Tiede-lehti nro 1/2016 kertoo neljästä diabetestyypistä. Alatyyppejä lienee kymmeniä mutta tämä koskee päätyyppejä. Tyypit 1 ja 2 me kaikki jo tiedämme mutta tyyppi 3 on aika yllättävä. Se on nykykäsityksen mukaan Alzheimer !!!
Nyt on tunnistettu ja määritelty omaksi tyypikseen laihojen 2-tyyppi eli se on nimetty tyypiksi 4. Sen mekanismit ovat erilaiset kuin yleensä tyypillä 2.
Kenellä on tilaisuus tutustua tähän lehteen niin kannattaa tehdä se heti.
Uusia diabetestyyppejä löytyy
10
62
Vastaukset
- alkavako.altsheimi
Löytyykö nestistä vai onko huuhaaaahta
- kävele-vähän
Mene kirjastoon, sieltä löytyy.
Erittäin hyvä ja tarpeellinen aloitus uudesta tiedosta.
Kuuntelin syksyllä erästä korkeasti oppinutta tiedeluentoa, ja siellä puhuttiin aivan samaa.
Näin se tutkimus edistyy ja tieto lisääntyy.
Olen varma, että asia on niin kuin aloittaja kertoo.- oikea.asian.tuntija
Oletko lääkäri jos et niin paras siirtyä sivuun todellisten asiantuntijoiden joukosta.
- Outo_vaatimus
oikea.asian.tuntija kirjoitti:
Oletko lääkäri jos et niin paras siirtyä sivuun todellisten asiantuntijoiden joukosta.
Oletko sinä sitten lääkäri? Ellet niin sinäkin voit häipyä täältä.
- oikea.asian.tuntija
Outo_vaatimus kirjoitti:
Oletko sinä sitten lääkäri? Ellet niin sinäkin voit häipyä täältä.
Olen henkilö jolla on täydellinen tieto diapereksesta joten kamuttaja ulos
- näkee-puustisesta
Liiat kovat rasvat myös aiheuttavat Alzheimeria.
- hpv
Kovan rasvan osuudesta ei ole näyttöä mutta huonot kolesteroliarvot ja APOE geenin muunnos e4 ovat merkittävimmät riskitekijät Alzheimerissa. Tuo e4 on suhteellisen yleinen Suomessa. Sama geeni altistaa myös huonoille kolesteroliarvoille.
Isolla osalla rasvaajista kolesteroliarvot ovat todella huonot. Kokonaiskolesteroli noin 8 mmol/l ja LDL 5 mmol/l.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011011
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt57969Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61820Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142774- 65685
- 78541
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89528Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel99519- 39518
- 40516