Keppihevoskyllikit voisivat mennä jakamaan... rauhaa ja paperilappuja puukkohippasten estämiseksi, kiitos.
Keppihevoskyllit
Pelleryhmä
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos minun akka lähtisi näihin "Kullikkeihin" mukaan osoite vaihtuisi välittömästi. Nämä ovatkin niitten hippaheikkien akkoja jotka hakee mokkamunaa.
Paljastuuko totuus vähitellen?
Analyysi: Näin Loldiers-klovnit pyörittävät mediaa – osalla on lievää rikostaustaa
"Aamulehti on monta kertaa pyytänyt haastattelua klovniryhmältä, mutta he haluavat esiintyä ainoastaan roolinsa kautta. Aamulehden tiedossa on varmuudella kahden klovnin henkilöllisyys.
Toinen heistä on saanut useita tuomioita hallinnan loukkauksista osallistuttuaan tyhjillään olleiden kiinteistöjen talonvaltauksiin. Hänellä on myös niskoittelutuomioita ja tuomio haitanteosta virkamiehelle. Kysymys on teoista, joissa hän on kieltäytynyt poistumasta vallatusta talosta ja kieltäytynyt todistamasta henkilöllisyyttään vappumielenosoituksessa.
Toisella on myös tuomio haitanteosta, hallinnan loukkauksesta ja niskoittelusta. Lisäksi hänet on tuomittu vuosia sitten laittomasta uhkauksesta, koska hän käyttäytyi uhkaavasti erästä poliitikkoa kohtaan. Kaikki tuomiot ovat sakkotuomioita. Väkivaltaisia tekoja kummankaan tilillä ei ole."
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195016921268/artikkeli/analyysi nain loldiers-klovnit pyorittavat mediaa osalla on lievaa rikostaustaa.html
Onko Kemin Kylleillä rikostaustaa? Minkälaisia rikoksia ovat tehneet?
Lordies of Odin ei ole kemiläinen ryhmä eikä esiinny Kemissä. Koko aihe ei kuulu Kemin keskustelupalstalle. Kemissä toimii Kemin Kyllikit. Heissäkin riittää ihmettelyn aihetta aivan riittävästi. Kovin ovat omituisia aikuiset ihmiset. Tuollaisen käytöksen ymmärtäisi vielä 12-vuotiailta.
Kemin Kyllien ylipäällikkö Katja on viime aikoina rauhoittunut. Ei puolustele tälläkään keskustelupalstalla enää raivokkaasti ulkomaalaisia raiskaajia ja väkivaltarikollisia. Ovatko hänenkin silmänsä jo avautuneet? Ei säti myöskään ulkomaalaisista rikoksentekijöistä kertovia kirjoittajia.
Jokos se Kyllikeillä innostus laantui.
Taisi olla kova pettymys ku luulivat pääsevänsä ulkomaalaisiin medioihin loistamaan mutta eivätpä päässeetkäån.
Voi perse noita keppihevosia!