Onko Sipilän mestausryhmä ( Sipilä Stumppi Takapenkin Timo ) vastuussa jos joku kuolee, kun ei ole vaaraa ostaa lääkkeitä
Mestaus ryhmökö
Volterr
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"kun ei ole vaaraa ostaa lääkkeitä"
Mitäpä vaaraa siitä pitäisi olla?
Stubb: Ilmaisun- ja kokoontumisvapaus pois!
Stubb haluaa kieltää "ulkomaalaisvastaiset katupartiot" ja haluaa hallituksen etsivän keinot, miten tämä voidaan toteuttaa.
13.01.2016 18:35, 6511 lukukertaa
InstaCasino antaa uusille pelaajilleen huimat edut. Tarkista tästä!
Suomenmaa uutisoi tänään, että valtiovarainministeri Alexander Stubb on väläyttänyt ulkomaalaisvastaisten katupartioiden kieltämistä. Stubbin mukaan kansalaisten turvallisuudesta huolehtiminen ei voi tapahtua oman käden oikeudella.
Jos hallitus saa jollakin ilveellä rajoitettua ihmisten ilmaisun- ja kokoontumisvapautta kiertämällä perustuslakia – joka takaa suomalaisille ilmaisun- ja kokoontumisvapauden – käytännössä yhdenväriset miehet eivät saa mennä väliin, jos näkevät toisenvärisen vaikkapa pusikossa raiskaushommissa. Väliinmeno nimittäin olisi turvallisuudesta huolehtimista oman käden oikeudella. Ja rasismia!
rapefugees
Onko tämä paita Stubbin mielestä rasismia? Se tarkoittaisi, että raiskaajat ovat hänen mielestään tervetulleita.
On mielenkiintoista, jos hallitus vaikkapa päätyy määrittelemään, että yhdessä liikkuvan ryhmän koko on vaikkapa viisi henkilöä. Jos työpaikan lounastarjoilu on toisessa rakennuksessa, pitää laittaa joku vahtimaan, ettei syömään lähdetä porukalla vaan pienissä ryhmissä, ettei syömään menoa voitaisi tulkita rasistisissa aikeissa liikkuvaksi katupartioksi.
Vai säätääkö hallitus ulkonaliikkumiskiellon auringonlaskun ja nousun väliin? Stubbilta sekin varmasti onnistuisi, mutta onneksi hän ei päätä kaikesta yksin.
Stubb on jo niin täynnä aivopieruja, että hänen lähellään on varmasti hankala hengittää, koska eivät ne kaikki enää millään voi mahtua hänen päähänsä.
stubbeuetu2006MZ_503_uu
Stubb ilmeisesti pyyhkimässä jotain aivoista ihon läpi tihkuvaa mönjää pois.
Ja miten määritellä ulkomaalaisvastaisuus? Pitääkö läpäistä suvaitsevaisuustesti katsastuskonttorilla? Missä kohtaa hallitus aikoo määrätä rasistiset ajatukset laittomiksi? Laitetaanko kaikille simmi aivoihin, joka tarkkailee, tuleeko henkilöllä jossain kohtaa ilmi “rasistinen ajatus”? Laitetaanko se simmi samalla muslimeille? Joutuuko rasistisesta ajatuksesta linnaan vain räjäyttääkö simmi aivot pihalle? Onko ihan varmaa, että kun kaupan jonossa kyllästyy siihen edellä tupeloijaan – joka kaiken lisäksi on unohtanut punnita kasviksensa ja lähtee vielä niitä kassalla ollessaan punnitsemaan – ja ajattelee, että “voi vi*un hömelö”, niin se simmi hoksaa, että ajatus on suunnattu samanväriseen ihmiseen?
Tässä kohtaa on todettava, että meillä on nyt niin outo, niin läpimätä ja niin suomalaisvastainen hallitus, että menneet sukupolvet tanssivat ripaskaa haudoissaan – pelkkä kääntyminen kyljeltä toiselle ei varmasti riitä.
Husuterveiset vaan koko hallitukselle, joka kansalaisten vapauksia haluaa rajoittaa:
“Syökää paskaa ja kuolkaa pois!!”
husu_paskaa
J.K. Jos sitten hallitus päätyy kieltämään partioinnin tietyillä logoilla, problem solved: ilmastointiteippiä logon tai nimen päälle ja paksulla tussilla uutta tunnusta esiin: Odin’s Soldiers -nimestä jälkimmäinen sana pois ja päälle joggers. Odinin hölkkääjien kieltämiseen hallituksella palaisi taas mukavasti aikaa ja veronmaksajien rahoja.
Jos tunnukset kiellettäisiin kokonaan, urheiluseuroilla olisi melkoinen pähkäilyn paikka. Ja merkkivalmistajilla.
T2/MV
Syyrian armeijan ammattimurhaaja tarttee enemmän tukea kuin Suomelle itsenäisyyden taannut veteraani tai duunari... Kysy vaikka noilta paskaloisilta, SSS:ltä.
Onko työläis-roskasakilla katkeruutta ilmassa?
Olikohan mamut vain tekosyy perustella jengiytymistä?
En muuten osaa tämän roskasakin käyttäytymistä selittää jos joka paikkakunnalla alkaa olla katupartioissa enemmän porukkaa kuin paikkakunnalta löytyy pakolaisia!
Mutta varsinkin duunarilähtöiset ääliöt eivät tule kerralla tilannetta uskomaan joten odotettavissa on yhteenottoja virkavallan kanssa!
Mee nyt heti ottamaan lääkkeet. Sinulla taas pönttö sekaisin.
Tottahan tuo kaveri vain kirjoitti.
Asiahan on juuri noin. Kuinkahan moni noistakin Odinin sotureista kulkee töissä ja maksaa rehellisesti veroja. Ei yksikään.
Silti he arvostelevat maahanmuuttajien toimeentulotukea vaikka itse saavat sitä paljon enemmän. Ai niin, mutta kun niiden isoisoisoisä oli nähnyt joskus 40-luvulla rintamamiehen niin sehän oikeuttaa heidät loisimaan.
Ihminen on kyllä pääsääntöisesti itse vastuussa itsestä. Nämä tuilla eläjät valittavat aina. Nykyaikana sitä tukiverkkoa joudutaan purkamaan, kun valtion tulot ei riitä sen ylläpitoon. Joutuu yhteiskunnan elätitkin marjoja poimimaan, jos muuta ei osata. Tähän asti valittaneet, kun marjakilosta maksetaan liika vähän, antaa taikkujen poimia.
Kun tuet loppuu, luulisi marjametsän alkavan maistua, jos jää pillerit muuten ostamati.
Pitäisikin ajaa nuo kaljupääloiset marjametsään ja maksattaa niille itselleen pillerinsä ja päihteensä.
Nythän me rehelliset veronmaksajat maksamme heidän päihteiden käyttönsä ja asuntonsa.
PASKALOINEN, riippumatta mitä uskontoa se kannattaa... tai minkävärinen se on...
Paskaloiset pitää muiluttaa Siperiaan tai viedä vanhan tavan mukaan saunan taa, josta ne eivät enää palaa..
Kiitos aploodeista, kiitos.
Totta, olen samaa mieltä. Katupartiot/piripäät/ja muut loiset ja maahanmuuttajat samaan kuljetukseen ja Siperiaan.