Tällaisesta kuten minä: Komeeksi/söpöksi sanottu, oon mukava, en pervo, käytännössä ollut ikäni sinkku, en ole pettäjä, minuun voi luottaa, teen virheitä, olen miehekäs, en ole enää lapsen asteella, en ole harrastanut seksiä, poikuus tallella, en harrasta yhdenillan juttuja, en hakkaa naisia, en ole lihassonni, en ole lihava, olen n.188/90, en ole ruipelo, olen ylioppilas, en ole nörtti, olen normaali henkisesti ja menen armeijaan nyt 10.1.
Miksi en ole ketään löytänyt, onko tossa jotain vikaa? Mä en ole myös mikään täydellisyys mutta noi on mun piirteitä. Vai vaikuttaako se jotenkin etten ole koskaan seurustellut?
Miksi en ole ketään löytänyt, onko tossa jotain vikaa? Mä en ole myös mikään täydellisyys mutta noi on mun piirteitä. Vai vaikuttaako se jotenkin etten ole koskaan seurustellut?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuulehan nyt ystäväiseni, sinulta taitaa puuttua vain itseluottamusta suhteiden solmimiseen. :) Ole rohkeampi, lähde ihmisten ilmoille ja hanki itsellesi nainen. Olet vielä nuori mies jolla on elämä edessä. Itse ottaisin koska tahansa sinunlaisesi miehen, vaikutat niin sympaattiselta. :)
Seurustelun määrä ei mittaa kenenkään paremmuutta, jokaisen aika tulee silloin kun tulee. Jos etsit tarkoituksella seurustelusuhdetta joka ilta lähibaarista, tulet tuskin sitä löytämään. Sinussa ei ole mitään vikaa, sinun pitää vain olla sydän avoimena eikä hylätä esim. jokaista vastaantulevaa neitokaista. Tutustu mahdollisimman moniin tyttöihin ja päätä kenen kanssa haluat olla vakavasti.
Miesten pahin ongelma on se, että he hakevat itselleen vain edustuskelpoista naista, eivätkä sellaista jonka kanssa todella viihtyvät. Ota sinä tämä ohje huomioon ja etsi tyttö, jota kunnioitat muutenkin kuin vain ulkonäön perusteella. :)
Mä olen ennenkin kuullut tuota samaa, että mun pitäis enemmän luottaa itseeni. Kaipa sitä pitäisi alkaa vaan luottaa enemmän itseensä:) Ongelma on yleensä se, että jos näen kiinnostavan naispuolisen henkilön niin se on aina varattu ja se hieman alentaa yrittämistä :(
Ajattelin tosin lähteä jonkun kaverin kanssa laivalle kun tuo armeija on ohitse, jos vaikka jostain laivan diskosta tms löytyisi?
Todellakin haen tositarkoituksella, koska en koe itseäni minkään yhden illan jutun harrastajaksi. Itselleni ainakin onnea tuottaa se, että löydän kunnon naisen kuin että minulla olisi joka yö uusi kainalossa. Haluan nuoresta iästäni huolimatta pysyvää suhdetta ja "vakavaa" sitoutumista.
Mulla ei ole mitään "esikuvia" tältä saralta, koska olen ainoa lapsi mutta sun sanat antoi hyvän mielen ja haluankin kiittää sanoistasi ja toivottaa sulle hyvää uutta vuotta! :) Muidenkin mietteet on tervetulleita.
ei sussa ainakaan kuulosta olevan mitään vikaa=) Itse aiakin pidän juuri tuollaisista pojista, parempi pidempiaikainen suhde kuin yhdenillan juttu.
Samaa itsekin olen miettinyt, kyllähän niitä poikia riittää, mutta ainakaan ne joista itse kiinnostun eivät halua vakavampaa..
Kyllä vielä jonkun löydät!!
...jos näen kiinnostavan naisen..Mitä tällä tarkoitat? tarkoitatko ulkonäköä,oletkohan ulkonäön suhteen turhankin nirso,olen huomannut että monet sinkkumiehet,jotka valittavat etteivät löyä ketään,ovatkin tosiasiassa varsin nirsoja tuossa ulkonäköasiassa,sama se on kyllä naisillakin,sanotaan kyllä ettei se ulkonäkö ole tärkein asia,mutta käyttäytyminen osoittaa muuta.
tietenkin ulkonäkö meinaa jotain. Mutta en ole missään nimessä nirso!! Näen päivittäin monia naisia, jotka kelpaavat ulkoisesti ja pieni osa niistä on missiasteella...
Hienoa että ymmärsit mitä tarkoitin! :)
Tosiaan kannattaa luottaa itseensä, varmasti löydät vielä jonkun mieleisesi. Itse koin juuri todella kovan iskun omassa suhteessani, mies on ollut ulottumattomissa jo pari viikkoa eikä vastaa enää viesteihin..yhtään ei olla riidelty ja kaikki oli aivan ihanaa edellisillä treffeillä, mutta minkäs teet...olisi vaan ollut kiva tietää mistä mokoma kimpaantui. ;(
Muista olla aina ehdottoman luotettava tytöllesi, puhu asioista jos jotakin tulee, älä jätä häntä ulkopuolelle, jos tunnet jotakin sellaista mistä pitää puhua. Minulle tehtiin niin ja tuntuu ettei suru lopu varmaan koskaan. Ja se on pahinta mitä voi tehdä, että lähtee sanomatta syytä...;(
Kiitokset sinulle itsellesikin, vaikutat oikein ihanalta ihmiseltä. :) Jos olisit läheltä niin tulisin ja vallottaisin sinut, mutta saat itse päättää. :) Muista että hakemalla haettuna oman rakkaan löytäminen on vaikeaa. Itse löysin omani (varmaankin nyt jo entisen..huoh..)sattumalta autokoulusta, lempi roihahti opetusautossa ja sitten olikin menoa.
Se joka on tarkoitettu sinulle, tulee eteesi vielä jonakin päivänä. Voimia sinulle etsintään! :) Ja onnellista uutta vuotta myös sinulle!
t.Essi 1986
Pitää pitää mielessä. Mulla ei tullu autokoulustakaan, koska oon käynyt senkin jo kokonaan...toi keskikohta kiinnitti huomiota, mistäs päin sä sitten olet, varmaan kuitenkin kauempaa kuin mä? ;)
kiitoksia sullekin! :)
Kauempaa ehkä...Tampereelta olen. :)Tule hakemaan jos siltä tuntuu... ;)
Ei nyt niin kovin kaukaa, mä oon täältä Helsingistä mutta olen tulossa sinne puolentoista vuoden päästä luultavasti opiskelee... :)
No hyvä, ehkä ottanet yhteyttä kun tänne tulet. :) Tai miksei aiemminkin, kuinka vaan. ;)
Saatan ehkä odotellakin...hih. :)
mutta mites mä suhun saan yhteyden? :)
Helpoimmalla pääset kun laitat tähän osoitteen, johon voin sulle kirjoittaa. ;) Sitten saat mut kiinni...;)
Täältäkin saat kiinni [email protected]
[email protected]
Maanantaista eteenpäin oon kuitenkin intissä mutta vastaan sitä ennen jos kirjoitat :D
Laitapa itsestäsi rehellinen netti-ilmoitus. Saat varmasti hyviä vastauksia. Älä luettele liikaa ominaisuuksia itsestäsi tai mahdollisesta kumppanistasi vaan kerro laveammin siitä mitä olet ja millaista ihmistä etsit. Jos katselet muiden miesten ilmoituksia niin huomaat pian mitä ei kannata laittaa ja millainen on hyvä ja fiksu ilmoitus. Äläkä lähde touhuun kuitenkaan liian vakavissasi, sillä netissä on oma pelisäännöt ja pettymyksiin pitää varautua.
Menestystä!
käyny treffeilläkin parin kanssa mutta siihen se on jäänyt yhteen kertaan...mun mielestä siellä on jotenkin erikoisia ihmisiä, tosin oon mä monen kanssa kirjoitellutkin, liian monen...