Hoikka sinkku?

Itsestään huolta pitävät, normaalipainoiset, terveet elämäntavat omaavat sinkut, onko heitä?
20214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tietysti on. Miksi kyselet noin hölmöjä?

Äänestä

Onko tuollaisia varattuja olemassa???

Äänestä

Tuollaista minäkin olen koettanut etsiä.
Näen vain moneen kertaan eronneita ylipainoisia röllyköitä.. Sitten ne muutamat hoikat vapaat ovat hypergamisia, eivätkä ymmärrä, et ollaan samaa tasoa.
Elämässä yleisesti ottaen vaan on se tuhat ja yks asiaa pielessä, mutta minkäs teet.

Äänestä

Olen hoikka itsestäni huoltapitävä, ryyppään liikaa, einmuita paheita.

Äänestä
  • Jos ryyppäät liikaa, et ole itsestäsi huolta pitävä. Tuon pitäisi olla aivan päivänselvä asia.

    Äänestä

Miksi ylipainoset ei voisi olla terveitä, miksi ylipainoiset ei kelpaa

Äänestä
  • Kyllä ylipainoinen voi olla paremmassa kunnossa kuin hoikka. Ulkomuoto ei kerro totuutta.

    Äänestä

  • Ylipainoiset ovat esteettisesti vastenmielisiä.

    Äänestä

  • Naishenkilö kirjoitti:

    Kyllä ylipainoinen voi olla paremmassa kunnossa kuin hoikka. Ulkomuoto ei kerro totuutta.

    Minä aina ihmettelen, miksi pössyttelijöitä, alkoholisteja ja tupakoitsijoita saa lyödä kuin vierasta sikaa. Mutta suurimmat kansaterveysongelmat ja -kulut aiheuttavaa ylipainoisuutta pitäisi hissutella. Sehän johtuu joko syömisongelmasta, kilpirauhasen vajaatoiminnasta tai vaikkapa masennuksesta, jotka ei tietääkseni ole mitään terveyden synonyymejä.

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Minä aina ihmettelen, miksi pössyttelijöitä, alkoholisteja ja tupakoitsijoita saa lyödä kuin vierasta sikaa. Mutta suurimmat kansaterveysongelmat ja -kulut aiheuttavaa ylipainoisuutta pitäisi hissutella. Sehän johtuu joko syömisongelmasta, kilpirauhasen vajaatoiminnasta tai vaikkapa masennuksesta, jotka ei tietääkseni ole mitään terveyden synonyymejä.

    Höpötät omiasi. Lihavuuden kustannukset ovat nousseet ja nousevat yhä, mutta ero päihteisiin on vielä todella iso.

    "Viinan ja huumeiden aiheuttamat haittakustannukset nousivat noin kahteen miljardiin euroon vuonna 2011. Se on suunnilleen saman verran kuin valtio käyttää rahaa vuodessa yliopistoihin tai Puolustusvoimien toimintaan."

    http://www.hs.fi/kotimaa/a1393133015702

    "Suomessa ylipainon ja sen seurauksien on arvioitu aiheuttavan vuosittain 300 miljoonan euron kustannukset."

    http://yle.fi/uutiset/lihavuuden_kustannukset_satoja_miljoonia/5593856

    Äänestä

Minä olen juuri tuollainen.

Äänestä

Lenkkeillessäni tulee vastaan vaalea nainen kaverinsa kanssa ja ei varmaankaan ole varattu kun koskaan ei ole miestä mukana. Voihan nainen tietty olla hänen rakastettunsakin. Hyvä kroppainen nainen ja hyvännäköinenkin vielä.

Äänestä

Mietin miksi rengastettu kyselee täällä sinkkujen perään...

Äänestä

Itsestään huoltapitävä nimenomaan pitää huolta itsestään riippumatta siitä, onko varattu tai vapaa johonkin maailmanaikaan.

Vähän vierastuttaa kaikki, jotka odottavat esimerkiksi naiskumppanin laittavan omat elämäntapansa kuntoon joskus hamassa tulevaisuudessa.

Äänestä

Mä etsin kanssa suht ravaavaa friidua, perustervettä alhaisella leposykkeellä. Allergioita voi olla, jos ne eivät liity ruokaan eivätkä kissaan. Koira-allergia on plussaa. Kuntonyrkkeily tai UFC olis kiva ylläri, sekä voimassa oleva passi ja sukellusluokitus, kielitaito ja matkustuskokemus, eli lentokenttä-äly. Tämä siksi, että saatan toisinaan ahdistua väkijoukoissa ja sulkeutua omaan pikku pahvilaatikkooni piiloon pahaa maailmaa. Todennettuja tapauksia on tähän mennessä ollut vain yksi, mutta siinä on minulle jo yksi liikaa. Uimataito on ehdoton vaatimus.

En omista kasveja. Chilini ovat ruokaa, eivät pseudometsää.

(Naurua)

Äänestä

Onhan meitä. Paljonkin. Aika monessa vaan on sitten jotain muuta vikaa tai oudoksuttavia asioita.

Äänestä
  • Niin miehessähän niitä ei voi ollakaan, niin että mies ei kelpaisi vaikka olisi miten vapaaehtoinen.

    Äänestä

  • kantripumpkin10 kirjoitti:

    Niin miehessähän niitä ei voi ollakaan, niin että mies ei kelpaisi vaikka olisi miten vapaaehtoinen.

    No tottakai voi olla, enhän minä yksinomaan naisia tarkoittanutkaan vaan ylipäänsä normipainoisia, itsestään huolehtivia sinkkuja. Mies tai nainen, jokin syy siihen sinkkuuteen usein (usein, ei aina!) on.

    Äänestä

Kyllähän täällä on. Pieniä paheita saattaa jonkun mielestä olla, muttei kuitenkaan mitään sen vakavampaa.

Äänestä

"Itsestään huolta pitävät"

Olen.

"normaalipainoiset"

Painoindenksin perusteella olen lievästi ylipainoinen. Vartalossani ei ole silti juurikaan läskiä.

"terveet elämäntavat omaavat sinkut"

Elämäntapani ovat terveet. Tosin sallin itselleni toisiaan epäterveellisiä nautintoja. Ei tarvitse olla liian askeettista.

"onko heitä?"

Olen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rengastettu kirjoitti:

Itsestään huolta pitävät, normaalipainoiset, terveet elämäntavat omaavat sinkut, onko heitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu