Onko naisten nimimerkkien takana miehiä?

Kölinalta

Tällainen epäilys on nyt tullut pintaa treffiviestittelyssä. Onko muilla vastaavia kokemuksia?

10

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi_olla_mahdollista

      Ainakin tiedän,että yksi pariskunta,tekee kiusaa!

    • Epäilys

      Yksi mies ilmeisesti ainakin on Turun alueella. Esiintyy treffeillä ainakin kahtena eri naisnikillä. Tarkoitusperää en tiedä.

    • Olkaa_tarkkoina

      Se on totta, että jopa tälläisiä erittäin häiriintyneitä pariskuntiakin on, joiden hupia ja ajankulua on huijata eritavoin yksinäisiä, seuraahakevia. Mutta on myös yksittäisiä henkilöitä, on myös joitakin kaverruksia jotka tekee tätä, on jopa pieniä porukoita jotka ovat keksineet ihan ilkeyttään, repiä tälläisestä hauskuutta.
      jotka esiintyvät milloin naisena, milloin miehenä. He leikkivät muiden tunteilla ja saavat aikaan sellaista pahaa mieltä ja hämmennystä, etteivät ilmeisesti edes tajua sitä. Kukaan tervejärkinen ei tee tälläistä.
      Olkaa varovaisia. Netissä pääsee söheltämään, seuranhakua hyväksikäyttämällä monelaiset häiriintyneet persoonat. Toivottavasti löytävät joskus edestään saman mitä ovat itse tehneet muille. Eli tulevat oikein kunnolla huijatuiksi. Jospa vasta sitten osaavat ajatella, miltä sellainen muista on tuntunut.

    • Nettilukutaitoinen

      Yhden naisen kuvan googlqsin kun lähetti minulle kuvansa. Sama kuva löytyi venäläiseltä tyttö sivulta. Eli kannattaa olla varovainen s24 treffit seassa on myös sekoja ihmisiä jotka vedättää hyväuskoisia.

    • rasrasfasf

      Ihan varmasti on mutta varmaa on myös se että jos mies esiintyy naisena niin nainen on viehättävä sellainen.
      Tuskin kukaan jaksaisi feikata rumana naisena esiintyen.

    • ei.ktos

      homomiehet haaveilee heteromiehistä ja tekevät niin. työpaikalla jos olet heille tavallisen ystävällinen, niin kuvittelevat että olet heistä kiinnostunut. ihime porukkaa.

    • Anonyymi

      Siis tehdäänkö tänne toisten face-kuvilla profiileja tänne :O?

    • Anonyymi

      Mustasukkaiset avio-/avomiehet tekevät myös miesprofiileja löytääkseen oman vaimonsa (hakemassa salaseuraa)sieltä muiden naisten seasta. -varotuiksen sana-

      • Anonyymi

        En usko. Suomalaiset miehet ei ole mustasukkaisia, jos siihen ei ole syytä.
        Jos taas syytä on, niin eiköhän se ole muutenkin jo selvä sellainen suhde, että se ei jatku. Petturit ovat raukkamaisia, joille ei pidäkään antaa lisä-mahdollisuuksia.


    • Anonyymi

      Uskon että jotkut tekee näin. Itselläni on ollut vain yhdenkerran naista muistuttava nimi vaikka miehen numero. Syy koska oli liikaa saman nimisiä ja lähettelin väärille. Nytten on mulla ainakin naisen nimi ja on myös nainen ja sen miehen nimi ja on myös mies.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4618
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2504
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      995
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      879
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      795
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      726
    Aihe