on jo yleistä koko suomessa ja erittäin oikeutettua kun tietää mitä on kaikkea tehneet nämä maahan tunkeutujat, nyt ei ole tullut raiskausilmoituksia kun on ollut tirrejä hyydyttävät ilmat, mutta johan noita alkaa jälleen kevään puolella tulemaan kovastikkin, nämä katupartioihmiset ovat etenkin naisten suojana, mutta kun se juuri naisia häiritsee että ollaan heidän ja mamuraiskaajien tiellä.

    Äänestä

  • johantuonymmärtää kirjoitti:

    Akat on hätää kärsimässä jos heidän ihannoimat mamut vietäis pois, ne niitä panetteluja kirjoittelee, se katupartiointihan on jo yleistä koko suomessa ja erittäin oikeutettua kun tietää mitä on kaikkea tehneet nämä maahan tunkeutujat, nyt ei ole tullut raiskausilmoituksia kun on ollut tirrejä hyydyttävät ilmat, mutta johan noita alkaa jälleen kevään puolella tulemaan kovastikkin, nämä katupartioihmiset ovat etenkin naisten suojana, mutta kun se juuri naisia häiritsee että ollaan heidän ja mamuraiskaajien tiellä.

    Teidän white pride on ennemminkin white trash. Kiertokoulun tai elämäm kolun käyneitä vähälahjaisia ja vedätettäviä reppanoita jotka tarvii puhemieheksi lapsia uhkailevan känniääliön.

    Äänestä

Että on oikeutettua ? Liikkumisen vapaus on oikeutettua, muu alkaa sitten olla siinä ja tässä.
Mitä jos mamut pistävät oman partionsa itselle turvaksi noita odineja vastaan ?
Voisivat olla vaikka Allahin soturit, tai jotain sellaista. sama oikeus kai niilläkin on ?
Kohta alkaa sitten liikkua jos mitä lynkkausjoukkoja katujen täydeltä. Sekö on hyvä ?????

Äänestä
  • on terveellistä, antaa poikien marssia. Miten onnistuu tahdissa marssiminen, onko aikoinaan onnistuttu suorittamaan armeijjaa niin pitkälle että olisi opittu marssimaan mudostelmassa?

    Äänestä

  • Liikkuminen kirjoitti:

    on terveellistä, antaa poikien marssia. Miten onnistuu tahdissa marssiminen, onko aikoinaan onnistuttu suorittamaan armeijjaa niin pitkälle että olisi opittu marssimaan mudostelmassa?

    Vapautettu palveluksesta punaisten papereiden kera.

    Äänestä

  • Sotakarkurit ne vasta osaa marssia. Lapsisotilaat voivat ottaa jonkun hätäisemmän juoksuaskeleenkin välillä.

    Äänestä

Katupartiot eivät ole tietääkseni syyllistyneet mihinkään rikolliseen tai ylilyönteihin. Jos jollakin jäsenistä on muutama päiväsakko vuodelta 2005 tapahtuneesta pahoinpitelystä niin ei ole kyllä ammattirikollinen. Marssikoot rauhassaa, lenkkeily on terveellistä.

Jos ihmisten menneisyyttä alkaa kaivamaan niin aika monella Kemiläisellä on sakkotuomiota.

Turhaa mustamaalausta. Jos ko. partiot syyllistyvät itse rikolliseen toimintaan muutan heti mieltäni.

Äänestä
  • eikös tämä kääpiönatsi ole huhun mukaan mukiloinu kesälläkin jonkun?

    Äänestä

  • Soita ja kysy reilusti. Kerro sitten meillekin.

    Äänestä

  • Joka kännissä uhkailee lapsia puukolla, ei kyllä ole täysjärkinen.

    Äänestä

  • Larin-Kyösti kirjoitti:

    Joka kännissä uhkailee lapsia puukolla, ei kyllä ole täysjärkinen.

    Mutis jokaa hakee turvaa ja sitten kyttää puskassa, jos pääsis raiskaamaan. Niin mikäs se on?

    Äänestä

  • höhöhöhöhöh kirjoitti:

    Mutis jokaa hakee turvaa ja sitten kyttää puskassa, jos pääsis raiskaamaan. Niin mikäs se on?

    Rikollinen se on. Niinkuin lastenuhkailijakin. Suomessa lakia valvoo poliisi eikä tuommoset urpot.

    Äänestä

Se on niin helppoa leimata ja kaivaa kemiläisen katupartiomiesten taustaa. Mutta samalla aktiivisuudella ja ihan tasapuolisuuden nimessä olosi selvitettävä myös maahanmuuttajien tausta.

Näillä kun nyt ei satu olemaan papereita mukana.

Suomessa ( Irakista en tiedä ) saa kävellä ryhmässä kun noudattaa lakia eikä aiheuta häiriötä.

Äänestä
  • On todella helppoa, koska ei ole varsinaista pulaa tämän porukan jäsenten lainrikkomisista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopas.eipäs kirjoitti:

katupartiosta, ei ole ollut mitään vaaraa tai haittaa kenellekkään. Eikös se näin ole?

Siitä vain pidetään kovaa älämölöä, koska heitä pidetään "natseina" ja joillain on jotain rikostaustaa. Ja tätä älämölöä pitää juuri se vasemmistolainen sakki, tai äärivasemmistolainen.

Ja kun tuosta rikostaustasta niin mekkaloidaan, niin on hyvä muistaa että monilla kansanedustajilla on myös rikostuomioita taustalla, siitä huolimatta he ovat kansanedustajia. Eli miksi vasemmistolaiset eivät huuda heistä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu