Sinkkumiehen valinta

http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1453519040523.html

Tuo ei olisi onnistunut jos Toni olisi jossain vaiheessa pariutunut ja nyt olisi vaimo ja lapset tai vähintäänkin ruokot maksettavana, siinä mielessä voi ajatella ettei se sinkkuus välttämättä huonokaan juttu aina ole.
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Elämäni on turhaa ja merkityksetöntä. Miten selviän elämästä yksin kun sitä elämää on mahdollisesti vielä 40 vuotta jäljellä.

Äänestä

Aika moni perheellinenkin on muuttanut työn perässä ulkomaille, vaikka totta kai lähteminen sinkkuna on helpompaa.

Äänestä
  • On joo ja vielä useampi perheellinen(kin) siitä haaveilee, tunnen monta, mutta niillä yleensä se menee tyyliin "...sitten kun lapset ovat isoja", sikäli on sinkulla helpompaa lähteä.

    Äänestä

  • Ikis__M kirjoitti:

    On joo ja vielä useampi perheellinen(kin) siitä haaveilee, tunnen monta, mutta niillä yleensä se menee tyyliin "...sitten kun lapset ovat isoja", sikäli on sinkulla helpompaa lähteä.

    Tai tarpeeksi pieniä. Systeri oli perheineen 7 vuotta ulkomailla ja tulivat takaisin, kun esikoinen meni kouluun. Se kun olisi ollut joka tapauksessa suurimman osan siitä ajasta pois työelämästä.

    Äänestä

  • Kyllä mun mielestä olis helpompaa lähteä perheen kanssa ku ihan yksin. Suoraan sanottuna en itse ikipäivänä uskaltais tehdä tuollasta repäisyä yksin. Kyllä mulla olis turvaton olo ja suru puserossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikis__M kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1453519040523.html

Tuo ei olisi onnistunut jos Toni olisi jossain vaiheessa pariutunut ja nyt olisi vaimo ja lapset tai vähintäänkin ruokot maksettavana, siinä mielessä voi ajatella ettei se sinkkuus välttämättä huonokaan juttu aina ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu