Lööpeissä on verrattu miten vuonna 1969 oli jo samanlaista mitä nyt.
Ainut asia mikä unohtuu on se ettei keskusteleminen ole rikollista, vain käsiksi käyminen.
Pakolaiset saisivat puhua naisille kuten nuo entisajan ruinarit.
Ei se olisi samaa mitä fyysinen kontakti tavalla tai toisella.
Ei siinä ole pahaa jos YKSI mies menee puhumaan naiselle, jos se jää puhumisen asteelle.
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/10/16/naistoimittaja-houkutuslintuna-helsingin-yossa
Suorastaan epätoivoisia yrityksiä näillä suvaitsevaisilla laittaa pakolaisten fyysiset hyökkäykset joissa myös naisten omaisuus on viety samaan kastiin mitä ruinareiden iskuyritykset...
Ainut asia mikä unohtuu on se ettei keskusteleminen ole rikollista, vain käsiksi käyminen.
Pakolaiset saisivat puhua naisille kuten nuo entisajan ruinarit.
Ei se olisi samaa mitä fyysinen kontakti tavalla tai toisella.
Ei siinä ole pahaa jos YKSI mies menee puhumaan naiselle, jos se jää puhumisen asteelle.
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/10/16/naistoimittaja-houkutuslintuna-helsingin-yossa
Suorastaan epätoivoisia yrityksiä näillä suvaitsevaisilla laittaa pakolaisten fyysiset hyökkäykset joissa myös naisten omaisuus on viety samaan kastiin mitä ruinareiden iskuyritykset...
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ongelma on nyt tämä:
Mikä on uutta ja mistä se johtuu?
- Uutta on, että naisiin kohdistuu enemmän seksuaalista ahdistelua, johon liittyy seurantaa, eli kaverit lähtevät seuraamaan naisia, käyvät käsiksi ja suutelevat väkisin ja tekevät pahimmassa tapauksessa vakavia tekoja, mistä on tuomioitakin tullut.
Väitättekö, että näitä ei ole tapahtunut aikaisemmin ja tämä on uusi ilmiö?
- Se on uusi ilmiö, että ulkomaalaiset tekevät näitä. Kyllä se on täysin uusi ilmiö. Ei meillä ole tällaista ilmiötä aikaisemmin ollut.
Eli väitättekö, että esimerkiksi suomalaiset miehet eivät ole tällaista aikaisemmin tehneet?
- Meillä on asianomistajat näissä kaikissa törkeissä raiskaustapauksissa kuvailleet kaikki tekijät ulkomaalaisiksi. Se on faktaa, mistä kerrottiin jo silloin tiedotustilaisuudessa. Se on huolestuttavaa. Toivon, että ei tulisi mitään ristiriitaa, vaan meidän tarkoitus on vain tuoda ne faktat esille, emme ota kantaa mihinkään. Meidän on vain huolehdittava kaupungin turvallisuudesta, ja kerrottava ihmisille asiat niin kuin ne ovat.
http://yle.fi/uutiset/laappijailmio_kuohuu_somessa__ihmiset_kertovat_ahdistelukokemuksistaan_avoimesti/8582682
Lääppiihän suomalaisetkin. Sehän on ihan kivaa. Naiset tykkää kun niitä kourii. Musujen syliinkin ne istuu kourittavaksi. Mäkin lääpin ja kourin joka viikonloppu baarissa ja parhaalta vaikuttavan otan mukaani.
Onko runsasta muslimitarjonta kantapaikoissasi herculeksessa ja fairytalessa?
Onko sulla monikulttuurinen suhde?
Te sanotte, kun suomalaiset lääppivät ja kourivat naisia, niin tottakai mulsumanneilla ja mustillakin on lupa tehdä samoin.
Juuri se paljastaa vajakkien kyvyttömyyden tehdä ero sopimattoman käytöksen ja pelkästään röyhkeyteen ja avoimeen halveksuntaan perustuvan käytöksen välillä.
Kyllä siellä baareissa kännissä kaikki on hyväksyttyä! Menisit sinäkin sinne, niin kyllä joku mummo voisi tulla tyrkylle! On sillä aina parempaa lihaa, kuin Kyllikillä(nyrkki).
Onpa taas tyhmä viesti,on onhan palstan tyhmin akka asialla.
Nuo muiden nikeillä kirjoittavat hysteeriset, neuroottiset akat ovat palstan pahinta roskasakkia.
Älä yritä ollenkaan tuudittautua siihen uskoon, että vain naiset sulle vittuilee. Jostain syystä luen aina viestisi vain todetakseni, ettei taaskaan mitään järkeä ollut.
On kai eri asia istua baarissa ja heittää läppää kuin mitä lähteä seuraamaan naista hänen haluamatta?
Baareissa on paljon asiakkaita joten olen aivan varma ettei pahaa pääse tapahtumaan ja sen tietävät lääppijät kuin myös lääppimisen kohteet. Tästä syystä se on mielestäni enemmän viattomampaa "huumorilla höystettyä".
Toista se on jos nainen joutuu kävelemään puiston poikki peläten seuraajan raiskaavan. Seuraaminen voi myös jatkua kotiin asti, sitä voidaan pitää jo erittäin sairaana ilmiönä.
Kyllä minusta sellainen "huumorilla höystetty" lääppiminenkin baareissa on epämiellyttävää samoin miesten lääppimiset työpaikoilla. Jos minua joku miehenkuvatus tulee lääppimään, saa takuulla käsilaukusta!
Juuri näin tuleekin toimia, laukussa kannattaa pitää kilon punnusta asian ilmaisun tehostamiseksi.
Jos lääppijöitä on yhtä aikaa 30-50 saa laukkua heiluttaa jo kummasti...
Suomalaiset känniset miehen turjakkeet saa hätisteltyä helposti käsilaukkua heiluttamalla, mutta 30- 50 tyyppiä vastassa onkin pahempi vastus. Niille ei sitten mahda mitään, siksi naisten pitääkin katsella missä liikkuu, mihin aikaan ja mitkä kuteet niskassa.
Minäkin lääpin ja kourin puolisoani aamulla ja lopputulos oli odotettu, eikä suomalaisten standardien mukaan.
Mutta tuiki tuntemattomia naisia ei ole lääpitty tai kuorittu ellei ole pyydetty. Puhumattakaan että olisi kavereiden kanssa menty joukolla ahdistelemaan naisia.
Turha täsä on riidellä, sillä suvakit repivät kaikki jotka yrittävät asiaan parannusta, kommunistiämmillä on hävytön suuvärkki ja valehtelu verissä.
Eiköhän into hyydy, kun tuhatpäinen ukkolauma hyökkää kourimaan, silloin sitä saa äidit ja tyttäret. Ei ole meillä sellaista poliisivoimaa, joka tuollaisen porukan pysäyttää.
Älkää naiset surko, kyllä hyökkääjät perjantaina kiittää Allahia, kun on johdattanut heidät tällaiseen maahan ja tarjoaa ruuan, rahat ja naisen syliin. Kyllä sinä usko vahvistuu.
Oiva tapa tehdä rikoksia, tuhannen miehen voimalla.
Suomen pitää ehdottomasti huolehtia, ettei jäädä rajoituksissa Saksan ja Ruotsin jälkeen, muuten meille paukahtaa satojatuhansia pakolaisia lyhyessä hetkessä.
Nyt olisi tsuhnan oltava nopena.
Älähän nyt syyttele siellä vain naisia, suvakeissa ja kommareissa on mukana myös miehiä. Hallituksessa, jotka puhuvat suvaitsevaisuuden nimeen presidenttiämme myöden, on miehiä. Kyllä ne miehetkin osaavat valehdella yhtä hyvin ja samanlainen leipäluukku se on niilläkin.
Ei meillä olekaan sellaista poliisijoukkoa, joka ne pysäyttäisivät, kukahan se vaan on etupäässä leikkaamassa poliisivoimistakin? Poliisit eivät uskalla kohta mennä turvapaikkoihin selvittelemään niiden välejä, koska saavat siellä selkäänsä näiltä aggressiivisilta vierailijoilta.
Minusta on erittäin surullista, että meidän Euroopassa pitää pelätä näitä rosvojoukkoja, kukaan meistä täällä Suomessa iloitse tällaisesta turvattomuudesta!!! Suomen hallitus on mätäpaise, että antaa tällaisten tapahtumien tapahtua Suomessa ja maahantunkeutumista ei vaan saada lopetettua. Mikä siellä rajaseuduillakin oikein mättää (miehiä suurin osa) että jatkuvasti Venäjältäkin virtaa vaan populaa.
"Suomen pitää ehdottomasti huolehtia, ettei jäädä rajoituksissa Saksan ja Ruotsin jälkeen, muuten meille paukahtaa satojatuhansia pakolaisia lyhyessä hetkessä.
Nyt olisi tsuhnan oltava nopena."
samaa mieltä!
Ruotsalaisista yli 60 % on rajatarkastusten puolella. He ovat tulleet jo järkiinsä.
Euroopan avoimuus on mennyttä ja siitä saamme kiittää salakuljetusrinkejä ja nopeaa voiton tavoittelua.
Eniten kärsivät loppujen lopuksi ne OIKEASTI turvapaikkaa tarvitsevat.
Totta puhut. Venäjällä ainakin niitä salakuljetusrinkejä on, koska ei sielläkään missään herrainkartanoissa asutele tavallinen kansa. Kaikki irti kaikesta, vaikka joillain henki lähtisi. Ihmiset ovat raadollisia toisiaan kohtaan. Tuolla eräässä karjalaisessa kaupungissa venäläiset hakevat kirkon tarjoamia ruoka- avustuksia joka keskiviikko paikan päältä hienoilla maastoautoillaan ja myyvät tavaran sitten Venäjällä. Olen itse nähnyt. Kukaan ei tee mitään asian lopettamiseksi ja helluntaiseurakunta haluaa auttaa, mutta apu ei mene suomalaisille avun tarvitseville. Siinä mielessä törkeää, kun toiset haluavat auttaa ja jakaa ilmaiseksi kaikkea, toiset käyttävät sen rahallisesti hyväkseen. Esimerkin annoin vaan sen vuoksi, että suomalaiset ovat päättäjiä myöten sellaisia vellihousuja, että ihan oikeasti pitäisi alkaa tekemään jotain että mekin naiset kuljemme kohta burkha päällä.