Matut tupakalla Lidl:n sisäänkäynnin edessä. Eikö tupakkapaikkaa voi siirtää muualle. Toinen juttu miksi avustusrahoilla voi ostaa tupakkaa?
Lidl tupakointi
Kaupanvaihtoko
1696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei kuule matu tajua, että on kornia polttaa ovensuussa röökiä. Mutta älä huoli. Tupakit on osettu sinunkin veromarkoilla. Mietippä ketä äänestät 3 v kuluttua kun on taas EK vaalit.
Se on kuule iha sama ketä sinne apina orkesteriiin äänestetään, mikään ei muutu ja se on nähty.
Nytkö vasta huomasit. Kaikki lähti alamäkeen, kun kokoomus pääsi hallitukseen...
Maahanmuuttajat naiset valloittavat myös ostoskärryineen Lidlin eteisen eteisen taksia odotellessaan, ja syövät siinä samalla ostamiaan eväitä. Itsepalvelutiskillä pullat ja sämpylät mätetään paljain käsin pussiin. Lidli voisi vähän kotouttaa heitä näissä tavoissa.
Tulin juuri kaupasta ja tuulikaapissa notkui kaksi perisuomalaista viinalle ja tupakille haisevaa herrasmiestä keskiolutlastineen odottaen kyytiä . Toinen pyöritteli sätkiä valmiiksi ja toinen tutisi pulloa avatessaan niin, että kauppakassi vain kalisi. Tavat ne on meilläkin.
Tämäkin on totta. Se ovella tuleva käyneen keskikaljan lemu on aivan sietämätön. Juokaa ne oluet tyhjäksi ennen palauttamista! Moni avaa uuden oluen, vaikka vanhassa on vielä nestettä jäljellä.
mitä ilmeisimmin olet suvakki ja et ymmärrä
Ostaahan suomalainenkin sossun rahoilla tupakkaa ja viinaa. Mikä on ongelma?
Suomalaisen tupakkeja ja viinaa ei maksa Syyrian sossu.
Sossun rahoilla juominen = Kemi (eli kunta) maksaa.
Työkkärin rahoilla juominen = Valtio (ei kunta) maksaa.
Syyrian rahoilla juominen = Kuulostaa turismilta mun korvaan.
Kalja ja tupakka on hyvää joka paikassa.minä otan ,otathan sinäkin.
Tupakkaan en ole koskenut kansakoulun ruokalassa tokaluokalla saamani opetuksen johdosta : luokkalaiseni poika muuttui äkkiä kasvoiltaan VIHREÄKSI ja alkoi oksentaa, oksensi niin paljon ettei luulisi pieneen poikaan niin paljon mahtuneen. Opettaja kantoi pojan pois, pojan kaverit olivat kalpeita eivätkä koskeneet ruokaan. Sanottiin että olivat polttaneet tupakkaa.
Ei voi olla hyvää eikä terveellistä.
Hienoa saada ostovoimaista väkeä Kemiin. Ehdinkin jo kyllästyä Sittarin edessä notkuviin rapulakaljarahaa pummiviin persuihin.
*Tottakai ne ostaa viinaa ja tupakkaa SOSSUN rahoilla. Mistä sitten sossu saa ne rahat ? Veronmaksajilta tietenkin
Terveys Terveysvaikutuksia ilmenee sekä miehille että naisille.
Itsetyydytys ei ole enää aikoihin ollut häpeiltävä asia. Independent-sivuston mukaan yhdysvaltalaisista miehistä 94 prosenttia kertoo harrastavansa itsetyydystä, ja naisilla sama luku on 85 prosenttia.
Itsetyydytyksellä on myös oikeita terveysvaikutuksia, kertoo Independent.
Naisilla se voi auttaa ehkäisemään kohdunkaulan infektioita sekä virtsatieinfektioita. Kiihottuminen laittaa kohdunkaulan limat liikkeelle, ja se poistaa myös bakteereja.
Lisäksi itsetyydytys voi alentaa kakkostyypin diabeteksen riskiä, vaikka se linkittyykin myös yleiseen terveyteen ja hyvinvointiin.
Hormonaalisten paineiden purkaminen voi myös auttaa vähentämään unettomuutta, ja lantionpohjan lihakset vahvistuvat orgasmin aiheuttamien supistusten myötä.
Miehillä itsetyydytys puolestaan vähentää eturauhassyövän riskiä. Tämä johtuu siitä, että itsetyydytys saa eturauhasen poistamaan mahdollisia syövänaiheuttajia.
IS
Tuo ihmetyttää että miksi noiden juoppojen tupakoijien täytyy olla nimenomaan kauppojen ovilla. Pari pv sitten oli kirjakaupassa mukavia nuoria turisteja tekemässä ostoksia, kaupan ovella oli peruskemiläinen keski-ikäinen ylipainoinen pariskunta kinastelemassa ja juomassa viinaa. Mies joi pullosta, naiselle hän kaateli sitä kertakäyttömukiin. Ikävä kuva Kemistä nuorisolle.