Aloitin bloggaamisen elektronisesta musiikista rajojen yli, mutten käsittele edm:ää tai housea lainkaan. Pääpaino on hard dancen puolella, mutta mukaan tulee juttua trancesta, ebm:stä, industrialista synthwavesta etc., jotta sisältö olisi monipuolista ja porukka voisi löytää uusia juttuja tätä kautta.
Sisältö koostuu tapahtumatiedoista, haastatteluista, artikkeleista, levyarvosteluista, julkaisujen listauksista, uutisista ja hardcore bileraporteista. Muista bileistä en kirjoita, koska niistä löytyy jo erinomainen blogi (http://kehto.fi/category/raver71-bileblogi/)
Oma blogi löytyy http://musicholistic.blogspot.fi/
Uusi elektronisen musiikin blogi
13
760
Vastaukset
- musicholistic
Blogissa nyt Djane J7:n haastattelu muun turinan lisäksi!
- musicholistic
Uusia haastiksia mm. Repixiltä Hollannista!
- musicholistic
Uusia nousevia kykyjä haastateltu tällä kertaa
- musicholistic
Lisää haastatteluja valmiina. Tällä kertaa esim. Radiomun syntikkabändin haastis
- jassoioo
kielioppivirheet/lauserakennevirheet häiritsevät lukemista
- musicholistic
Yritetään parantaa asiaa, kiitos palautteesta! Noiden haastattelujen kääntäminen ei aina ole yksinkertaisesti ihan helpointa ja osa on tullut suoraan artistilta itseltään, enkä aina ole joka virhettä ikävä kyllä huomannut.
- musicholistic
Nyt haastattelut löytyvät suomeksi sekä englanniksi ja uusimmat tapahtumat on päivitetty sinne syksyyn asti. Mukana pajon muutakin uutta kivaa :)
- musicholistic
Chimaeran haastattelu on nyt ulkona
- musicholistic
Me The Tiger levyarvostelu ulkona
- musicholistic
Brutal Jesters haastis ulkona!
- musicholistic
taas on päivitelty mm. Dominator raportti ulkona
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=xlOjmLeQe3w
BARCODE-BOARDING in the barcode park
ELECTRONICOS FANTASTICOS
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14811347- 288082
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565854Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1594529Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314312Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas834169- 843457
- 803220
- 92444
- 481711