Olen seurustellut itseäni vanhemman naisen kanssa vuoden verran ja suhde on hiljaa lipunut tapaamisiin yhä useammin ja yhdessä oloon on alettu panostaa enemmän aikaa. Olen duunari joka elelee palkallaan ja kituuttaa iänikuisessa rahapulassa vaatimattomasti.
Tänään hön ilmoitti että rahatilanne on luultua parempi ja että voisimme pitää loman. Vaikka pidemmän sellaisen.
Hän on huomaamatta maksanut yleensä ravintolalaskut ja olen pitänyt häntä asiansa hyvin hoitaneena. En kuitenkaan voinut uskoa kuinka hirmuisesti hänellä rahaa on.
Se luo painetta. Joko häippäistä perseaukisena köyhempiin kuvioihin tai olla pyytämättä mitään.
Rahaa kuin roskaa
Pepparnaammollaan
1
237
Vastaukset
- mekkk
Ei mihinkään vaan iholle kiinni ja rupeat elämään säästeliäästi niin voi joskus jotain ollakkin niin helpottaa ja jos ei mikäänvanhus ole niin naimisiin niin elämä helpottuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40965Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612- 35604
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553