RedPill-sivusto Return of Kingsin ylläpitäjä, joka haluaisi mm. laillistaa raiskauksen, on joutunut pulaan ja joutunut perumaan mm. Helsingin miitin johon ExPullakin oli arvatenkin jo varautunut menemään jakamaan raiskausvinkkejä kulttikaveriensa kanssa.
Kuten tästä alla olevasta kirjoituksesta huomaatte, niin Pullan RedPill-kultistahan tässä raiskauskultissa on kyse. Kirjoitukset on muutenkin samaa tasoa kuin tällä sivustolla. "Naiset on kaikki huoria, joten niitä saa kohdella miten haluaa" jne.
http://www.returnofkings.com/28020/11-hard-truths-i-learned-from-taking-the-red-pill
Kuten tästä alla olevasta kirjoituksesta huomaatte, niin Pullan RedPill-kultistahan tässä raiskauskultissa on kyse. Kirjoitukset on muutenkin samaa tasoa kuin tällä sivustolla. "Naiset on kaikki huoria, joten niitä saa kohdella miten haluaa" jne.
http://www.returnofkings.com/28020/11-hard-truths-i-learned-from-taking-the-red-pill
Vastaukset 8
Vanhimmat
Veikkaisin, että se "raiskauksen salliminen" oli vahvasti satiirinen kannanotto..
Ihmiset haluavat ymmärtää tahallaan väärin vähän suurin piirtein kaiken tänä päivänä, ett voivat paistatella agendassaan..
Tuo kirjoitus on muutenkin täynnä PUA-teoriaa, joka ei sovi ex---puan autistisiin visioihin.. vain se huorittelu-osio sopii.. :p
Kuten täälläkin on sanottu jo aiemmin, ja monen monta kertaa: ex----puan punainen pilleri on harhaoppinen ja hänen itse keksimänsä. Se ei päde muualla.
Ketä tai mitä siinä yritettiin satirisoida?
Sitä samaa settiä mitä palstankin omat naisvihaajat täällä yleensä ranttaavat.
En itse allekirjoita kyseistä artikkelia, mutta vielä enemmän ärsyttää tämä nykyinen tahallisten väärinymmärtämisten buumi, joka on edennyt valtamediaan saakka :p
Joku vois linkata kyseisen kirjoituksen niin jengi näkisi itse..
Tuo tyyppi on kyllä ihan aito sovinisti tai kuten itse sanoo, "neomaskulinisti", jota mm. Laasanen on lainannut. Jotenkin tuntuu oudolta, että hän satirisoisi omaa porukkaansa.
Ei se omaa "porukkaansa" satirisoikaan.. vaan naisia ja niiden oletettuja vastuita nimenomaan niistä äärisovinistisista lähtökohdista, joista palstan pojatkin..
Sovinistihan mies on, mutta ei tyhmä.
Ainakin kaiffarin ajattelu on aika sekavaa. Promotoi player-kulttuuria ja miesten polygamiaa mutta vaatii naisilta tiukkaa seksimoraalia, esim. nainen ei saisi mennä samaan huoneeseen miehen kanssa. Eikö se ymmärrä, että jos naiset lakkaavat harrastamasta satunnaissuhteita miesten kanssa, miehet eivät enää saa satunnaissuhteita?
Se on siinä suhteessa ex----puan sielunveli sitten.
Tuotahan on kahta koulukuntaa: yhdet vihaavat lutkia, mutta panevat silti kaikkea mikä liikkuu, ja sitten on niitä, jotka ajattelevat enemmän kuten sinun skenaariossasi.
Either way, perinteisen perheen ja parisuhteen malli on enemmän tai vähemmän historiaa joka tapauksessa ja olemme palaamassa jonkinlaiseen versioon luonnontilasta.
Itse artikkeli on täyttä totuutta.
1. Women will treat you the way you allow them to
2. Being the classic “nice guy” means being a sucker… and not getting laid
3. “Oneitis” = weakness
4. Don’t tolerate being “friendzoned”
5. Women want to be led
6. The western ideals for femininity and beauty are crap
Jne...