saa jäädä Suomeen, voi jeesus!
http://yle.fi/uutiset/sisaministerion_nerg_noin_puolet_suomeen_tulleista_turvapaikanhakijoista_palautetaan/8632973
Ja joukossa runsaasti tätä sakkia arvatenkin;
https://www.facebook.com/emilia.korte.16/videos/10208137459295531/
http://yle.fi/uutiset/sisaministerion_nerg_noin_puolet_suomeen_tulleista_turvapaikanhakijoista_palautetaan/8632973
Ja joukossa runsaasti tätä sakkia arvatenkin;
https://www.facebook.com/emilia.korte.16/videos/10208137459295531/
Vastaukset 9
Vanhimmat
"The number of sesame seeds that stick to an arm covered in mustard oil is the number of lies a Muslim tells each day."
-Sikh saying
Puolet palautetaan! Yli optimistinen luulo. Politikoilla ei ole aavistustakaan miten tuo 18.000 suuruinen joukko palautetaan.
Ensinnäkin siksi, että maat joista nuo ihmiset ovat lähteneet tuskin suostuvat ottamaan näitä vastaan, vaan sanovat. Pitäkää vaan hyvänänne! Ja miksi ottaisivatkaan. Päästyään kerran ei toivotuista aineksista eroon.
Nuo "palautettavat" jäänevät muiden samanlaisten lisäksi elelemään suomeen joita ei virallisesti ole olemassakaan.
Näitä virallisesti "olemassa olemattomia" on esim. Englannissa noin miljoona ja määrän lasketaan kasvavan 30.000 vuodessa.
.
Ei kannattais tehdä tollasia ennustuksia. Joudut naurun alaiseksi jos nyt enempää voit enää joutua naurun alaiseksi. Minä tulen linkittämään tän viestin sitten kun ne 18000 on lähtenyt.
Suomalaispolitiikkojen käyttämä menetelmä. Kutsutaan ensin Piru kylään ilman mitään todellista pakkoa. Sitten aletaan miettiä keinoa millä päästä kutsutusta eroon.
Joskus minusta tuntuu, että olen ainoa älykäs olento tässä mielipuolten sirkuksessa.
Jo on kumma, kun ei raivosta kihisevien mulsupatjojen armeija, Hullun Amalian johdolla vtelä asettunut hyökkäykseen, Tyyliin, "Sul o pieni pili, häh häh, tööt, mulsu vei eukkosi...thihi hihihii.. ota lääkettä...hähähää...töööt..mee hoitoon..pyöhhähhähhää.... j.n.e.
Älykäs!!!!!! No, niinhän ne pöllölän hoidokitkin on mielestään viisaita, muut on hulluja.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13152111/fantasia-ja-fuuga-
Jätin palstan?
Kahjolla tuntuu olevan suunnattomat voimavarat käytössään, Uhraa kaiken tarmonsa ja energiansa vanhojen viestieni uudelleen postaamiseen.