kiihko-vasurit takaisin maanpinnalle sanomalla, että "keskustelu katupartioista saanut liian suuret mittasuhteet".
Oikeassa on, joten jos vassut lopettaisi typerän vouhkaamisen niistä.
Oikeassa on, joten jos vassut lopettaisi typerän vouhkaamisen niistä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.iltamakasiini.fi/sites/default/files/lady_victoria_hervey2.jpg
Kyllä tuossa ajatukset alkavat "risteilemään"!
Lähialue | Turun Sanomat | 17:15 | 15
Jaa artikkeli:
Lounais-Suomen poliisi siirsi tiistaina syyteharkintaan Raisiossa marraskuussa tapahtuneen epäillyn raiskaus- ja hyväksikäyttötapauksen. Rikosnimike muuttui raiskauksen osalta tutkinnan aikana törkeäksi raiskaukseksi.
– Saimme aluksi vähän erilaista tietoa, mutta tekninen ja taktinen tutkinta tekivät sen, että kokonaisuutena arvioiden tekoa on pidettävä törkeänä, tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Petri Lamppu kertoo.
Lisäksi 19-vuotiasta miestä epäillään edelleen törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Epäilty saapui Suomeen noin vuosi sitten turvapaikanhakijana. Lampun mukaan hän on majaillut Raisiossa. Hän ei osaa arvioida, miten rikosepäily vaikuttaa epäillyn turvapaikkahakemukseen.
– Näistä menee tieto Maahanmuuttovirastolle. Uskon, että turvapaikkapäätöksen tekeminen ainakin siirtyy.
Rikoksista epäilty mies on ollut vangittuna marraskuun lopusta lähtien, ja pysyy Lampun mukaan vangittuna oikeudenkäynnin pääkäsittelyyn asti.
– Viimeinen päivä nostaa syytteet on tammikuun 20. päivä. Oikeudenkäynnin pääkäsittely on helmikuun alussa.
Syyteharkinnan valmistumisesta kertoi ensimmäisenä Helsingin Sanomat verkkosivuillaan.
TS
HS:n uutinen
Yle: Alaikäisiä ahdistellut turvapaikanhakija lähti Suomesta ja perui hakemuksensa
Kuva: Lauri Rotko
Alaikäisten tyttöjen ahdistelusta Heinolassa epäilty mies on poistunut Suomesta ja perunut turvapaikkahakemuksensa vuoden alussa, kertoo Yle Lahti.
Miestä epäillään lievästä pahoinpitelystä, seksuaalisesta ahdistelusta ja seksin oston yrityksestä alaikäiseltä.
Epäillyt rikokset tapahtuivat marraskuun lopulla. Miehen epäillään käyneen Heinolan torilla käsiksi 17-vuotiaaseen tyttöön ja kaataneen hänet maahan. Poliisi kertoi tuolloin, että kolmen ulkomaalaistaustaisen miehen epäillään käyneen kiinni tyttöön. Poliisi otti kaksi miehistä kiinni tapahtumapaikan läheltä.
Alkuvuonna maasta poistunutta miestä epäillään Ylen mukaan myös siitä, että hän yritti toisena päivänä ostaa seksiä alaikäiseltä tytöltä ja ahdisteli häntäkin.
Poliisi ei saanut selville, olivatko turvapaikanhakijat juottaneet alaikäisille tytöille alkoholia.
Poliisin mukaan asia siirtyy syyttäjälle lähiaikoina.
Missä poliisi?
Turvapaikanhakija pettyi oloihin Suomessa: ”Nyt he pyytävät meitä siivoamaan ja osallistumaan keittiöhommiin…”
Suksikaa vittuun täältä!
Yksi turvapaikanhakija pettyi oloihin. Suksi sinä vittuun siitä kirjoittelemasta meidän kaikkien puolesta.
Jahas, joku on jo taas rekisteröinyt minun suvakeista.Suvakein nimimerkkini ja jauhaa paskaa nimissäni. On teillä natseilla ja fasisteilla hieman tylsää?
http://www.kansalainen.fi/wp-content/uploads/3kWEDtW.jpg
Valitse tuosta!
Totta että natsipartiot ovat saaneet aivan liikaa palstatilaa. Enemmän olisin huolestunut esimerkiksi Suomi24:n postaajien mielenterveydestä. Väkivaltafantasiat tuntuvat olevan paljon yleisempiä kuin aiemmin oletin. Pelottaa että ainakin osa näistä raiskauksista haaveilevista "maahanmuuttokriitikoista" (= peräkammarin sadisteista) ei tyydy pelkkään kuvitteluun.
Äläs kommari ala lietsomaan uhkakuvia oman foliohattus alta, sika!
Kommari haha. Ei ole todellista! Tiedoksesi että kommunismi kaatui samaan aikaan kuin NL... 1991 :D
Sitten kun sinulla idiootti loppuu argumentit, niin alat haukkumaan toisia kirjoittajia. Oletko huomannut? Luuletko olevasi viisaampi kuin muut? Tai älykkäämpi? Valitettavasti et todellakaan ole, jos tuollaisia huutelet :D
"Sika" Hah. Poliisitko tätä foorumia muka lukevat? Nehän ne sikalalta haisevat...
Olikohan mamut vain tekosyy perustella jengiytymistä?
En muuten osaa tämän roskasakin käyttäytymistä selittää jos joka paikkakunnalla alkaa olla katupartioissa enemmän porukkaa kuin paikkakunnalta löytyy pakolaisia!
Mutta varsinkin duunarilähtöiset ääliöt eivät tule kerralla tilannetta uskomaan joten odotettavissa on yhteenottoja virkavallan kanssa!
Valitettavasti järkeä näiden "elämäm koulum" ja "isäm maam puollustajien" päähän ei saa edes rautalapiolla. Tätä on jokunen vuosi sitten yritetty ja hukkaan meni. Hyvä lapio oli mennä pilalle.
Feministivihervassuilla ja toimittajasopuleilla loppui nyt kiima-aika vai mitä?