Toivottavasti olen väärässä, mutta pelkään pahinta. Luulen turistien tulevan Leville laskettelemaan, hiihtämään, moottorikelkkailemaan, nauttimaan ulkoilmasta ja maisemista, sekä toisaalta bilettämään, tanssimaan ja nauttimaan iltaelämästä ja ravintoloista. Myös kylpylä, yhteen keskustaan kootut liikkeet ka keilahallirvovat plussaa. Mutta mihin se tonttupuisto tässä sijoittuu? Tulisiko kukaan sen takia? Lapsillekin on ulkoilma-aktiviteetteja yllin kyllin. Luotetaan että siellä on ( jälleen kerran visiota) mikä meiltä tavallisilta tallaajilta puuttuu.
20 miljoonan hukkainvestointi?
Miyävarten
598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Puistosta en tiä........tontut siellä näkyy kuitenkin olevan. Häpeä pilkuksi muodostumassa Kittilän kunnalliselämään. Onneksi en ole siellä veronmaksajana!!
joo ei tonttulassa ole järkeä. tyhmää hajottaa toimintoja noin hajalleen. Ja eikös siellä tonttulassa olllut se kaatopaikka jossakin tai entinen??
Tonttula on hyvä idea kunhan tuyhennetään tuo valtuusto sinne tonttuilemaan iki ajoiksi ja kielletään niitä osallistumasta kunnallispolitikkaan.
Vieläkö elät naapureiden rahoilla vai joko pystyt elättämään itsesi ja perheesi oikealla työllä ?
No hei Jouni